Skocz do zawartości
spongebob

Pacific Sun "IO" BTEX 75W Cree Powered

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje kiedy pojawią się w sprzedaży i jaka cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, zadałeś pytanie - super. Jak ktoś będzie znał odpowiedz to Ci jej udzieli.

Ale nie musisz co godzinę podbijać postu żeby był non stop widoczny jako numer 1.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Przemek nie odpowiada,w innym poście zapytałem o zewnętrzne wyświetlacze,które miały być już w sprzedaży a ani ich nie ma ani odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale na stanie jeszcze ich niema jak bym miał zrobić pre-order w kwietniu i czekać do tej pory na lampę to był by jakiś śmich. Tyle czasu zamrożona kaska i nic a mamy już połowę maja. A przypadkiem to nie jest sklep Przemasa co on ziewa niech daje jakieś info kiedy lampy będą dostępne i jaka jest zniżka dla nano-refofców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259240 Radek Ch :

Oferta specjalna - rabat- dla zamówień między 2 a 15 kwietnia. Cena bez promocji jedynie 3 tysiaki... :banghead

ZA WYŚWIETLACZ ? Dał bym z głębokim zastanowieniem 300 zł.Podziękował i szkoda bo miałem nadzieję,że przestanę mieć probley z komunikacją z moimi lampami.Mam 2-dniowego nowiutkiego laptopa,który też w czasie pracy zrywa połączenie.To już trzeci komputer z resztą.Żeby te lampy miały chociaż "głupie" wejście USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem i już wyjaśniam.

Raz - Na tym polega preorder z niższą ceną - ze się zamawia nim jest dostępne - jak sama nazwa to wskazuje...

Dwa - Lampy już są - ale w tej chwili kolejka zamówień to ok. 2 tygodnie

Trzy - Poniżej zdjęcia lampy IO nad akwarium ponad 400 litrów

Cztery - Inmar - to nie jest zwykły wyświetlacz - to pełny mikrokomputer. Piszesz że za 300zł to byś się zastanowił... Ja powiem - za 300zł to byś pewnie kupił może i 5" ekran MONOCHROMATYCZNY(czarno biały - biało niebieski itd) bez panela dotykowego - i bez żadnej elektroniki do tego. Mógłbyś go położyć na stole i fajnie by wyglądał - ale czy to warte 300zł?(w sensie oglądanie niemego wyświetlacza za 300zł? :) ) Lepiej(taniej) zrobić zdjęcie i wydrukować :)

A tak serio - za te pieniążki NIE DA się zrobić urządzenia o którym mówimy.

X-screen - bo o nim tu mowa - to pełny mikromputer z:

- 7" High Definition LCD - z panelem dotykowym o dużej czułości

- bardzo szybki procesor 700mhZ

- 256MB RAM, 2GB dysku

- wbudowany moduł Bluetooth(do obsługi lamp - serii BP BTEX/BTEX+ , Black Python Master , IO, Phobos/Deimos

- wbudowany interfejs WiFi - do automatycznych aktualizacji oprogramowania z serwera - a także umożliwiający dostęp do lampy przez internet(po skonfigurowaniu łącz w domu - czyli DMOZ i forward kilku portów). Po co? A np. po to aby sprawdzić - czy jest prąd - a w przyszłości - np. aby przekazać informacje z czujników zewnętrznych(obsługiwanych bezprzewodowo): zasolenia, redox, pH, poziomu wody itd.

Oczywiście zainstalowany Windows umożliwia korzystanie z komputera jak z netbooka - i przeglądać strony WWW - a więc pisać także na tym forum.. :)

Więc to nie jest zwykły ekran - to potężny komputer, który jeszcze w III kwartale będzie miał swoją premierę - jako sterownik typu Profilux/AT Control.

X-screen jest już dostępny jego cena to 390 euro. W momencie wypuszczenia softu do obsługi interfejsów - wystarczy go będzie zainstalować w naszym urządzeniu - a z racji tego że komunikacja z modułami jest bezprzewodowa - to nie trzeba nic upgradować fizycznie - a sam X-screen można zawiesić z przodu akwarium - bez zbędnych kabli - albo położyć sobie na biurku.

Co do zrywania połączenia przez BT - przyznam szczerze, że ten problem(na ponad 700 sprzedanych do tej pory lamp) w zasadzie zgłaszany był tylko kilkanaście razy - i zazwyczaj całkowicie ustępował po zastosowaniu zewnętrznego modułu BT(dobrej jakości)

Radek Ch - cena promocyjna wynosiła 599 euro - za tej klasy lampę to imho atrajcyjna cena.

Świeci podobnie do 120W BP - i umożliwia dołożenie soczewek jeśli ktoś potrzebuje do wysokiego zbiornika.

Fotka z akwarium 85x65x80cm.

io_1.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że tak wysoka cena,a tak się napaliłem.Myślałem,że skoro elektronika idzie tak do przodu i tanieje to miałem nadzieję własnie na niską cenę.Skoro mam nowiutkiego lapka i przerywa połączenia to albo są zastosowane nie uniwersalne urządzenia BT(tu się nie znam) albo jeśli to możliwe coś zakłóca połaczenia w moim pokoju.

Sama myśl konstukcyjna lamp i osprzętu powala na kolana,ale trochę jako klien mogę pomarudzić.Ja myślę,że jak inni gdzieś coś napisali ceny są pod klenta zagranicznego,ale w końcu robi się to dla kasy a nie satysfakcji,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek czemu podajesz ceny w euro to trochę dziwne bo przecież są różne kursy lepiej byś podał cenę w zł i kolejna sprawa kiedy pojawią się na reefshopie i jaka jest cena tych soczewek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar

Rozumiem Cię doskonale - ale niestety kalkulacja cenowa dla tego produktu wygląda właśnie tak.

Elektronika owszem, tanieje - ale na dzień dzisiejszy urządzeń z podobnym zastowowaniem ekranu czy matrycy dotykowej jest niewiele - stąd i postęp cenowy w tej materii niewielki.

BT niestety nie wszystkie są "kompatybilne" ze sobą w 100% - dlatego też wkrótce chcemy rozszerzyć ofertę o moduły USB które będą oparte o ten sam układ co w lampach - dzięki czemu procent błedów to 0.00% - a zasięg ze 100 metrów i pewnie(choć to nie ważne raczej - jedynie ta kompatybilność)

@spongebob

Dlaczego dziwne? Lampy PS to produkt który powstał z myślą o rynkach EU i USA - i tam w 99% jest oferowany do sprzedaży. Ponieważ wiele półproduktów kupowane jest w walutach obcych(USD I EUR) to i cena sprzedaży podana jest w walucie - dzięki czemu nie musi być ciągle zmieniana przy skokach walut - a te nawet jak się zmieniają - to daje to dokładnie ten sam efek - euro tańsze - lampy tańsze, euro droższe - wiadomo...


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Wielkiego Kahuna(nazwa krola Hawaji)

Lampy Jeszce nie mam ale ten komputerk

wyglada ciekawie.Przemku kiedy bedzie nim

mozna reszte kontrolowac(pompy,zwykle lampy,

mernik ph itp)Dzieki za odpowiedz.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedną uwagę w temacie połączenia i kompatybilności BT. Jako moduły komunikacyjne Bluetooth używamy gotowych i fabrycznych modułów (nie robimy ich sami) firmy Rayson, - BTM222 to jet aktualnie najwyższy "flagowy" model tego modułu.

http://www.rayson.com/btm220.html

Problem z laptopami i tanimi przejściówkami bluetooth w PCtach, polega na tym że używamy profilu SPP (Serial Port Profile), który najzwyczajniej w świecie traktowany jest przez producentów nowoczesnych urządzeń po macoszemu. No bo kto i do czego masowo używa dziś "archaicznego" SPP ?? Liczy się żeby laptop czy przejściówka USB/BT prawidłowo obsługiwał profile obsługujące drukarki, słuchawki, myszki itp peryferia, a o porcie szeregowym który ciągle jeszcze używany do komunikacji z prostą elektroniką zapomniano lub zwyczajnie "olano temat".

I tu jest przyczyna problemów z komunikacją. Na szczęście dwa moduły Raysona działające na warstwie bluetooth jako "wirtualny kabel" widzą się i działają z pełną prędkością nawet przez 3 ściany i to bez zewnętrznych anten. Dlatego tak jak napisał Przemek, mamy opracowany własny moduł USB dla PC który zapewnia 100% zgodność z lampami, i będziemy po prostu zalecać jego używanie wymagającym uzytkownikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259349 Radek Ch :

inmar - ja podawałem cenę lampy IO 75W, a nie wyświetlacza :)

Ale wyświetlacz niewiele mniej,bo 600 euro ?

Ps.Ogólnie jestem ZADOWOLONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nic nie rozumiem to lampa 3 tyś i wyświetlacz 3 tyś to lampa jest z wyświetlaczem (komputerem) czy bez i trzeba go dokupić osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a to nie jest cena z wyświetlaczem ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Przemka. Jestem na etapie planowania szkła i chciałbym coś uruchomić pod ledami. Nie będę ukrywał, że zależy mi na jak największej oszczędności poboru energii elek.

I takie pytanko:

--Jaki optymalny (bądź w sam raz) rozmiar akwarium nadawałby się pod tą lampę (pod miękkie/lps i mniej wymagające sps)

--Jaka jest wydajność (nie chodzi o Waty) tej lampy w stosunku do BP 90/120.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.