Skocz do zawartości
Snakecharner

Żywa skała - Deep Water Live Rock

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj resztę tematu nie będę poruszał ale

#263193 Przemek :

Pisałem już o tym - NIE ROZMAWIAŁEM w tej sprawie z snakermacherem przed zakupem skały.

Chociaż do jednego się przyznaj :-)

Mam pokazać Tobie biling :-)

Do tej pory mam zdjęcia jako mms na komórce które mi przesłałeś .

Kilka krotnie z Tobą rozmawiałem , jedyne w co mogę uwierzyć to że tego nie pamiętasz .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snakermacher - rozmawiałeś najprawdopodobniej z PAWŁEM - nie ze mną.

Ja nigdy w życiu skale nie robiłem zdjęć komórką i nikomu nie wysyłałem...

Rozmawialiśmy z tego co pamiętam miesiąc lub dwa temu - ale nie rok temu..

Przyznałbym się gdyby tak było = zapewniam Cię.. Nasz rozmowa trwala by pewnie z pół godziny - bo z natury jestem gadułą.. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! ten dział jest dla nowicjuszy. przenieście temat!!! a zresztą ta przepychanka staje się już nudna.

skoro przyczyną glonów jest ta skała to nie pozostaje ci nic innego jak restart. sprzedaj ja na targowisku za pare zł. myśle że po takiej reklamie pójdzie błyskawicznie:)(pod konstrukcje) kup exstra porowatą i lekką skałę i zalewaj od nowa. wiem że to dołuje ale pierwszej jakości skała to podstawa exstra akwa(wyczytałem na forum) a w innym wypadku będzie problem wracał. Myśle że porywając się na 600 morską znajdziesz jeszcze 2000 na skałę w I gatunku.

pozdrawiam.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tel. kom. 0508259086

Twój numer ? Pewnie go Paweł nosi.

szczerze to już mam dosyć .

ten temat możesz zamknąć - I tak masz racje .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze dodam pare swoich groszy.

Z tego doczytalem kupiles skalel ze sklepu i szybko dales ja do swojego baniaka.

Skalka ladna bo glony ma i nagle pokazala sie zielen.

Nie chce zebys pomyslal ze bronie Big Kahuna(Przemek)Ale blad polaga na twojej szybkoszci dawania skaly do baniaka.

1 Skala jest hodowana w jakims oceanie(specificzna biologia)

2 Skala jest wyslana(troche pod umiera)

3 Przemek trzyma w swoim baniaku(nawa specificzna biologia)

4 Jedziesz z nia do domu (znowu stres na zyjatkach i niekture padaja) i nie daj boze jest przykryta mokra gazetom(farba drukarska)

5 Wrzucasz do tenku(stres przez ruznice temperatury,inne zasolenie ,inny zasob bakteri i ich rodzajow)

Na chlopski rozum jabys byl ta skalom to pewnie nie bylo by wesolo.

Podsrawom naszego hoby jest ze niestety ale karzda nowa skale czeba ponownie tz dojzec.I inego sposobu nie ma.

Musi polezec co najmnie 6 tygodni w osobny baniaku.I powiem strzeze ze to jest odrabna cala dyskusja na dobe piec stron.

(lata praktyki)

I niestety lacina w tej sytuacji profesora z ciebie nie zrobi.

Poprostu zrobiles nabardziej podstawowy blad.Masz ochote zerknij na www i jest tam wiele dobrych porad.

Najwiekszym BS co czytam tutaj jest jak wielu dodaje nie gotowe skaly zywe zeby baniaki dojzaly.A potem placz bo wysadzony tenk

i po paru miesiacach wielkie ogloszenie na targowisku SPRZEDAM CALY MORSKI ZESTAW bo bla bla bla.

SK


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała dojrzewała 1,5 miesiąca przed włożeniem ekipy czyszczącej.

ps temat do zamknięcia , usuniencia

do niczego i tak to nie doprowadzi.

Pozdrawiam

Konrad


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz znowu blad.

1 Zalewasz baniak

2 dodajesz pare malych rybek

3 dodajesz bakterie

4 pare rybek zdycha

5 20%zmiana wody

6 maly kawalek 2kg zywej skaly(co sie wylezala)

7 czekasz jak caly proces zrobi piach na bazowy

Dodanie skal ktore sa nie dojzale moze spowodowac

zalamanie systemu,Cale dojrzewania baniaka moze

zaczac sie nowa.Przeniesione szkodniki na nowej

skale mogo spowodowac dalsze problemy z baniakiem.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263213 Snakecharner :

tel. kom. 0508259086

Twój numer ? Pewnie go Paweł nosi.

szczerze to już mam dosyć .

ten temat możesz zamknąć - I tak masz racje .

Powtarzam Ci po raz kolejny - i ostatni - rozmawiałeś z Pawłem, a nie ze mną - a jedynie przez mój telefon, który najprawdopodobniej od razu przekazałem pracownikowi.

I jeśli miałeś wątpliwości od dłuższego czasu - należało to wyjaśnić bezpośrednio ze sklepem dużo wcześniej.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pierwszy raz ktoś atakuje Przemka i jakoś zawsze jak dotąd okazywało się w finale - że całkowicie niesłusznie.

nie mam w tym żadnego interesu (ani nie znam Przemka, ani nie jestem klientem/pracownikiem sklepu).

ale... Snakecharner, kupując auto, po roku czasu, będziesz się rzucał do sprzedawcy że nie znałeś się na autach, bo to Twoje pierwsze, i że okazało się że to co kupiłeś to syf ? jeśli ta skała jest ferelna, to kupując w sklepie - pewnie widziałeś co bierzesz. Jestem nowicjuszem i na zakupy (7kg - czyli jakieś 250zł) zabrałem kolegę który się zna i wybrał takie kawałki do których nie mam żadnych zastrzeżeń. Kupiłeś 70kg skały przypuszczam za 10x większą kwotę - i wydałeś to ciepłą rączką ot tak poprostu ?

Wstaw obiecane fotki, choć i tak - po roku czasu, skąd wiadomo ... czy to jednak nie Ty wierciłeś ew. otwory w skale zaraz po jej zakupie by stworzyć konstrukcje ?

jeśli parametry masz wzorowe, tak jak podałeś - to co masz w zbiorniku to CUD.

#260417 Snakecharner :

(CIACH)

Nie jestem osoba majętna i zanim założyłem akwarium można odnaleźć mój temat w którym prosiłem o pomoc . Jak założyć tanio akwarium.

Pomimo ze większość mi odradzała , to i tak się zdecydowałem je założyć.

Było to moje marzenie od lat . Odkładałem założenie morskiego akwarium przeszło 4 lata .

Przez ten okres czytałem wszystko co się pojawiało na tym i innych forach.

Wydałem ładnych parę zł aby moje marzenie się spełniło.

(CIACH)

Salifert

No3 - 0

Po4 - 0

nh4 - 0

mg 1320

ca 460

kh w obecnej chwili 10 podniosłem z 7,6 kolejna próba pozbycia się glonów.

co 2 miesiące wymiany pre filtry + DI

4lata czytania poszły na marne przy wyborze skały ... naprawdę szkoda :)

i jeszcze podsumowanie : jeśli ta skała jest taką jaka została sprzedana, i jednak Reefshop nie używał, wiercił etc. jej wcześniej - to Ty tego nie dopuścisz do świadomości. Nie bo nie.

Obiecane fotki jednak mile widziane :)

peace :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest trudna dla obu stron i z jednej strony towar kupuje się w dobrej wierze,że jest wolny od wad,ale z drugiej strony sam sprzedawca może nie wiedzieć,że ma coś trefnego.Jest jeszcze sprawa nieuczciwych pracowników,którzy chcą sobie dorobić.Nie jeden pracodawca nie jest tego świadom.Oczywiście to tak nie jest wszędzie.U mnie niestety tak i po rozmowach z innymi znajomymi pracodawcami okazuje się,że to zjawisko bardzo popularne.Pszemku to moja teoria broniąca Twojej strony.

Ps.Naprawdę nie było widać tych dziur po zakupie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie obstaję bo niczyjej stronie.

Dla mnie tylko jest dziwne że dziury nie zostały odkryte po zakupie.

Każdy wie że jak się wkłada skałę do baniaka to ( przynajmniej ja) obracam ją kilka razy szukając idealnej powierzchni do przyłożenia - do dna lub innego kawałka skały. Także można powiedzieć że znam każdy bok dowolnego kawałka i każda jego dziurkę.

A tu ? kupiłeś i "wsypałeś" tak jak piasek ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdjęcie wiele wyjaśni co widziałem wkładając skałę.

IMG_9171.jpg

Ale szczerze Wam napiszę że mam już dosyć tłumaczenia .

I widzę nie ma sensu dalej tego ciągnąc bo to jest nie do udowodnienia w żaden sposób.

A po drugie zeszliśmy z tematu , pisząc ten post miałem tylko powiedzie że mam żal że nie zostałem poinformowany przez sprzedającego że ta skała nadaję się jako podstawa a nie główna filtracja . Że jest dużo cięższa i mniej porowata.

Dostałem tylko i wyłącznie informacje że jest wydobywana z głębszej głębokości. I nie jest tak bogata w życie.

Nie byłem przy zakupie , i nawet jak dostałem to nie przyszło mi do głowy że ta skałą jest za bardzo zbita.

Wkleję jeszcze opis który widnieje na stronie sklepu.

"Wysokiej jakości żywa skała, która charakteryzuje się bardzo ciekawą strukturą i bardzo małym ciężarem właściwy. To 100% skała z rafy koralowce a nie żaden wapień czy też tuff. Skała pozyskiwana z większych głebokości(od 6 do 10m) dzięki czemu jej pory nie są zasklepione przez duże ilości glonów wapiennych. Dostępne w sprzedaży są zarówno bryły jak i platformy - nawet do 50cm średnicy."

I jeszcze jedno nie napisałem że cała skała jest podziurawiona. Mam tylko jeden kawałek taki , ale to już samo mówi za siebie.

Dzisiaj wieczorem postaram się wstawić zdjęcia i na tym będę chciał zakończyć tą dyskusje.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263195 Przemek :

To jest prawda, kolega ma wiele racij. Jak na taki sklep na jaki jest kreowany to jest nie porozumienie, sam wielokrotnie bywałem i zawsze to wielka lipa. Opowiadanie bajek przez Przemka to już historia. A teraz możesz mi dać bana :)

Sławku - poziom Twoich "merytorycznych" wypowiedzi jest czasem tak niski, że naprawdę trzeba się długo zastanawiać żeby po pierwsze to zrozumieć co autor miał na myśli a po drugie odpowiedzieć Ci w taki sposób abyś się nie obraził że mówi się do Ciebie niezrozumiałym językiem.

Jeśli zamierzasz zabierać głos w sprawie która:

a) Ciebie nie dotyczy

:) nie masz w niej NIC konkretnego do powiedzenia

to po prostu się nie odzywaj - albo załóż nowy temat w dziale offtopic - i prowadź dyskusję z samym sobą - nie zaśmiecaj biciem piany tego wątku - dziękuję.

pozdrawiam

Przemek

a) Ciebie nie dotyczy - dotyczy bo robię zakupy w Twoim sklepie

:) nie masz w niej NIC konkretnego do powiedzenia - mam bo sam byłem świadkiem przy ostatniej dostawie skały

jak Paweł wypakowywał z boxów skałę i wkładał do akwarium tego przy szybie od ulicy za pięć minut przyszedł klient z chęcią zakupienia odgazowanej skały po czym z tego samego akwarium Paweł zapakował ok 10 kg i klient

wyszedł zadowolony, albo udajesz że nie wiesz albo jest to normalna praktyka i nie opowiadaj mi że atakuję Twój sklep i biję pianę bo sam to na własne oczy widziałem i sam prowadzę 20 lat działalność gospodarczą i jeżeli przychodzi do mnie klient z reklamacją to staram się załatwić sprawę ugodowo bo myślę że to jest dobre dla obu stron i mam jeszcze kilka innych doświadczeń z Twojego sklepu ale pozostawie już bez odpowiedzi. I nie traktuj to jak atak tylko pomyśl jak można poprawić wizerunek sklepu

pozdrawiam

Z poważaniem

Sławomir Dyl


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak jak obiecałem wstawiam fotki.

Wstawię zdjęcia skały która pokazuję jej porowatość.

Nie każdy sobie sam przeanalizuje, czy ta skała jest dobra , czy nie.

Czy tą skałę mam od kogoś innego , czy sam wierciłem czy może nieznośny kurier nie miał co robić.

Jest to mój ostatni post w tym temacie , każdy niech wierzy w to co chce.

Jeszcze raz wyjaśniam zakładając ten temat nie pisałem , bynajmniej nie miałem takiego celu aby udowadniać że skała się nie nadaje . Tylko że nie zostałem poinformowany że lepiej jest dokupić z 50 % dobrej skały.

Kupując tą skałę byłem przekonany ze robię dobrze. I ....

Jeśli Przemek został urażony tym co napisałem to przepraszam , ale uwierz nie na wszystkim człowiek musi się znać i być pewny co kupuje. Pragnąłem spełnić swoje marzenia z lat dziecinnych. I tego dopiąłem może nie wygląda to tak jak powinno ale jest. Może kiedyś uda mi się wyprowadzić zbiornik chociaż w 20 % aby wyglądał jak Wasz.

IMG_9675.jpg

IMG_9671.jpg

IMG_9670.jpg

IMG_9669.jpg

IMG_9668.jpg

Pozdrawiam

Konrad


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedija :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srututu.

Ozywiany gruz. Gdziekowliek byla wczesniej napewno nie jest to deep water. Bierze sie cos takiego watpliwego pochodzenia, wiezsza na linkach, sznurach na kilka miesiecy gdzies przy rafie a potem sprzedaje jako produkt pod inna nazwa.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ,taką deep water uzyskasz mocząc komienie polne w solance:D

...a te otwory to może sprawka jakiegoś agresywnego ślimaka.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to dostałeś z reef-shopu ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263353 slawomirdyl :

a) Ciebie nie dotyczy - dotyczy bo robię zakupy w Twoim sklepie

:) nie masz w niej NIC konkretnego do powiedzenia - mam bo sam byłem świadkiem przy ostatniej dostawie skały

jak Paweł wypakowywał z boxów skałę i wkładał do akwarium tego przy szybie od ulicy za pięć minut przyszedł klient z chęcią zakupienia odgazowanej skały po czym z tego samego akwarium Paweł zapakował ok 10 kg i klient

wyszedł zadowolony, albo udajesz że nie wiesz albo jest to normalna praktyka i nie opowiadaj mi że atakuję Twój sklep i biję pianę bo sam to na własne oczy widziałem i sam prowadzę 20 lat działalność gospodarczą i jeżeli przychodzi do mnie klient z reklamacją to staram się załatwić sprawę ugodowo bo myślę że to jest dobre dla obu stron i mam jeszcze kilka innych doświadczeń z Twojego sklepu ale pozostawie już bez odpowiedzi. I nie traktuj to jak atak tylko pomyśl jak można poprawić wizerunek sklepu

pozdrawiam

Z poważaniem

Sławomir Dyl

Sławku - chciałem Ci powiedzieć, że delikatnie wkopałeś Pawła, który moim zdaniem w chwili obecnej jest najjaśniejszym punktem RS :)

A co do skały to moja Deep Water wygląda podobnie, ale ja ją zużyłem na podbudowę konstrukcji.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263404 tomiooo :
#263353 slawomirdyl :

a) Ciebie nie dotyczy - dotyczy bo robię zakupy w Twoim sklepie

:) nie masz w niej NIC konkretnego do powiedzenia - mam bo sam byłem świadkiem przy ostatniej dostawie skały

jak Paweł wypakowywał z boxów skałę i wkładał do akwarium tego przy szybie od ulicy za pięć minut przyszedł klient z chęcią zakupienia odgazowanej skały po czym z tego samego akwarium Paweł zapakował ok 10 kg i klient

wyszedł zadowolony, albo udajesz że nie wiesz albo jest to normalna praktyka i nie opowiadaj mi że atakuję Twój sklep i biję pianę bo sam to na własne oczy widziałem i sam prowadzę 20 lat działalność gospodarczą i jeżeli przychodzi do mnie klient z reklamacją to staram się załatwić sprawę ugodowo bo myślę że to jest dobre dla obu stron i mam jeszcze kilka innych doświadczeń z Twojego sklepu ale pozostawie już bez odpowiedzi. I nie traktuj to jak atak tylko pomyśl jak można poprawić wizerunek sklepu

pozdrawiam

masz rację pewnie Paweł nie jest winny tylko chęć zysków jest winna z opowiadania Przemek ma racje :)

Z poważaniem

Sławomir Dyl

Sławku - chciałem Ci powiedzieć, że delikatnie wkopałeś Pawła, który moim zdaniem w chwili obecnej jest najjaśniejszym punktem RS :)

A co do skały to moja Deep Water wygląda podobnie, ale ja ją zużyłem na podbudowę konstrukcji.

PozdrT


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre jest to, że skała na 3-cim zdjęciu waży jakieś 15-17kg, a wcale nie jest taka duża


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche trzymales ta skale w baniaku.

Parametry sa dobre I chyba szkoda ta dojrzalom

skale wyzuci.Morzesz wlozyc troche do sumpa

(dobra filtracja,wiele bakteri)Reszte udzyj na spod

(jako fundament).Kup pare kilogramow suchej

z Fuji(pukani)I po jakims pol roku bedzie ladnie

wygladalo.I jak pisalem nigdy nie dawaj nowej

zywej skaly prosto do baniaka.

Sk

ps jak bedziesz dawal sucha daj znac to

podam tobie ta tajemnice.Z tego zdjecia

na dole wynika ze ta skala jest z oceanu

a nie ta z wykopaliska,sa one bardziej ostro kwadratowe I sie rozsypuja

szybko (kolor brazowy ) . Cieta z wiekszego

kawalka.Czasami jak wyciagaja z oceanu

jest bardzej ciezsza Bo siedziala bardzo dlugo

I jest to Sam poczatek jak jakas reefa sie twozyla

I wiadomo ze zaczela rosnac na jakis skalach.

Cisnienie ,stulecia I woda morska robi ja

bardzej ciezsza.Nie zdziwym sie ze siedziala

dobre pare lat na farmie morskiej.

U nas sprzedaja o wiele gorsza do urzycia na spod.

Podobne jak ostatnie dwa zjecia na przed ostatniej stronie.

Jedynie pytanie skad te skaly sa? Fuji czy Key West?


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_9675.jpg

I tej dziury nie widziałeś przy wkładaniu do akwarium ? :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.