Skocz do zawartości
zako

gwiazdki za staż

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o wprowadzeniu zmiany zamiast 2 gwiazdek jak mamy do tychczas dać po jednej gwiazdce za kazdy rok od daty rejestracji na forum np: 3 lata 3 gwiazdki 10 lat jedna innego koloru coś w stylu allegro :)

Oczywiście jakaś legenda opisujaca te gwiazdki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na dzien dzisiejszy jestem porucznikiem a za dwa lata zostane kapitanem:D

PS. Ja jestem za tym zeby wraz ze stazem Przemek przydzielal wiecej przestrzeni dyskowej na zdjecia


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się to podoba :strutin


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie genialny pomysł.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wg. mnie (dla równowagi i podtrzymania dyskusji) pomysł nie do końca trafiony. bo co to w bezpośrednim przełożeniu będzie oznaczać??? że osoba X zarejestrowała się np. 5 lat temu? i co w związku z tym?

ale mi też nie do końca podobają się tzw. "liczniki" postów, które czasem początkujących mogą wprowadzać w błąd, co do doświadczeniea i wiedzy "doradzających".

ale to tylko moje zdanie :strutin


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pomysł o wiele bardziej wartościowy aniżeli licznik postów,śledząc forum zauważam wielu ŁOWCÓW postów pozdrawiam


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak wykasować licznik odpowiedzi ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co miałby służyć jakikolwiek licznik. Chyba tylko punkty za pomoc lub rzeczowe pomocne odpowiedzi są jedynym wartościowym miernikiem. Mogę np siedzieć na forum 10 lat, mieć 10 gwiazdek i tylko 10 postów. Czy to sprawi że będę super specem od morszczyzny? Przecież nawet mogę nie mieć w ogóle akwarium w domu :strutin


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzejanc - bardzo mądre słowa. Myśle że te gwiazdki najlepiej będą wyglądać na niebie,dziecinada tak jak te plusiki i minusiki.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum VW jest tak, ze pod nickiem jest:

Prosił o pomoc : x razy

Przyznal pomogł : x razy

Pomogl : x razy

I wiadomo czy wypowiada sie gosc z doswiadczeniem czy dopiero glodny wiedzy a to nakresla 'slusznosc' wypowiedzi takiej osoby,

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260968 nika :

a wg. mnie (dla równowagi i podtrzymania dyskusji) pomysł nie do końca trafiony. bo co to w bezpośrednim przełożeniu będzie oznaczać??? że osoba X zarejestrowała się np. 5 lat temu? i co w związku z tym?

ale mi też nie do końca podobają się tzw. "liczniki" postów, które czasem początkujących mogą wprowadzać w błąd, co do doświadczeniea i wiedzy "doradzających".

ale to tylko moje zdanie :strutin

Uwazam,że powinno być jakieś zróżnicowanie na forum. Liczba postów własnie nie zabardzo mi pasuje. Ocenianie typu pomógł "plus" też nie bardzo, bo nie jest to metoda obiektywna, i raczej niezbyt cżęsto ktos tego używa. Staż oczywiście nie Świadczy o wiedzy, ale wg daje wieksze zaufanie np przy korzystaniu z targowiska, czy chociaż uczy pokory w akwarystyce morskiej. Czyli ktos taki nie bedzie często się upierał przy jedynie słusznej metodzie na coś.

Najbardziej pasowało by cos w stylu ekspert w temacie jakimś tam. Jak sprawności w harcerstwie. Ale to jest praktycznie i technicznie raczej niewykonalne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był ( w sumie jestem :strutin ) za zlikwidowaniem licznika postów, bo jak widzę co poniektórych łowców cyferek to aż się scyzoryk otwiera :)

I to co napisała Królowa, często początkujący odnoszą wrażenie że jak ktoś ma np: 1500 postów to jest mistrzem w rozwiązywaniu każdego problemu........

Jedyny licznik jaki mi się podoba to:

Przyznal pomogł : x razy

Pomogl : x razy

Bo w tym konkretnym przypadku mamy czysto na białym konkretny problem i konkretne rozwiązanie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261001 SkoczekPL :

Jedyny licznik jaki mi się podoba to:

Pomogl : x razy

Przy 'pomógł x razy' ludzie sami aby odpowiedzieć na pytanie lub pomóc w rozwiązaniu problemu zaczną czytać więcej, a w rezultacie z czasem nabierać doświadczenia i potrzebnej wiedzy.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Aż mi trochę nie zręcznie się wypowiadać bo nikomu nie pomogłem . Moje akwa jeszcze niezalane więc czytam wszystko a piszę w zasadzie w jednym dziale :strutin i dla tego już mi się uzbierało trochę postów, ale powiem nie skromnie, że zadowolony jestem z moich plusików :) pozdrawiam !

Ps. Jeśli przestaną się podobać moje wypociny - przystopuję :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się produkowałem tyle czasu na daremnie ?! ..A tak na poważnie to będąc tyle czasu na forum wiem kto ma dużą wiedzę,kto małą kto się dopiero uczy,choć ci ostatni też nieraz zaskakują mnie wiedzą i spostrzeżeniami.Ja akurat mam dużo postów bo lubię z Wami pogadać,wymienić spostrzeżenia i pomysły.Wiele mi osób znanych choć by z Jastrzębia ma ogromną wiedzę a nie piszą wcale postów.Ktoś kto pisze wiele postów jest też oczytany na forum więc teoretycznie powinien mieć sporą wiedzę(to teoria).Gwoli ścisłości ja dalej się uczę.Nie wiem jakie kryteria mogą być najlepsze,aby młody wiedział kogo rady mogą być wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdki za staż

Przyznal pomogł : x razy

Pomogl : x razy

no i przydało by się oczyścic forum z nieaktywnych urzytkowników, takich od ponad roku

a licznik postów można schować do panelu urzytkownika tam gdzie są pozostałe dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia na innych forach zauważyłem, że licznik "pomógł" czasem przeszkadza. Po pierwsze częściej pojawiają się odpowiedzi na 100x wałkowane tematy, co promuje lenistwo, po drugie uaktywniają się łowcy punkcików, którzy piszą w każdym możliwym temacie (często metodą na "chybił trafił" lub z wyliczanką pomysłów), po czym wymuszają plusy pisząc na priva "jak pomogłem kliknij <pomógł>".

Jeśli ktoś na tym forum plecie bzdury, to zwykle szybko jest o tym uświadamiany i prostowany. Dla mnie osobiście dobrym wyznacznikiem wiedzy i umiejętności jest wygląd baniaka forumowicza i jego (baniaka) staż.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ordery będziemy sobie jeszcze przyznawać? A może by się tak raczej skupić nad rzeczami podstawowymi jak nie dublowanie tamatów, nie walkowanie po tysiąc razy tych samych pytań, pisanie poprawnie po polsku... Jest tyle ważniejszych rzeczy niż jakieś durnowate gwiazdki czy liczniki że szkoda gadać...

Ppozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261050 bigwalker :

Taaak ordery i legitymacje :strutin

a po 10 latach dyplom z czerwonym paskiem i karnet na 100 litrów wody z działającego zbiornika.

...

widzę, że jest duże zapotrzebowanie na jedynych-słusznych-i-prawdziwych morskich internetowych akwarystów.

proponuje zamiast gwiazdek zrobić księżyce albo uśmiechnięte buźki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze lepiej rozgwiazdki. :strutin


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amen :strutin


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.