Skocz do zawartości
najtfish

Cicha pompa cyrkulacyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mogę porównać tylko dwie pompy: Reef Circulator Aquael i Tunze 6025.

Reef Circulator bardzo cichutki, Tunze dużo głośniejsza.

Słyszałem, że podobno nowe pompy hydor evolution są ciche.

Ktoś może to potwierdzić? Chciałem sprawić sobie jedną na próbę.

A tu taka ciekawostka:

Mierzyłem zużycie prądu i wyszło mi że:

- jedna Tunze 6025 zużywa 7,4W, druga 7,8W

- Deltec MCE600 8,7W

- Reef Circulator..... 0,0?? :strutin

Wszystkie pompki mniej więcej na tej samej głębokości.

Błąd pomiaru mojego watomierza to 2 W (wg instrukcji, watomierz za 20-40zł, nie pamiętam już ile kosztował..).


100x50x50, MCE600, 4x39W, 40kg skały, 19kg piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w akwa tunze i aquael i według mnie tunze dmucha dużo mocniej i wcale nie jest głośniejsza, mocowanie tunze jest kiepskie (pompa/magnes)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to Hydor Karalia są naprawde bezgłośne :strutin


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aiwaki

Przepraszam nie doczytałem chodziło mi o pompę obiegową

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko te ośki ceramiczne w korali to jest porażka na całego... trzeba się obchodzić gorzej niż z jajkiem;/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ! Koralia jest ultra cicha .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261169 daimen :

tylko te ośki ceramiczne w korali to jest porażka na całego... trzeba się obchodzić gorzej niż z jajkiem;/

ja nigdy nie miałem problemów... zreszta zawsze mozna dokupic nowy... i zawze jest zapasowa oska w pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to żeby samą ośkę kupić to będzie problem trzeba z wirnikiem kupić od razu no chyba że się mylę to mnie popraw


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261172 bonsai666 :

Fakt ! Koralia jest ultra cicha .

Ja mam zupełnie inne doświadczenia. Mam dwie koralie 1, obie na początku chodziły jak traktory, po wyciszeniu gumowymi podkładkami już tylko cichutko terkotały. Po 4 miesiącach używania jedna jest bezgłośna, druga dalej hałasuje. Wibracje przenoszą się poprzez ten magnetyczny uchwyt, jak powiesiłem na kabelku nic nie słychać.

Obie mają metalowe ośki.

W tym poście opisywałem swoją walke z koraliami


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wersje korali robia juz bez osiek. Ani metalu ani caramiki.Wiem ze brzmi to dziwnie, ale kopara wam opadnie po otwarcu pompy jak oni to fajnie zrobili. Ale czy dmucha ile podal producent to pozostawiam do oceny wiekszej ilosci uzytkownikow.

U mnie Tunze tez sa ciche tylko po podlozeniu sylikonowych podkladek z wkladek do butow.

Zrobili za mocne magnesy i wszystko sie przenosci na szybe.Wydajnosc natomiast nie pozostawia mi cienia watpliwosci


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Grzesiu, dopiero teraz natrafilem na Twoj post o silikonowych podkladkach do butow :waving

Ich sie nie da jakos przykleic ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam koralie 8, wcześniej miałem tunze 6125 i ta różnica niby dwóch tysięcy według mnie jest znacznie większa na korzyść koralii.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja jak kupiłem swoje Tunzy to tam w zestawie od razu były takie silikonowe podkładki dla magnesu do podklejenia. Jak dla mnie cicho toto chodzi, ale wiadomo dla każdego pojęcie ciho brzmi inaczej :waving

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale silikonu niczym sie nie przyklei ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przyklejalem, docialem i podlozylem pod magnesy. Kiedy chce wyczyscic pompe uchwytow nie tykam bo pewnie znowu cos sie zacznie tluc:googleye

Co do samego Reef Circulator Aquael tak sie zastanawiam jak chlopakom udalo sie z 4W wyciagnac 2600L gdzie korali mini z 3,5W 900L. Kolejna moja watpliwosc to z 20W wyciagnac 10000L. Mam tu na mysli ten zestaw na 12V z regulacja na wtyczce. Ktora firma podaje ze pompa dajaca 10000L jest na pojemnosc akwa do 400L.

Tuzne 6055 tez na regulacji przy takiej praktycznie takie samej mocy udalo sie udalo sie wyciagnac tylko albo az 5500l.

Nie znam sie na hydronamice i hydraulice, ale przez rece juz troche pompek przeszlo. W malym akwarium zamiast mocnej tunze nano stream zamontowalbym sobie koralie 3, szerzej dmucha co przy nawet krotkim akwarium daje pozadany efekt.

W wiekszych akwariach nie dalbym sie zwiesc producentom nowinakmi technicznymi tylko tym co tunze wypracowalo sobie przez wiele lat. Niemniej Polskiej produkcji bede kibicowal bo caly swiat patrzy http://reefbuilders.com/2010/03/12/reef-circulator-powerhead-aquael-poland/


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupie pytanie .. jak te podkładki wyglądają i jak je dociąć mam szybę 10mm i czy magnesy dalej będą mocno trzymały z tymi podkładkami ?


. a7f3bc6eb415c27ad9e2273b9a6081abu678a604.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 6045 - nim jeszcze uruchomilem odpieniacz etc... Dzialaly dwie - bardzo ciche - aczkolwiek trzeba uwazac bo czasem lubi sie cos dostac pod magnes (czyszczenie, etc...) i wtedy maja tendencje do "wibrowania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze Turbelle Nanostream 6025 była prawie niesłyszalna. W castoramie zakupiłem TESA Protect 8mm. Przykleiłem tylko 4 szt na magnesy od pompy, na tych zewnętrznych zostawiłem fabryczne krążki. Pompy nawet po przyklejeniu ucha do szyby akwarium nie słychać.

post-21876-0-59454700-1452084594_thumb.jpg


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.