Skocz do zawartości
StefcioHD

CHCĘ MIEĆ morskie, ale .......

Rekomendowane odpowiedzi

To może damy na start Stefanowi jakiś zbędny zbiornik, który służył na dolewkę? Zawsze sobie wystartuje. Łatwiej wtedy już o wodę z podmianki bo mniejsza ilość i można garnuszkiem naczerpać. Oświetlenie też nie problem a i skały w sumpach zalega zapewne też trochę...


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Łatwo przyszło łatwo poszlo" dlatego kolega musi sie troche samemu wysilić zeby mieć akwarium morskie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263691 stelurka :

chcesz akwarium to se zarob. tak ja ja i reszta kolegow.

Nie bardzo podoba mi się ten styl wypowiedzi...

Po pierwsze nie każdy może zarobić, natomiast nawet przy nieduzych dochodach(byle stałych) mozna zaplanować postawienie akwarium. Trzeba trochę więcej wiedzy i pracy, i więcej czasu i cierpliwości. Ale jest kilka baniaków na forum typu low-tech, które są ciekawe, ładne i sprawiają satysfakcję właśicielom.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tej akcji nie będzie, dlatego właśnie że mamy takich "kolegów" jakiego wypowiedź zacytowała Tamarka. Na forum tytułujemy się per "kolego", a tak naprawdę mamy się głęboko w d... nie wszyscy oczywiście, ale większość... Stefcio, nie zrażaj się, pierwsze koty za płoty :) Jeśli chcesz, żeby ktoś Ci cokolwiek podarował, to przede wszystkim musisz sprecyzować swoją prośbę, ciężko dać komuś coś, kiedy on sam nie wie czego tak naprawdę potrzebuje, musisz wiedzieć jakie chcesz akwarium, albo jakie uda Ci się zdobyć i później pod baniak kompletujesz resztę sprzętu. Inaczej się nie da.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi nie bardzo sie podoba cały ten topic... sory ale cos tu jest nie tak

z takim podejsciem sobie daruj odrazu bo tylko szkoda zwierzakow


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego zapytałem ile ma lat,aby dostosować odpowiedz do możliwości człowieka.Chyba się zraził,ale swoim stylem zapytania częściowo sobie zasłużył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kryzys w Polsce jest od ok 200 lat... :)


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263621 StefcioHD :

Hm, nie mam tego za wiele, ale od kiedy postanowiłem dać na luz z browarkami, w kieszeni zostanie około 150 zł miesięcznie (przynajmniej zdrowszy będę i brzuchal nie będzie tak szybko rósł)

Nie piszę zbyt często na forum ale jak widzę takie kwiatki to się nie dziwię wypowiedziom i nie rozumiem zachowania modów, bo aż samo się ciśnie na usta.

Moja rada - sprzedaj butelki, puszki, nazbiera się na akwarium, bo jak brzuchal już zaczął rosnąć to przerób musiał być ogromny.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz kasy to możesz założyć prosty morski baniak >> ślimaki, żywa skała, makroglony, łatwe w utrzymaniu miękasy, kiełże i inne zwierzaki wyłażące ze skały. Taki baniak też przynosi dużo radości szczególnie na początku.

Tylko nie staraj się rozmnażać zwierzaków bo stres cię zje...

Jeden z naszych kolegów >> [mam na końcu języka ksywę PRZYPOMNIJCIE?!] opowiadał kiedyś o akwarium morskim za 50 zł. Gdzieś w internecie krąży filmik z tym wykładem...

Ale proszę nie zwalaj braku kasy na kryzys, który istnieje tylko w TVN. To co się dzieje teraz jest niczym w porównaniu z tym co się działo w latach 80 [co znam z opowieści] albo i na początku 90. Budzisz się rano i okazuje się ze to co zarobiłeś przez miesiąc nie wystarczy na chleb i wino. To ludziom już się we łbach poprzewracało od tej "różowej kultury masowej"...


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa akwarystyki morskiej jest zamilowanie, cierpliwosc i czas. Kasa:nono to sprawa drugorzedna bo to zawsze mozna uzbierac, sprzet kupic uzywany i z pomoca froum miec igielke. Uwazam tez ze jako osobe pijaca piwo powinienes byc na tyle zaradnym zeby gotowke wykombinowac.( nadgodziny, pomalowac sasiadowi ogrodzenie i inne prace sezonowe) No chyba ze picie piwa to spsob na spedzanie wolnego czasu w oczekiwaniu wszystkiego na tacy.

Jak ja bym nie pil piwa i innych napojow wysoko obrotowych to bym mogl postawic 2000L, ale chyba wiekszosc przyzna racje ze solniczka bez browara to jak lizanie lizaka przez szybe:tongues


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Coś mi się wydaje, że StefcioHD już zrezygnował. W sumie to się nie dziwię, NIKT NIC nie dał, poza krytyką...A może właśnie dał ???


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami wiaderko zimnej morskiej wody na głowę dużo daje. Krytyka często jest dobry źródłem informacji i początkiem nauki.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263646 ZenonPL :

zrobić sobie akwarium - na zasadzie, ze - "dajcie". Zauważcie tytuł - wielkie litery - CHCĘ MIEĆ. Chcę, i tyle.

Napisałem tak, żeby raczej podkreślić moje zaangażowanie i szczere chęci. To jak bardzo chcę. Już zaczynam żałować, że wymyśliłem ten zwrot i dałem wielkie litery. Dla jasności, nikogo nie okradłem i nie mam zamairu nikogo naciągać. Jeśli oceniasz mnie źle, nie pomagaj. Nikogo nie mam zamiaru na nic naciągać.

#263693 inmar :

Stefcio,napisz ile masz lat ?

Latek troszkę już mam, 43 mineło

#263695 grzejanc :

To może damy na start Stefanowi jakiś zbędny zbiornik, który służył na dolewkę?

Doświadczenie w słodkiem mam. Po tych przygodach ze słodkim akwa, został mi zbiornik 112 litrów, filtr wenętrzy i jakieś drobiazgi. Została też pokrywa, ale o ile się nie mylę, to można tam włożyć tylko 2x T5 na więcej za mało, a dwie T5 (24 W jeśli pamiętam) to za mało światła

#263718 Onironauti1 :

a mi nie bardzo sie podoba cały ten topic... sory ale cos tu jest nie tak

z takim podejsciem sobie daruj odrazu bo tylko szkoda zwierzakow

Wybacz, nie mam natury kilera

@StefcioHD, nie piszemy posta pod postem. gdy coś na się przypomni, mamy opcję "edytuj".

:)


StefcioHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

112 L to już ładne szkiełko. Wklej boczny panel. Włoż tam miniflotor, pompkę powietrzną pewnie masz. Kup ok 10-15 kg skały - 200-300 zł, zalej woda z działającego zbiornika, kup świetlówki niebieskie - ok 50 zł/szt. No i jakieś pompy cyrkulacyjne np 2 szt 101 po 60 zł/szt. I tak możesz zacząć.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stefcio,już jest lepiej a o wiek pytałem bo z dorosłym człowiekiem się inaczej rozmawia,ma większe możliwości finansowe.Ty niestety zapytałeś jak małe dziecko.W każdym razie miejmy to za sobą i dalsze rozmowy już będą rzeczowe,aby Ci pomóc.Dobrze jest uzupełnić dane,może masz blisko sąsiada morszczaka i Ci pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie za tydzień będę miał ps300 do oddania za grosze :) u mnie właśnie w 112l siedzi ten, obecnie w panelu ale kiedyś chwilowo w akwa

a cała reszta jak Adam pisze, świetlówki można i taniej wyrwać, w necie dużo taniej niż w sklepie. 2x24 na miękkie wystarczy, a później dołożysz jeszcze 2x24 :)

edit: ja startowałem na 2x18W :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StefcioHD, wg. mnie problemem nie tyle były/są duże litery ale brak wkładu własnego. tzn. mnie to uderzyło.

zupełnie inaczej odbrałabym Twój apel, gdybyś zaczął:

czytałem trochę się orientuję, potrzebuję takiego odpieniacza lub takiej pompki... czy ktoś mi pomoże...

Tu na forum jest sporo życzliwych ludzi, którzy naprawdę mogą pomóc. ale trzeba i od siebie coś dać. pokazać, że pomóc warto.

:)

pozdrawiam i mam nadzieję, ze założysz upragnioną rafkę.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Śledzę ten wątek od początku. Z ciekawości - jak potoczą się dalsze losy prośby o pomoc.

Fakt, autor mógł zacząć lepiej ale ostra krytyka forum też nie była dobrze przemyślana. Tak czy siak mam nadzieję, że StefcioHD okaże się osobą, której warto pomóc i znajdą się osoby, które tej pomocy udzielą.

Wydaje mi się, że teraz najważniejszą pomocą byłoby wspólne zastanowienie się co i w jakiej kolejności Stefcio powinien zrobić. W oparciu o to co przeczyta w tematach dla początkujących będziemy mogli zaproponować jakieś rozsądne rozwiązania problemów. Być może przy tej okazji pojawią się jakieś propozycje oddania lub odsprzedania w atrakcyjnych cenach podstawowego sprzętu.

@Stefcio, na pewno znajdę w szafie coś, co ci się przyda. Musimy jednak od czegoś zacząć.

Piszesz, że masz zbiornik 112l. Fajnie ale jeszcze lepiej by było gdybyś mógł pod nim postawić sump. Dasz radę?

Pokrywą się nie sugeruj. Może lepiej ją sprzedać i zrobić oświetlenie DIY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263909 rs :

Cześć

Śledzę ten wątek od początku. Z ciekawości - jak potoczą się dalsze losy prośby o pomoc.

Fakt, autor mógł zacząć lepiej ale ostra krytyka forum też nie była dobrze przemyślana. Tak czy siak mam nadzieję, że StefcioHD okaże się osobą, której warto pomóc i znajdą się osoby, które tej pomocy udzielą.

Wydaje mi się, że teraz najważniejszą pomocą byłoby wspólne zastanowienie się co i w jakiej kolejności Stefcio powinien zrobić. W oparciu o to co przeczyta w tematach dla początkujących będziemy mogli zaproponować jakieś rozsądne rozwiązania problemów. Być może przy tej okazji pojawią się jakieś propozycje oddania lub odsprzedania w atrakcyjnych cenach podstawowego sprzętu.

@Stefcio, na pewno znajdę w szafie coś, co ci się przyda. Musimy jednak od czegoś zacząć.

Piszesz, że masz zbiornik 112l. Fajnie ale jeszcze lepiej by było gdybyś mógł pod nim postawić sump. Dasz radę?

Pokrywą się nie sugeruj. Może lepiej ją sprzedać i zrobić oświetlenie DIY?

dzięki rs, przynajmniej teraz wiem że nie jestem nienormalny:clapping Każdy zasługuje na szansę i z drugiej strony każdemu może się zdarzyć źle zacząć... Ale prawdziwego faceta podobno można poznać po tym jak kończy a nie jak zaczyna :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stefcio daj swuj adress przez poczte z forum

do mnie.Lezy u mnie fajny skimerek.

Wysle do ciebie Polamerem(morska)

Bedzie troche dlugo szlo.Ma gdzies wydajnosc

na 80Galonow.Jedynie pompka na 110v

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak. W piątek jadę z baniakiem do szklarza, zobaczymy co zaproponuje. Dołożę panel boczny jako oddzielny zborni. Dojdzie kilka litrów extra. Sump???? Pod spodem??? Hmm, nie wiem. Myślę, że ten panel boczny na początku jest tańszą wersją. Sienki proponuje mi PS 300 odsprzedać i przy okazji panel boczny. Szklarz powie ile zechce za zrobienie panelu. policzę i zdecyduję.

PS. Mimo krytyki miło, że jest tak duży odzew


StefcioHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szklarz zawoła za dużo, zawsze możesz przecież zrobić samemu.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym trudnego? Ja akwa sobie sam przerabiałem, sumpa sam projektowałem i kleiłem. Jakby co z chęcią pomogę.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakiekolwiek fundusze na start?Dobrze by bylo gdybys odpalil wersje minimum czyli zbiornik, slona woda, zywa skala, skimmer. A w miedzy czasie oszczedzal na tym piwku na reszte potrzebnego sprzetu.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.