Skocz do zawartości
Ziemniok

Pokarm ReefPearls

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem szczerze ze bylem zaskoczony po otwarciu opakowania poniewaz jedzonko z wygladu wyglada, pachnie tak samo co First Bites ktory stosowalem jeszcze w slodkowodnym do karmienia narybku a w morskim do karmienia korali. Szybkosc reakcji polipow identyczna. Porownujac sklad Reef Pearls ma wiecej bialka i innych bajerow.

PS. Sprobujcie Gamma Nutraplus TMC. To dopiero jedzenie:playing


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś dodatkowe spostrzeżenia po kolejnym miesiącu stosowania ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania kolegi.Warto ten pokarm kupić i czy tylko ten pokarm dla korali wystarczy ? U mnie z karmieniem korali w nocy jest problem bo wtedy śpię :clowning Gaszę oświetlenie o 23 i idę spać a więc nie bardzo mogę podać pokarm godzinę po zgaszeniu.Do tego pokarmu mam karmik automatyczny więc problem byłby z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam roznicy nie widze, nie karmie nim co dziennie, ale u mnie korale reaguja na kazdy rodzaj pokarmu, nawet jak karmie ryby suchymi platkami. Nie wiem tylko ile tego sypac wiec uzywam tego jako dodatek? Lyzeczka z testu saliferta co drugi dzien


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu widac jak sarcopython chwyta reefperals a acropory nie chwytaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...stosuje ten pokarm od dluzszego czasu i jestem bardzo zadowolony,plywa dlugo w toni,odpieniacz stabilny,latwo sie przygotowuje,wystarczy namoczyc z woda morska przez parenascie minut...najlepszy pokarm jaki uzywalem,choc stosuje tez mieszanki...akiwarium glownie LPSy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem zadowolony, ale nie mocze go tylko sypie od razu na powierzchnie wody.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze hodujecie sarcopythony, wiec jestescie zadowoleni.

ja pisze co zaobserwowalem, a raczej czego nie aobserwowalem. u mnie w akwarium brak reakcji ze strony acropor na ten pokarm. poza tym nie wiem iceberg jak to mozliwe ze u Ciebie piana nie siada, jak u mnie siada na maksa. chyba ze ja mam reefpearls z "z pierwszej partii" a Ty masz "z drugiej partii".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piany to u mnie też siada i to na długo :clowning


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stosuje... jestem zadowolony z efektów... tzn korale się ładnie otwierają..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Moje reef pearls zostalo kupione chyba w czerwcu...tak prawde mowiac to zawsze mialem chyba szczescie z ta piana,gdyz co rusz slysze ze wszystkim siada czy przelewa...pierwszy odpieniacz red sea prizm siadal od razu,obojetnie czego bym nie dodal,drugi reef octopus nigdy nie siadal,tylko i wylacznie po reef boosterze ( w ampulkach) i ten co teraz mam ,marine sources tez wytrzymuje prawie wszystko,choc jest troszke bardziej kaprysny od octopusa...dlatego tez nigdy nie rozumialem niecheci do odpieniaczy zewnetrznych (w moim przypadku recylkulacyjnych),jakoby mogly sie przelac...musialbym chyba wrzucic bialko z jajka to pewnie by sie i przelal...Nie wiem jak reef pearls reaguje na SPSy,gdyz one mnie nie kreca...wiem za to ze LPSy i miekkie sa zachwycone...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu mnie intryguje jedna kwestia. zwrocmy uwage na ksztalt polipow sarcopythona ehrenbergi, gorgonii, etc. widac, ze te korale natura wyposazyla w chwytanie materii stalej, jak na przyklad reef pearls. natomiast patrzac na acropory czy inne spsy, mam wrazenie, ze te korale chlona tylko rozpuszczony pokarm. poza tym czytalem opracowanie firmy Brightwell Aquatics na temat prowadzenia zbiornika, i tam bylo napisane na podstawie badan, ze nawet tubastrea jest zdolna do zycia i multiplikacji w srodowisku suplementowanym jedynie prze ROZPUSZCZONY w wodzie pokarm.

Ktos (Andrniew??:clowning wie cos na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult wczoraj był u mnie Olek i karmiłem korale i sam widział jak stylopora złapała w polipem i schowała sobie na potem :clowning

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322948 KIDULT :

a co z acrami i montiporami?

Kidult wczoraj był u mnie Olek i karmiłem korale i sam widział jak stylopora złapała w polipem i schowała sobie na potem

temat bardzo interesujacy

zwlaszcza ze korale karmimy po zgaszonym swietle

widze ze wiekszosc kupila sobie noktowizory,i ogladaja jak polipy lapia pokarm

a tak na powaznie to roznica jest zauwazalna ale tylko jak po4 jedzie do gory


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium nigdy nie jest ciemno ,bo nawet jak zgaśnie HQI to świecą ledy


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.