Skocz do zawartości
LUK4344

Co sie stało ze starymi?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio obserwuje tragiczny spadek aktywności osób, które tworzyły to forum i które faktycznie mają wiedzę i doświadczenie.

Coraz mniej jest profesjonalnych wypowiedzi, opisów zbiorników prowadzonych na wysokim poziomie, brak jest nowinek technicznych, brak jest rozwoju, forum opanowały kompaktowe zbiorniki...

Co się więc stało zapytuje?:waving

Czy starym forumowiczom znudziła się akwarystyka, czy też może udział w nierozwojowych i zapętlonych dyskusjach a może przyczyną jest niewątpliwy krysys, który nie pozwala się nam rozwijać?

zachęcam do dyskusji


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paru "starych" jeszcze zostało, ale faktycznie juz raczej niedobitki... :waving


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymaaaaaaarliiiii i teraaaaz straaaaaaasząąąąąąąąąą uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo....i wyjąąą w ruuuurach w nooooocyyyyyyyyyyyyyyyy.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja obserwuje, to podejrzewam ze "starym" rece opadaja, jak musza czytac glupie pytania swierzakow, na ktore odpowiedzi moze udzielic wyszukiwarka nano reef albo wujek google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zajeli sie wlasnym morskim interesem. Po drodze zgubili pasje. Na skrobanie na forum nie starcza juz sil

A z drugie strony......to moja refleksja jest taka.

Forum to prawdziwa kopalnia wiedzy, ale do pewnego momentu. Potem zeby dalej sie rozwijac trzeba wiedze zglebiac gdzie indziej. Dochodzi sie do pewnego samodzielnego poziomu i potem to juz troche czlowiek jakby na wlasna reke obserwacje i doswiadczenia prowadzi. Z forum sie juz nieczego nie dowie, ani nie nauczy. Czasami kosztuje to bardzo duzo. Czasowo, finansowo, fizycznie i psychicznie. Gleby! Nakuka na bledach i w koncu zloty srodek. Tez bym wolal schowac takie akwarium przed calym swiatem.

Innym sie nie chce, chcieli by szybko na chura, lasy akropor, kolory rypiace po oczach. Wiec dlaczego taki ktos mialby sypac na okolo radami jak z rekawa.

Jeszcze inna sprawa. Przypuscmy ze Pan X ma doswiaczczenie, ogolne uznanie jako autorytet, wygryma TOTM po czym pisze ze TYLKO NP PRZYKKLAD, swietlowek ATI aktynicznych nie stosuje bo sa do bani i korale traca klory. Polowe akwarystow przestalo by stosowac te swetlowki jak cielatka a wlasciciel akwarium zostalby odciety od darmowych produktow do testowania, znizek itd.

Dlatego poniekad nieobecnosc niektorych osob wcale mnie nie dziwi. Takie moje prywatne osobiste zdania. W glebi duszy sam chcialbym mie takie akwarium schowane przed calym swiate. Pasja i tylko pasja

Pozdrawiam Grzesiek

.....moja pasja


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało?Może ludziom którzy polizali troche morszczyzny morszczyzny znudzil sie jedyną sluszną linia wladzy.Wydaje mi się że większość ludzi mających coś do powiedzenia przeniosła się na ********.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267328 reefff :

(...) Wydaje mi się że większość ludzi mających coś do powiedzenia przeniosła się na Aqua Reef.(...)

Może masz rację a może nie...... Powiedz mi proszę które konto na NR ci zostawić ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Grzegorz ma rację, wiem sam po sobie jak obrzydło mi hobby, gdy spróbowałem z niego zrobić "sposób na utrzymanie". Na szczęście w porę się opamiętałem i zmieniłem profil firmy, i hobby znów stało się przyjemnością. Może to jest klucz do hydrozagadki :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile można czytać i pisać o starcie akwarium, o podstawach morszczyzny, dojrzewaniu akwarium, plagach. To wszystko jest w archiwum i to w dużej ilości. Każdy nowy użtkownik chce dostać na wszystko gotowy przepis, bez własnego zaangażowania. To zniechęca doświadczonych akwarystów.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Włodzimierz masz rację.

I jeszcze jedno jest takie przysłowie:

" czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał"


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267319 KIDULT :

z tego co ja obserwuje, to podejrzewam ze "starym" rece opadaja, jak musza czytac glupie pytania swierzakow, na ktore odpowiedzi moze udzielic wyszukiwarka nano reef albo wujek google.

to sie nazywa "syndrom starego nauczyciela". jak powtarzasz te same rzeczy dzieciom w szkole co roku, to po 10 latach wydaje Ci sie ta wiedza jest tak banalna i oczywista, ze zaczynasz sie dziwic, ze dzieci tego nie wiedza, albo maja problem ze zrozumieniem, finalnie dochodzisz do wniosku, ze dzieci z roku na roku sa coraz glupsze ...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko, no nie aż tak. Ale ja najpierw czytałem 3 m-ce forum, potem wystartowałem z akwa, potem znów czytałem aż zrozumiałem. Pewne rzeczy sam rozkminiłem, resztę się dopytałem krzyśkal:waving. A teraz na forum jest odwrotnie:banghead. Najpierw start, potem plagi, potem pytania i na końcu czytanie. Syndrom matury "giertychowskiej" czy jak?????????????:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam osoby ze "starej gwardii ", którzy zaglądaja na nano , ale nie udzielaja się.

Głownym powodem braku aktywnosci są doświadczenia z przeszłosci jak merytoryczna duskusja zmienia sie pyskówkę.

Musze przyznać ,że mnie również brakuje spokoju i kultury jaką widzimy na zachodnich forach.

Chciałbym aby każdy temat był prowadzony rzeczowo do końca, jednak wszyscy wiemy że u nas się nie da.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267390 Włodzimierz :

@kaziko, no nie aż tak. Ale ja najpierw czytałem 3 m-ce forum, potem wystartowałem z akwa, potem znów czytałem aż zrozumiałem. Pewne rzeczy sam rozkminiłem, resztę się dopytałem krzyśkal:waving. A teraz na forum jest odwrotnie:banghead. Najpierw start, potem plagi, potem pytania i na końcu czytanie. Syndrom matury "giertychowskiej" czy jak?????????????:waving

:) , ja nawet nie wiem co to jest matura giertychowska, ale sadzac z nazwy to nic dobrego...

pewnie nie sama matura, ale ogolnie rezultaty zmian typu wprowadzenie gimnazjum i systematycznego obnizania poprzeczki w szkolach jesli chodzi o nauki scisle/przyrodnicze etc.

do tego jeszcze rozkwit akwarystyki w naszym kraju co oznacza latwiejsze pozyskiwanie zwierzat. wystarczy powiedziec, ze 5 lat temu nie bylo w w-wie zadnego sklepu dedykowanego morszczyznie, dzisiaj sa 3.

przypomina mi sie sasiad z osiedla, ktory poszedl na spacer do lazienek z rodzina, w parku byl gosc co sprzedawal male szczeniak w pudle kartonowym. kupili przyniesli do domu i zaczeli sie zastanawiac co teraz z tym psem zrobic...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaję, że wszystko zależy od wieku, poziomu intelektualnego, zaangażowania, wytrwałości i tego, czy na prawdę akwarystyka i chęć pomocy innym jest dla nas pasją, czy krótkotrwałą, aczkolwiek fajną przygodą. Ja do swojego akwarium dojrzewałem przez 5 lat. Ostatni rok był czasem intensywnego wertowania różnych for lokalnych oraz zagranicznych, a od miesiąca staram się prowadzić baniak morski. Przez ten czas przekonałem się, że w większości przypadków, brakuje wytrwałości i cierpliwości, a co najważniejsze - czasu. Każdy z nas prowadzi jakiś życie, ma jakąś pracę, rodzinę, pasje hobby inne niż akwarystyka. Nie wszystko daje się pogodzić. Stąd może wynikać brak aktywności starych wyjadaczy. Mówię to na podstawie własnych, wieloletnich doświadczeń z innych for. Nie zgodzę się na pewno z wypowiedzią andrniew, że nie da się prowadzić rzeczowo tematu do końca. Uważam że da się, a takiego forumowego trola trzeba po prostu ignorować, bo przecież zawsze się jakiś znajdzie :waving. Na zagranicznych forach również nie brakuje pyskówek, a ludzie nie patrząc komuś w twarz potrafią być na prawdę niewybredni w słowach. Może ich zżera zazdrość że nie wyszło, może po prostu stracili cierpliwość, a może uprzykrzanie komuś życia jest ich motto życiowym. Na NR spędziłem na prawdę dużo czasu. Przewertowałem tysiące stron. Znalazłem wiele ciekawych informacji. Otrzymałem kilka przydatnych porad. Chciałbym, aby osoby z dużym doświadczeniem rzeczywiście częściej tutaj zaglądały i wypowiadały się w kolejnych wątkach. Nie chrońmy wiedzy, którą nabyliśmy. Podzielmy się tym doświadczeniem. Kto wie, może kiedyś uczniowie przerosną mistrzów?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko, Minister Edukacji p. Giertych:mooning jak był w rządzie J. Kaczyńskiego:nono wprowadził przepis, że nie zdanie na maturze jednego przedmiotu nie powoduje "oblania" matury. Na szczęście przepis anulowano. Mam osobiste doświadczenia z tego typu abiturientem. Nie zaliczył matury z j. polskiego a obecnie studiuje chemię. I jeszcze się chwali, że w swoim życiu nie przeczytał żadnej książki. I nie wykluczone, że za kilka lat może zostać moim przełożonym. Żenada.:cursin


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267469 piona :

Własnie ..gdzie oni są?:waving

Z tego co pamiętam to jesteś już tu 6 lat :) też zaliczasz się do starych :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267454 Włodzimierz :

@kaziko, Minister Edukacji p. Giertych:mooning jak był w rządzie J. Kaczyńskiego:nono wprowadził przepis, że nie zdanie na maturze jednego przedmiotu nie powoduje "oblania" matury. Na szczęście przepis anulowano. Mam osobiste doświadczenia z tego typu abiturientem. Nie zaliczył matury z j. polskiego a obecnie studiuje chemię. I jeszcze się chwali, że w swoim życiu nie przeczytał żadnej książki. I nie wykluczone, że za kilka lat może zostać moim przełożonym. Żenada.:cursin

...Tutaj sie z Toba nie zgodze,choc nie za bardzo wiem kto to Giertych ale juz mnie sie on podoba...czyz nie lepiej stworzyc grupy specjalistow doskonalych w swoich dziedzinach,dac im szanse bezstresowego albo niskostresowego poglebiania tego w czym sa naprawde dobrzy...?...Ja nie wierze ze mozna byc dobrym we wszystkich dziedzinach...mozna byc tylko srednim a sredniacy raczej nie beda w stanie tworzyc i odkrywac rzeczy wielkich...a co stalo sie ze "starymi"...?...po prostu zycie...zmieniaja sie ludzie,dorastaja,starzeja sie...umieraja...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267476 slawomirdyl :
#267469 piona :

Własnie ..gdzie oni są?:waving

Z tego co pamiętam to jesteś już tu 6 lat :) też zaliczasz się do starych :)

...Nie stary:banghead...Zasadniczo nigdy nie restartowałem baniaka ,ale przy dzisiejszej waszej wiedzy ..aparatach fotograficznych ..hmm wymiekam ..a i moja szkoła jazdy nie wszystkim przypadła by do gustu.Zasadniczo chyba rok po zalaniu trafiłem tu na to forum i sie zarejesrowałem..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267478 piona :
#267476 slawomirdyl :
#267469 piona :

Własnie ..gdzie oni są?:waving

Z tego co pamiętam to jesteś już tu 6 lat :) też zaliczasz się do starych :)

...Nie stary:banghead...Zasadniczo nigdy nie restartowałem baniaka ,ale przy dzisiejszej waszej wiedzy ..aparatach fotograficznych ..hmm wymiekam ..a i moja szkoła jazdy nie wszystkim przypadła by do gustu.Zasadniczo chyba rok po zalaniu trafiłem tu na to forum i sie zarejesrowałem..:)

Oj nie przesadzaj :) jeszcze możemy się uczyć od Ciebie masz spore doświadczenia :kapelusz


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.