Skocz do zawartości
miesoarmatnie

Nowicjusz szuka porady

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!!!

Odpalilem swoje akwa 2 miesiace temu wszystko bylo fajnie az do teraz. Problem jest z piaskiem dzien w dzien osadza sie na nim brazowy osad i nie jest tego tak malo w sklepie powiedzieli mi by go mieszac (macic)jak to robie jest znowu fajnie ale nie na dlugo tylko do nastepnego dnia:( moze ktos spotkal sie juz z takim czyms i moglby mi doradzic co nieco? (Czy to wina pompy cyrkulacyjnej, czy moze oswietlenia?)


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj fotki. Mierzysz RO/DI TDS'em, jaki wynik? Jaki piasek?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forum o dinoflagellates i okrzemkach. Jak możesz zrób test na krzemiany wody po RO/DI i solanki do podmian.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wode kupuje gotowa ze sklepu chyba musze zaczac przestac im ufac dzieki kapuhy


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wodę ze sklepu to tym bardziej możesz poprosić o zrobienie testu na krzemiany. Jak będziesz znał wynik to będziesz wiedział, jakiej plagi jesteś szczęśliwym posiadaczem :waving


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post rozumiem ale ta ankieta ...

a może chodzi o to cyt. " (Czy to wina pompy cyrkulacyjnej, czy moze oswietlenia?) " ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi nie czepiaj sie widzisz ze nowy posolony:)

Witamy na forum

Jezeli woda jest ze sklepu to zrob pomiar miernikiem TDS lub popros o to w sklepie. Kiedys kolega kupowal wode i caly czas zapewniali go... Tak wszystko w porzadku. Po test TDS pokazal ponad 30 a NO3-10 a od prawie roka walyl z badziewiem

Ten odpieniaczyk jest za maly.

Max to piko rafke moze pociagnac.50L

Napisz jeszcze jakiej firmy masz tam swietlowki bo ich wypalnie oraz spectrum ma duzy wplyw na roznego rodzaju plagi.

PS. Skad jestes?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem 2 żeby było równo :waving

a co do zbiornika to nie przejmuj się , on jeszcze dojrzewa i pewnie przejdzie nie jeden "kataklizm" , jak możesz to zwiększ lub ustaw cyrkulacje na piasek , mieszj lekko , odsysaj nalot ... samo przejdzie, GŁOWA DO GÓRY I DO PRZODU ! daj dla akwa troche czasu .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka dzieks za all porady.

Tak wiec pierwszy kataklizm i pierwsza ofiara az plakac sie chce czerwona rozgwiazda a taka piekna byla.

Pare dni temu kupilem z ebuy sea water hydrometer sprawdzilem i pokazalo mi wskazowka wyskakiwala ponad poziom skali pomyslalem a to badziew nowy i nie dziala. Dzisiaj przychodze z pracy a tu rozgwiazda padnieta i na dodatek cos ja podgryzlo niebede przeklina ale sie w......:cursin i pojechalem do sklepu sprawdzic ten hydrometr i wrazie czego kupic nowy sprawdzili mi go i okazuje sie ze dziala doskonale :waving ale i tak musialem ich pojechac za wode bo ta woda miala straszne wysokie zasolenie ( za bogato maja ) jak zawsze jakis kit wcisneli ze woda jest ok. Kupilem czysta R/O i dolalem narazie jest ok i przy okazji zakupilem preparat jakas nowosc ponoc "antired" to preparat skutecznie eliminujacy czerwone glony sluzowate z akwariow morskich- i nawet istrukcja po polsku :waving no i zmiejszylem czas oswietlania akwarium od wczoraj no i wydaje mi sie ze dzisiaj bylo juz tego badziewia mniej oby preparat zadzialal

a co do tych krzemianow jakie sa na to testy???

Grzegorz Dyzma ja mieszkam w Colnbrook bardzo blisko heathrow terminal 5 a ty ??


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w sprawie rozgwiazdy jestes sam sobie winien....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz akurat po drugiejstronie Londka, ale znam conajmniej dwoch co morszczakow ktorzy mieszkaja kolo Ciebie. :waving


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się tak nieśmiało zapytam,

co robiłeś z tą zakupioną słoną wodą ze sklepu ?

w ogóle miałeś do czynienia do niedawna z czystą wodą (RO/DI) ?

parowała Ci woda z akwarium ? co dolewałeś ?


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spirou tu wlasnie sie dziwie bo co przed zakupem hydrometru wymienialem wode co tydzien 10procent gotowa solanke tak dla pewnosci bo niemialem ani hydrometru ani testow innych wszystko bylo ok az do pewnego razu jak kupilem z tego samego miejsca zaraz po tym pojawily sie jakies czerwono rdzawe glony na piasku i wtedy zaczelem dzialac ja mysle ze to sklep dal ciala z woda niewiem jak ale to oni kij im w oko. dam rade powoli ale do przodu narka


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.