Skocz do zawartości
to1mas

FILTR KUBEŁKOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zastosowałem w filtracji filtr kubełkowy elite 80 i nie jestem pewny czy jest to dobry wybór.

Z filtra usunąłem wszystkie wkłady filtrujące a na ich miejsce umieściłem nastepujaca:

wata filtrująca, wymieniana co tydzień przy podmianie wody

węgiel aktywny

wkład absorbujący po4

wkład polimerowy na no3

Nie ukrywam że widze poprawe klarowności wody, ale nie jestem pewny czy ten filtr ma jakiś negatywny wpływ na

moje akwarium, odpieniacz mniej pieni, mniej jest też różnych pyłków wolno pływających w wodzie, woda jest pobierana

przez filtr bezpośrednio z akwarium i jest oddawana tez bezpośrednio do akwarium.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zaniedbasz regularnego czyszczenia waty to nie widzę jakichś zagrożeń. Co prawda mądrość ludowa głosi że "kubełków nie stosujemy", ale nie ma co popadać w talibanizm. Kidultem się nie przejmuj, on przyleciał z Burakowa.

Czy pisząc "wkład polimerowy na no3" masz na myśli NP-reducing bio pellets aka magiczne kulki? Jeśli tak, to tu może być problem, one powinny się ciągle kręcić jeśli mają zastój to może się w nich zbierać siarkowodór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po za tym takie filtry widziałem u innych w dużych zbiornikach i jakoś tam nie przeszkadzały


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , zapomniałem nazwę tego produktu, jest to mały woreczek z wkładem polimerowym na 500l i umieszcza sie go w przepływie wody i nie musi ciągle krecić ważne żeby był przepływ wody, pod wpływem zużycia zmienia kolor.

A co do waty to poprostu ja wyrzucam i robie nowy wkład, wata jest kupiona w e-rybce i jest przystosowana do akwarystyki morskiej


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git. Ten wkład, to pewnie Purigen, lub coś zbliżonego. Jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to chciałem usłyszec a nie o lataniu z kosmosu, ale widze że ktoś już usuną głupi post tego pana

tak to jest purigen


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak dalej beda moderatorzy dzialac to tu bedzie jeden wielki smietnik i zero wartosciowych informacji, oraz poparcie dla lamania podstawowych zasad akwarystyki morskiej. Ty sobie wsadz kubelek, tylko nie pisz o tym na forum, bo jeszcze ktos nieswiadomy tez sobie zalozy przez Ciebie.

chyba ze taka jest misja formu NR - promowac ludzi niekwapiacych sie do nauki i reszte sobie dopiszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to podaj przyczyny dla czego nie można zastosować kubełka jako przepływowego filtra absorbujacego, czym grozi zastosowanie takiego czegoś w akwarium morskim.

A ty jak widze mylisz pojęcia forum, moim zdaniem po to jest to forum żeby sie czegoś nauczyć i dowiedzieć.

Zrób kilka fotek swojego akwarium to ocenimy twoją wiedze z zakresu akwarystyki morskiej a nie tylko samo wymądrzanie sie i po pokazywanie że sie już wszystko wie na ten temat. Tylko fotki zrób swojego zbiornika


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269668 to1mas :

no i to chciałem usłyszec a nie o lataniu z kosmosu, ale widze że ktoś już usuną głupi post tego pana

tak to jest purigen

To że posst został usunięty to tylko świaddczy o nadgorliwości moderatorów albo o ich niewiedzy. Bo nie sądzę żeby tak samo myślał właściciel czyli Przemek.

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=4445

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=6535

A ten posst nie był głupi. Ten Pan tylko napisał prawdę. Poczytaj troszkę na początek :googleye

pozdrawiam i miłej lektury


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w tych opisach nie ma nic na temat przerobienia kubełka na filtr absorbujacy i dla tego pytam.

Ktoś kulturalny odpowie normalnioe a nie zadaje pytanie czy przyleciałem z kosmosu


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego, ze nie jestes w stanie zapewnic w takim kubelku odpowiedniej cyrkulacji, beda sie tworzyc strefy beztlenowe. Beda sie zbierac resztki jedzenia i inne organiczne zanieczyszczenia, gdzie beda poddawane procesom gnilnym (tzw. kompost). Moga Cię spotkac jeszcze inne niezane akwarystyce morkiej przypadlosci. Różne cuda można przerobic na filtr przeplywowy, tylko po co w tym celu niszczyc filtr kubelkowy? Bo napewno tak jak jest produkowany to sie nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam w jednym akwarium pełno ceramiki (kulki ceramiczne) - Reefmax. Ciężko mi tam utrzymać idealne warunki - 13 rybek, ale do momentu kiedy ceramiki nie było NO2 ciągle w testach ciemny róż....teraz nie ma. NO3 też nie ma , ponieważ magiczne kulki działają...co jakiś czas woreczki wyjmuję i płuczę aby nie zbierał się tam szlam.

W nowym akwa mam kubeł Eheim też z ceramiką, jako materiałem gdzie ma rozkładać się NO2, a do zbijania NO3 magiczne kulki w odpieniaczu Deltec MCE600 - to na razie początek więc przy tym akwa wypowiem się za parę miesięcy.

Dla mnie najważniejsze aby parametry były ok, i do tej pory nikt przekonująco mi nie wyjaśnił czemu kubełków i kulek ceramicznych nie stosujemy....przecież na nich miszkają bakterie i swoją robotę robią...trzeba oczywiście czyścić co jakiś czas ale raz na miesią płukanie starczy...

oczywiście to moje poletko, więc nie namawiam innych aby stosowali takie metody...jeżeli na własnej skórze się przekonam, że nie da się prowadzić tak akwa to zmienię oczywiście podejście, ale na chwilę obecną nie widzę takiej potrzeby.


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubełek został mi po akwarium holenderskim wiec moge go wykorzystać,

filtr jest na tyle duży i ma na tyle duży przepływ że raczej nie bedzie tam stref beztlenowych.

Co do resztek pokarmu i innych organicznych zanieczyszczeń to zastosowałem watę filtrującą którą regularnie wymieniam i jest zamontowana przed węglem i wkładami absorbującymi. Wata ma jeszcze jedno za zadanie, po prostu nie przepuszcza syfu do wkładów i wkłady sa zawsze czyste i sie nie zapychaja syfem wiec lepiej absorbuja to co maja za zadanie absorbować.

Ja to przynajmniej tak rozumuje.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269706 to1mas :

kubełek został mi po akwarium holenderskim wiec moge go wykorzystać,

filtr jest na tyle duży i ma na tyle duży przepływ że raczej nie bedzie tam stref beztlenowych.

Co do resztek pokarmu i innych organicznych zanieczyszczeń to zastosowałem watę filtrującą którą regularnie wymieniam i jest zamontowana przed węglem i wkładami absorbującymi. Wata ma jeszcze jedno za zadanie, po prostu nie przepuszcza syfu do wkładów i wkłady sa zawsze czyste i sie nie zapychaja syfem wiec lepiej absorbuja to co maja za zadanie absorbować.

Ja to przynajmniej tak rozumuje.

Na pewno musisz uważać na NO3, ponieważ takowe przy kubełku na pewno będzie sie tworzyło,ale moim zdaniem jak dołożysz BIOPellets to powinno wszystko grać....:-)


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slawomirdyl[/b]]To że posst został usunięty to tylko świaddczy o nadgorliwości moderatorów albo o ich niewiedzy. Bo nie sądzę żeby tak samo myślał właściciel czyli Przemek.
KIDULT[/b]]jak tak dalej beda moderatorzy dzialac to tu bedzie jeden wielki smietnik i zero wartosciowych informacji

Post skasowałem ja żeby było na kogo zgonić.

A został skasowany bo Kidult od razu wysłał TO1MAS-a w kosmos - zamiast faktycznie, normalnie mu wyjaśnić dlaczego kubełek jest zły. Post nic nie wnosił, tylko od razu prowokował do pyskówek.

Ale żeby było też jasne, osobiście również jak Sławek i Kidult jestem przeciwny stosowania kubełków w morskim.

TO1MAS, piszesz że będziesz watę systematycznie wymieniał, a co z wakacjami, wyjazdami i zdarzeniami losowymi ? Nie wiem czy Ci się faktycznie to uda.

Ale powodzenia, tylko zastanów się 3 x czy warto ryzykować. Więcej z nim problemów niż pożytku.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr kubełkowy sprawdza się doskonale w akwarystyce słodkowodnej przede wszystkim jako filtracja biologiczna i jest praktycznie bezobsługowy (swój płukałem przez rok używania tylko 1 raz), w morskim nie mam zamiaru używać i sprzedaje.

Częste, obowiązkowe czyszczenie wcale do wygodnych nie należy, w końcu filtr trzeba otwierać, o skutkach stosowania się nie wypowiadam, ale na dłuższą metę miałbym obawy co do wyjaławiania wody węglem i watą, już odpieniacz przecież robi w tym temacie sporo.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze zwlaszcza na poczatku dobrze kubel z wata miec. Nie na stale rzecz jasna. Ale przy czyszczeniu, czy przestawianiu skaly. czy nawet podczas odmulania dna. Odpalasz kubel, syfa z wody odfiltruje. Wata z filtra w kibel, kubel umyty i do szalerka na oczekiwanie nastepnej akcji ;-))


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare argumetow dlaczego kubelek nie jest dobry

Dla morskiego:mocne gnicie odpadow ,brak

wymiany gazow(Co2,tlen),brak czyszczenia swiezego

Syfu przez skimer,zapchanie wegla (odawanie co pochlonal)

W krotkim czasie,poprzez czeste czyszczenie I znikoma ilosc tlenu

Znikome ilosci bakteri,dodadkowa strefa martwa

(caly baniak),szkodliwosc ceramiki,mozliwosc

Ospy(lubi sie tam chowac).Powolny proces biologiczny.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja już nic nie rozumiem, czym sie różni mój kubełek od jakiego kolwiek przepływowego filtra morskiego.

W moim kubełku nie ma żadnej ceramiki i żadnych biobali i tym podobnych rzeczy filtrujących, zamontowane sa tylko wkłady absorbujące, wkład węglowy, wata filtrująca i tym sie to różni że kubełek ma już zamontowaną własną pompę a do innych filtrów przepływowych należy podłączyć osobną pompę, węgiel i wkłady nie mają się jak zapchać bo jest przed nimi wata filtrująca która zatrzymuje wszystkie męty, w takim kubełku bez specjalnych wkładów nie ma prawa zaistnieć żaden proces biologiczny. Co do węgla to jeżeli go nie przypilnujemy to w każdym filtrze zapcha sie i zacznie oddawać to co pochłoną i choćby to był najwyższej jakości filtr to i tak nie pomoże z tym zapychaniem, węgla nie można wkładac bezpośrednio do cyrkulacji wody bo sie szybko zapcha, dla tego stosuje sie wkłady z waty przed węglem aby opóźnić jego zapychanie i najważniejsze aby wegiel był jak najbardziej porowaty i nie chemicznie wytwarzany. Węgiel ma pochłaniać szkodliwe i nie potrzebne zwiąki toksyczne a jak bedzie bez żadnego wkładu filtrującego to wszystkie pory sieszybko zapchają i tyle bedzie z jego działania. Wtedy w węglu wytwarzają sie tak zwane strefy martwe i to szkodzi w akwarium. Poczytaj coś na temat wegla aktywowanego.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269848 Slawekkrzyzanowski :

Pare argumetow dlaczego kubelek nie jest dobry

Dla morskiego:mocne gnicie odpadow ,brak

wymiany gazow(Co2,tlen),brak czyszczenia swiezego

Syfu przez skimer,zapchanie wegla (odawanie co pochlonal)

W krotkim czasie,poprzez czeste czyszczenie I znikoma ilosc tlenu

Znikome ilosci bakteri,dodadkowa strefa martwa

(caly baniak),szkodliwosc ceramiki,mozliwosc

Ospy(lubi sie tam chowac).Powolny proces biologiczny.

Sk

a ciekawe skąd informacja o szkodliwości ceramiki? Jesteś mądrzejszy od specjalistów np. firmy Eheim, która to firma wkłady do morskiego proponuje? albo od specjalistów SERY???? obawiam się, że jednak nie....


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@baddboy,to co proponuja nam do akwarium firmy a to co nam faktycznie potrzebne to dwie rozne sprawy.

Celem kazdej firmy jest zwiekszanie obrotow a nie dobro twojego akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269877 Peniek :

@baddboy,to co proponuja nam do akwarium firmy a to co nam faktycznie potrzebne to dwie rozne sprawy.

Celem kazdej firmy jest zwiekszanie obrotow a nie dobro twojego akwarium.

no nie do końca, jezeli dana firma robi jakieś buble które wciska akwarystą to nabierze może kilku i tyle bedzie z jej sprzedaży.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie, żeby nie było niedomówień....ja nie twierdzę, że ceramika jest super i tylko ona się nadaje...ale jak widzę takie posty, że ceramika jest szkodliwa...to we mnie wrze. A to dlatego, że nikt tego nie udowodnił.

OK, firmy chcą zwiększyć obroty, ale nie wydaje mi się, żeby wypuszczali towar szkodliwy i nie nadający się do użytku - mają labolatoria, chemików, potrzebny sprzęt i na pewno z niego korzystają. Może się zdarzyć oczywiście, że czasem coś nie wyjdzie i wypuszczą bubla...ale tego nie robi sie przez lata.

Normalnie paranoja....


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bzdury (nie Slawek i nie Peniek)

Badboy: to ze eheim napisze na pudelku od filtra kubelkowego, ze filtr nadaje sie do morskiej wody, nie znaczy, ze morska woda nadaje sie do filtra kubelkowego. rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest normalna dyskusja anie udzielanie porad za dolce, po to sa te wszystkie fora , żeby dyskutować

właśnie na tych forach o takich problemach jak np czy kubełek przeroboiny nadaje sie na filtr przepływowy,

Panie Sławku niech pan nie robi z siebie wszech wiedzącego morszczaka, jeżeli chce pan zarabiać na tym kase to myśle

że to forum pan po prostu pomylił, myśle że jest to forum dla wszystkich morszczaków. Tu chodzi o pokojową dyskusje i wymiane swoich doświadczeń z akwarystyką a nie zarabianie kasy. Jeżeli nie ma pan żadnych argumentów co do tej dyskusji

to lepiej nie pisać nic, niż pisać coś takiego że ma pan wiedze i za kase pan ją udostępni. A jeżeli bedziemy mieć jakieś problemy to po prostu utwożymy nowy temat i napewno znajdą sie dobrzy ludzie którzy za darmo i bez żadnych wymądrzań poradzą jak z tego wyjść.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.