Skocz do zawartości
to1mas

FILTR KUBEŁKOWY

Rekomendowane odpowiedzi

#269921 Slawekkrzyzanowski :

Kto tu daje paranoje.....

Na tej ceramic pisze jak byk(Us)nie do urzycia w tenkach morskich.

Dzieki nim stracilem wiele drogich ryb. Doszlo do tego ze po karzdej zmianie wody,one dostawaly ospe.Jedynie Panowie od chandlu mydelniczek.Nie mam czsu I ochoty

Dawac wam darmowej pomocy.I niestety wasze krecenie Kota ogonem nie zmieni faktu ze starym

Refiazom kitu nie wsadzicie.Lepiej trzymajcie die swojego biznesu samochodowego.Juz now dlugo

Swiatowa recesja sie skonczy.Jesli chcecie opinnie ja naprawic wasze problemy.

Bardzo chetnie wam pomoge.Ale nie za darmo(125/h usd ).

Sk

1. akurat przy produktach firm, które wymieniłem jest informacja, że są przeznaczone do akwariów równiez morskich

2. pozostałego tekstu nie rozumiem, a w szczególności kontekstu ...

I jak zwykle żadnych argumentów....


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269923 KIDULT :

ale bzdury (nie Slawek i nie Peniek)

Inteligentna wypowiedź, nie powiem....


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi o te argumenty, KIDULT Slawekkrzyzanowski piszą że co poniektórzy piszą i robią bzdury,

no ale panowie więcej tych argumentów dlaczego nie. Ja stosuje kubełek od dwóch tygodni a akwarium mam od miesiąca i odkąd go zainstalowałem parametry sie ustabilizowały, przedtem lałem chemię którą polecił mi specjalista na stabilizację i nic nie pomogła.

Należy podać wszystkie za i przeciw a nie walnąć jakimś angielskim tekstem albo czy ktoś lata po kosmosie


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269923 KIDULT :

ale bzdury (nie Slawek i nie Peniek)

Badboy: to ze eheim napisze na pudelku od filtra kubelkowego, ze filtr nadaje sie do morskiej wody, nie znaczy, ze morska woda nadaje sie do filtra kubelkowego. rozumiesz?

bo niby plasik się rozpuści...?

kilka postów jest o ceramice, a nie o samym kubełku.

A co z samym kubełkiem jest nie tak? Nie widziałem, żeby ktokolwiek do tej pory pisał o np. materiałach z których są wykonane, a o samym sposobie i użytych w nim złożach filtracyjnych.

Rozumiem, że Twoja wiedza jest na tyle szeroka i poparta doświadczeniem teoretycznym i empirycznym, że możesz nam ja przekazać??? Może wtedy zrozumiem...


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269934 to1mas :

Ja stosuje kubełek od dwóch tygodni a akwarium mam od miesiąca i odkąd go zainstalowałem parametry sie ustabilizowały, przedtem lałem chemię którą polecił mi specjalista na stabilizację i nic nie pomogła.

Nie wdając się w szczegóły - moim zdaniem jazda dopiero przed Tobą.

Twoje akwarium jeszcze nie wystartowało. Zawsze na początku parametry są OK, a potem jak woda dojrzewa ........... kabum :googleye

PS: jakie bakterie lałeś ?

Wątek zaraz będzie wyczyszczony i proszę Was dajcie na wstrzymanie bo nagrody już czekają :strutin


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269934 to1mas :

no właśnie chodzi o te argumenty, KIDULT Slawekkrzyzanowski piszą że co poniektórzy piszą i robią bzdury,

no ale panowie więcej tych argumentów dlaczego nie. Ja stosuje kubełek od dwóch tygodni a akwarium mam od miesiąca i odkąd go zainstalowałem parametry sie ustabilizowały, przedtem lałem chemię którą polecił mi specjalista na stabilizację i nic nie pomogła.

Należy podać wszystkie za i przeciw a nie walnąć jakimś angielskim tekstem albo czy ktoś lata po kosmosie

Bo z naszym morskim jest jak po slubie.....


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jak po ślubie to wyjaśnia całą sprawę,

Do tej pory pasjonowała mnie akwarystyka ale jak rozpocząłem przygodę z morszczyzna

to ta pasja zmieniła sie w paranoje, nie ma chwili abym nie myślał o moim akwarium

i nie kombinował jak polepszyć to co do tej pory już zrobiłem w tym akwarium


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz innych sposobow co byly juz downo

Probowane I sa porzucone.Wiekszosc

Z nas te bledy robilo..........

Powoli spokojnie I bedzie Ok

Babilonu od razu nie zbudowali.Krol

Nie sluchal jak historia mowi.........

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269925 to1mas :

to jest normalna dyskusja anie udzielanie porad za dolce, po to sa te wszystkie fora , żeby dyskutować

właśnie na tych forach o takich problemach jak np czy kubełek przeroboiny nadaje sie na filtr przepływowy,

Panie Sławku niech pan nie robi z siebie wszech wiedzącego morszczaka, jeżeli chce pan zarabiać na tym kase to myśle

że to forum pan po prostu pomylił, myśle że jest to forum dla wszystkich morszczaków. Tu chodzi o pokojową dyskusje i wymiane swoich doświadczeń z akwarystyką a nie zarabianie kasy. Jeżeli nie ma pan żadnych argumentów co do tej dyskusji

to lepiej nie pisać nic, niż pisać coś takiego że ma pan wiedze i za kase pan ją udostępni. A jeżeli bedziemy mieć jakieś problemy to po prostu utwożymy nowy temat i napewno znajdą sie dobrzy ludzie którzy za darmo i bez żadnych wymądrzań poradzą jak z tego wyjść.

!. Gdzie napisałem że za pieniądze coś powiem ?

2. Napisałem tylko że Kidult ma rację, bo ma.

3. Zanim zaczniesz, podesłałem dwa linki do poczytania jeden wielca szanowanego kolegii Przemka.

4. A kto tu coś reklamuje .... i sprzedaje, ja ?

5. Zapomniałem, przeczytaj regulamin pkt 17

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=29751

http://www.wiktom.pl/

Z poważaniem

Sławomir Dyl

ps. jescze jeden artykuł :strutin

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11252


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269848 Slawekkrzyzanowski :

Pare argumetow dlaczego kubelek nie jest dobry

Dla morskiego:mocne gnicie odpadow ,brak

wymiany gazow(Co2,tlen),brak czyszczenia swiezego

Syfu przez skimer,zapchanie wegla (odawanie co pochlonal)

W krotkim czasie,poprzez czeste czyszczenie I znikoma ilosc tlenu

Znikome ilosci bakteri,dodadkowa strefa martwa

(caly baniak),szkodliwosc ceramiki,mozliwosc

Ospy(lubi sie tam chowac).Powolny proces biologiczny.

Sk

No dobra Slawku ale jak to sie ma fo filtrow pulsacyjmuch wet and dry ktore robi Eheim?

Zastanawiam sie ile osob widzialo jak taki filtr pracuje a jeszcze bardziej zastanawiam sie ile tak naprawde osob uzylo kubla ze sama skala czy innymi wkaldami i stwierdzilo ze sie nie nadaje. A co w piachu czy pod skala nie zachodza procesy beztlenowe?

Co by nie byc zapne kubel model Eheim 2329-84 do srodka wsadze skale ktora poniewiera sie w sumpie, bloczek H2Oreefresh, wegiel, wate i zobaczymy co sie zrobi po mieisacu czy dwoch. O spostrzezeniach napewno napisze.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269934 to1mas :

no właśnie chodzi o te argumenty, KIDULT Slawekkrzyzanowski piszą że co poniektórzy piszą i robią bzdury,

no ale panowie więcej tych argumentów dlaczego nie. ...

n-razy na forum tłumaczono , dlaczego lepiej z kubełka zrezygnować. ale żeby to zrozumieć to trzeba "kilka kartek" samemu przerzucić i przyswoić podstawy.

na czym opiera się filtracja w morskim akwarium, na czym generalnie ta zabawa polega... bo na pewno nie tylko na wlaniu posolonej RO/DI do akwarium.

#269934 to1mas :

Ja stosuje kubełek od dwóch tygodni a akwarium mam od miesiąca i odkąd go zainstalowałem parametry sie ustabilizowały, ...

to trochę krótko, by ferować wyroki na korzyść kubełka...

#269934 to1mas :

Należy podać wszystkie za i przeciw a nie walnąć jakimś angielskim tekstem albo czy ktoś lata po kosmosie

należy samemu odrobić pracę domową, dyskusja jak najbardziej, ale płaszczyzna niech będzie wspólna...

nie widzisz różnicy pomiędzy filtrem gdzie jest sam absorber, a filtrem z absoberem + watą?

czy wiesz jak często watę należy wymieniać i dlaczego?

pytania zawsze warto zadawać, ale nie wyważajmy otwartych drzwi - nikt tu nie napisał, że nie wolno stosować kubełków, mozna ale po co?

podobnie jak ze skałą, przyjęło się że akwarium funkcjonuje na LR, ale są osoby, ktróre wkładają tam np. tuf. i co ? i działa im to akwarium, z bólami, z glonami, ale działa... tylko że można prościej.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek to moze wkacu jestes osoba ktura napisala kokretnie.Wielu myli te dwa typy filtrow tej samej firmy.Ten filter jest jedynym do morskiego(ma wymiane gazow).Ale niestety za bardzo nie przypadl do gostu u nas.(klopitliwe czyszczenie).Po zatym sump daje nam wiecej mozliwosci.

Jedynie wszyscy z nas staraja sie wyciagnac brodu zanim zacznie sie koleczko biologiczne(jedzenie,odbyty rybne)Wiadomo ze odbyty wodniste beda zmieszane z woda I bakterie

W skalach I piachu sie nimi zajmna.I jeszcz jest jeden dylemat Ile naprawde tych filtrow jest orginalnych a nie chinskie podrobki.(widzialem je rok temu).Wracajac do ceramiki.Nie znam jednego refiaza ktory by ja polecal.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dluzszego czasu myslalem zeby zapiac ten filtra zamiast pompy obiegowej. Tylko problem w tym konstrukcja nie pozwala. Poziom wody w sumpie za niskiki i w razie zaniku pradu pompa w filtrze nie zassie sama wody.

Co do samego filtra Ciekawe ustrojostwo. W glowicy wlot, wylot i dolot powietrza.

W srodku plywak ktory zamyka i otwiera wylot po czym nastepuje calkowite oproznienie komory filtra. Wbudowana grzalka termostat wyswietlacz elektroniczny z regulacja co 0,1 stopnia. Made in Germany;-)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się do akwarium morskiego

Wet/Dry 2329-84 External Filter Mokre lub suche 2329-84 zewnętrzny filtr

For Tank litre/gal: 600/132 Dla litrów / gal: 600/132

Pump Output: 1050 l/h Wydajność pompy: 1050 l / h

Filter Circulation: 550 l/h Filtr obiegu: 550 l / h

Delivery Head: 2.0mWs Wysokość podnoszenia: 2.0mWs

Filter Volume: 7.3 L Tom filtra: 7,3 L

Power Consumption: 25 w Pobór mocy: 25 W

Dimensions: 415x210x210 Wymiary: 415x210x210

Complete with filter media: Substrat Pro x 4 litre Wraz z filtrem media: Substrat Pro x 4 litra

Troszkę poczytałem i faktycznie może to być ciekawe ale wydaje mi się że do jakiegoś małego akwa :strutin


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270022 Slawekkrzyzanowski :

...zanim zacznie sie koleczko biologiczne(jedzenie,odbyty rybne)Wiadomo ze odbyty wodniste beda zmieszane z woda I bakterie

W skalach I piachu sie nimi zajmna...

Sk

Sławek nie piszemy odbyty tylko odchody :strutin


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry.Wracajac do filtrow zamknietych.Zobacie grafike produceta filtrow ktore Grzesiek

Opisal.Zerknicie na Amoniak,zajmuje tradycyjnym filtrom

180 godzin zeby bakterie z znimi sobie poradzily(70 h reszta).Wlasnie tu jest dowod ze najlepiej

wyciagnac caly syf przed fermetacja.(mniej PO4).Skimer (mocny) I polimery sa dobrym podejsciem

Do tego problemy.A kisniecie mozna zostawic dla ogorkow I salaty.

Cale naturalne filtrowanie moza jest skaplikowane I

Same osiagniecie podobnych wynikow jest tak trudne dla nas to

Po co sobie zycie utrudniac

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filt pulsacyjny bedzie powodowal wachanie poziomu wody w akwarium co bedzie miec nie najlepszy wplyw na prace odpieniacza i ewentualnie czujnika poziomu wody.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem 240 l na filtrze eheim z ceramiką + detltec mce 600 + bio Pellets w deltecu. Akwa ma 1,5 miesiąca. Za jakiś czas poinformuję jak wyglądają parametry. Ceramikę mam dlatego, że skały nie ma za dużo. Akwa przede wszystkim dla rybek.

jak będzie słabo-przyznam rację, ale teraz niech robi swoje....Podmianki będą raz na dwa tygodnie, filtr będzie czyszczony raz na miesiąc.


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie z zgadza pojawia sie problem dolewki , natomiast na proces odpieniania moze miec pozytywny wplyw. Kazde chwilowe podzniesienie poziomu wody w sumpie spowoduje "wyplucie" w odpieniaczu.

Pytanie pozostaje o ile woda bedzie sie podnosic. Jezeli komora filtra ma pojemnosc nieco ponad 7 litrow z czego skala i wklad H20reefresh zajmie wiekszosc tej pojemnosci ile pozostanie tej wody? Przy kilkudziesieciu litrowym systemie te pozostale 2, 3 litry o ile bedzie zmieniac poziom wody?

Slawek Krzyzanowski w takim filtrze nic nie ma prawa sie zakisic.

Podlaczymy, pozyjemy, zobaczymy:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek pisalem o tych funelkach nie o tym

Ktory bedziesz zakladal

BW Powodzenia z nowa zabawka .

Ciekawe rozwiazanie podejscie do tematu.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270104 baddboy :

ja zacząłem 240 l na filtrze eheim z ceramiką + detltec mce 600 + bio Pellets w deltecu. Akwa ma 1,5 miesiąca. Za jakiś czas poinformuję jak wyglądają parametry. Ceramikę mam dlatego, że skały nie ma za dużo. Akwa przede wszystkim dla rybek.

jak będzie słabo-przyznam rację, ale teraz niech robi swoje....Podmianki będą raz na dwa tygodnie, filtr będzie czyszczony raz na miesiąc.

No to trzeba bylo powiedziec ze masz rybny.Bo to zmienia

Cala sytacje.Miekie corale powinny sie utrzymac.

Powodzenia


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek ja sie z Toba nie zgodze ze jest problem z czyszczeniem takiego filtra. Juz wiecej trzeba nagimnastykowac sie przy czyczeniu sumpa pomiedzy tymi wszystkimi rurami, kablami i innymi urzadzeniami. Odpieniacz jakos czysci sie przez jakis czas i nie ma z tym problemu to dlaczego z filtrem mialby byc? Na glowicy filtra jest raczka ktora po zaciagnieciu zamyka wszytskie trzy otwory. Jeden ruch palecem i filtr odczepiony. Wyciogasz go z szafki zdejmujesz glowice i juz nic prostszgo tam nie ma. Nic nie kapie nic sie nie rozlewa. Przy tak malej komorze zeskala czy innych wkladach be waty, przy przeplywie przez tak mala komore na poziomie ponad tysiac litrow przy ciaglym oproznianiu i ponownym zalewaniu tam nie ma prawa sie nic odkladac czy gnic.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badboy:

piszac, ze:

"to ze eheim napisze na pudelku od filtra kubelkowego, ze filtr nadaje sie do morskiej wody, nie znaczy, ze morska woda nadaje sie do filtra kubelkowego. rozumiesz? "

mialem na mysli (opisujac bardzo obrazowo) to samo co w przykladzie takim:

kupujesz sobie rewolwer, moze byc MAGNUM. w instrukcji jest napisane: nadaje sie do strzelania w tarcze, drewno, worki z piaskiem, w jablka, arbuzy i ludzkie glowy. Przez co producent ma na mysli, ze jesli bedziesz strzelac do tych przedmiotow, to nic zlego nie stanie sie z Twoim Magnumem. Analogicznie tez bedzie jezeli strzelisz sobie w łeb. Pytanie: czy Twoja glowa nadaje sie do strzelania z magnuma jesli na magnumie jest napisane, ze Magnum nadaje sie do strzelania w glowe?

Mam nadzieje ze juz wiesz co mam na mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to strzelic sobie browara :strutin a jak ma sie chec sprawdzenia czegos na wlasnej skorze to lepiej sie nie wychylac tylko dlubac w zaciszu domowego ogniska.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek bedzie Milo zobaczyc jak ci to wyjdzie.

Moze Sam na te baniaczki przekonam.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.