Skocz do zawartości
to1mas

FILTR KUBEŁKOWY

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mysle ze taki filtr bedzie idealnym producentem NO3.Takze pomysl z zastosowaniem filtra pulsacyjnego w akwarium morskim uwazam za kompletnie nietrafiony.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to czy kubełek się, nadaje czy nie, może stwierdzić tylko to1mas. Jeżeli mu to pasuje to niech sobie go używa. Pytanie tylko, czy to się sprawdzi? W akwarium słodkowodnym można o takim filtrze zapomnieć na kilka miesięcy. W morskim, nieczyszczony na pewno będzie produkował NO3. Mi, na przykład nie chciałoby się go czyścić co tydzień. Każdy szuka dla siebie optymalnych rozwiązań, ja wole te bardziej "bezobsługowe" to1mas jeżeli jesteś na tyle cierpliwy, to masz dobry filtr na absorbenty, powodzenia :strutin


200l+sump HQI150W+2x39WT5 Reefoctopus RO-PS-1000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Czy ktoś mógłby jasno napisać (przeczytałem cały ten wątek i kilka innych) jaka jest różnica w działaniu zwykłego filtra przepływowego a filtra kubełkowego? Zakładam że do jednego i drugiego wkładam to samo (na przykład konfiguracja rowa-węgiel-rowa). Dlaczego kubeł miałby być zły? Nie miałem nigdy ani jednego ani drugiego ale z budowy wydaje mi się że zasada działania jest identyczna. Jedyna różnica w wymiarze filtrów (kubły zazwyczaj są większe).


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznicy nie ma. Sa dobre do stosowania przeroznych absorbentow a zle, gdy sie tam na dluzej znajdzie material, na ktorym osiadzie brud i bakterie nitryfikacyjne.W obydwu jest srodowisko "tlenowe" i nitryfikacja odbywa sie na calego.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem wiem zajmuje się akwarystyka roślina już kupę lat postanowiłem założyć sobie morskie ..nigdy nie miałem wiec zacząłem od studiowania forum czytam i czytam i natrafiłem na ten post a ze sam zastanawiam się nad wykorzystaniem kubła w moim akwarium Morskim pierwszym takim akwarium wiec przeczytałem od początku dokładnie cały post i ...za głowę się złapałem .

 

1 w kubłach niema miejsc beztlenowych niema takiej możliwości a dla rosliniaka fajnie by było by gdzie nie niegdzie się pojawiły ....dlatego ze bakterie beztlenowe fajnie rozkładają amoniak i różne  substancje  ale mniejsza o to

2 filt w rosliniaku czyści się co minimum  4 tygodnie zbyt dużo substancji tak zwanyej brudnej wody doc ktoś tu napisał ze nie mył  raz przez rok Masakra . Fakt nie rusza się złoża bakteryjnego ceramika bio bale ale resztę się czyści minimum co 4 tygodnie 

3  kubły są proste w obsłudze dziecko wyczyści w kilka minut 

4 no2 jest zamieniane na no3 tak z tego co wyczytałem jest  wszędzie morskie i szlodkowodne akwarium  wiec jak filtr ma nam produkować no3 

5 a i bym zapomniał fakt jeśli nie będzie prądu w domu przez 2 godziny filtr staje się bardzo niebezpieczny nie tylko w Morskim ale i w słodkowodnym akwarium ...ale jeśli taka sama sytulacjia stanie się w sumpie to co jest to mniejszy problem.....wątpię z własnego doświadczenia wiem ze oba systemy stają się niebezpieczne dla słodkowodnego akwarium 

a teraz moje pytanie czy mogę użyć filtra do mediów absorbujących i odpieniacza wiszącego na tylnej ścianie  bo po przeczytaniu tego tematu zgłupiałem 

Edytowane przez Hate (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Hate napisał:

Witam wiem wiem zajmuje się akwarystyka roślina już kupę lat postanowiłem założyć sobie morskie ..nigdy nie miałem wiec zacząłem od studiowania forum czytam i czytam i natrafiłem na ten post a ze sam zastanawiam się nad wykorzystaniem kubła w moim akwarium Morskim pierwszym takim akwarium wiec przeczytałem od początku dokładnie cały post i ...za głowę się złapałem .

 

1 w kubłach niema miejsc beztlenowych niema takiej możliwości a dla rosliniaka fajnie by było by gdzie nie niegdzie się pojawiły ....dlatego ze bakterie beztlenowe fajnie rozkładają amoniak i różne  substancje  ale mniejsza o to

2 filt w rosliniaku czyści się co minimum  4 tygodnie zbyt dużo substancji tak zwanyej brudnej wody doc ktoś tu napisał ze nie mył  raz przez rok Masakra . Fakt nie rusza się złoża bakteryjnego ceramika bio bale ale resztę się czyści minimum co 4 tygodnie 

3  kubły są proste w obsłudze dziecko wyczyści w kilka minut 

4 no2 jest zamieniane na no3 tak z tego co wyczytałem jest  wszędzie morskie i szlodkowodne akwarium  wiec jak filtr ma nam produkować no3 

a teraz moje pytanie czy mogę użyć filtra do mediów absorbujących i odbieniacza wiszącego na tylnej ścianie  bo po przeczytaniu tego tematu zgłupiałem 

Ja w roślinnym kubłów nie ruszałem częściej niż raz na pół roku. A zdarzało się że i cały rok śmigały bez ingerencji. Po co burzyć coś co potem przez miesiąc odbudowuje swoją florę bakteryjną.

Edytowane przez speed_k (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2017 o 19:16, speed_k napisał:

Ja w roślinnym kubłów nie ruszałem częściej niż raz na pół roku. A zdarzało się że i cały rok śmigały bez ingerencji. Po co burzyć coś co potem przez miesiąc odbudowuje swoją florę bakteryjną.

A miałeś rosliniaka w życiu czy ogólne akwarium .... nic się nie burzy złoża bakteryjnego się nie rusza ale gąbki minimum co 4 tygodnie chyba ze chce się mieć glonarium  a nie rosliniak ale tu się nie będę  z tobą spierał bo to nie forum o rosliniakach zapraszam na pierwsze z brzegu forum roslinyakwariowe.pl i poczytanie zanim napiszesz znów posty w stylu ze miałeś rosliniaka 

Edytowane przez Hate (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Hate napisał:

A miałeś rosliniaka w życiu czy ogólne akwarium .... nic się nie burzy złoża bakteryjnego się nie rusza ale gąbki minimum co 4 tygodnie chyba ze chce się mieć glonarium  a nie rosliniak ale tu się nie będę  z tobą spierał bo to nie forum o rosliniakach zapraszam na pierwsze z brzegu forum roslinyakwariowe.pl i poczytanie zanim napiszesz znów posty w stylu ze miałeś rosliniaka 

7 lat miałem roślinne. I z doświadczenia wiem że im mniej się grzebie w filtrach i podłożu tym mniej jest problemów. A roslinyakwariowe to ja czytałem od samego poczatku.

Na zdjęciu raczej nie widać glonarium. Też nie ukrywam że w tym zbiorniku miałem 4 filtry kubełkowe. I żadnego nie ruszałem częściej niż raz na pół roku.

Po za tym czytanie to jedno, praktyka to drugie, a wypowiedzi ludzi (teoretyków) to jeszcze coś innego.

IMG_20160908_185844_BURST8-2304x1728.jpg

Edytowane przez speed_k (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.