Skocz do zawartości
smk

"Prodzekt" mojego nowego akwa 450L

Rekomendowane odpowiedzi

Wpuszczasz bialobrodego i wyjezdzasz na 2 tyg.? Dobry jestes SMK, ciekawe co z tego wyniknie ;) No ale bedzie ladne akwa, nawet fajnie ze bez SPS-ow, w koncu cos innego, w kazdym akwa tej wielkosci sa SPS-y a tu nie bedzie ;) Spoko.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No samopas białobrody nie będzie - tydzień przed wyjazdem nad nim poskacze ;)

a co do SPSów - może wsadze jakiegoś jeszcze jak się ładny trafi ale bez szaleństw bo mi się po prostu nie podobają. Krzaki to sobie u siebie w ogrodzie moge pooglądać.

Choć zapomniałem napisać że z SPSów na 100% będą montiporki bo akurat one mi się bardzo podobają szczególnie jak tworzą takie ładne kaskady z płatów. Żólte, zielone i czerwone się gdzieś zmieszczą - bardzo ładne też są fioletowe ale taką to widziałem tylko na zdjęciach więc wątpie żeby się trafiła.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze z czsem wsadzisz jakas szczepke Acropory na probe ;) teraz to mozesz poszalec. Chlopie, ale Ci zazdroszcze!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podliczyłem koszty i sobie nie zazdroszcze ;)

Ale cóż ma się "chorobe morską" to trzeba zacisnąć teraz pasa i odrabiać dziure budżetową - szkoda że nie mam tak jak państwo urzędu skarbowego to bym zaostrzył kontrole i nałożył podatek jakiś i by się odrobiło raz dwa ;)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladne ladne ,zaloz na tyl jakies tlo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie brakuje troche tego tła jak dlamnie zamalo niebiesko ;)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem wczoraj naso literatusa, borsuczka, 2 lysmatki i wybitnie małą lobophylie - co prawda świetnie wybarwiona, ale takiej małej za taką kasę to się nie spodziewałem ;) Następnym razem bede pytał się dokładniej o rozmiar.

Bałem się że po 2 dniach obecności pokolce zaczną się przepychać ale żółta z hepatusem przywitały nowych mieszkańców z wielką radością. Wesoło sobie pływają całą gromadą.

Na zdjęciach akwa jest kiepsko kolorystycznie oświetlone bo mam mały problem z 80W świetlówką aktyniczną Aqua Medica - skubana się niezbyt nadaje do ściemniania albo jest uszkodzona. Raz działa raz nie. Zamówiłem kolejną i dziś przyszła ale nie miałem czasu jej zmontować. Zobacze jutro. W razie czego to wiecie może kto produkuje jeszcze w rozsądnej cenie, niezłe aktyniczne świetlówki T5 80W?

818-akwa2112_1.jpg

818-akwa2112_2.jpg

Zabrakło piasku a nowy nie dotarł i wygląda jak wygląda ;)

818-akwa2112_3.jpg

818-akwa2112_4.jpg

Wiecie może co to za koral ten różowy po środku u dołu? Na fakturze aquanurt mi napisał "Lobophylia corymbosa" ale za cholere na lobophylie to mi nie wygląda - powoli zaczyna wystawiać bardzo długie polipy zakończone takim kwiatkiem jakby i się zastanawiam czy to czasem mnie nie uraczyli niemożliwą do utrzymania gonioporą?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁADNE RYBKI:dPEWNE BRAŁEŚ Z AQUA MEDICA??OSTATNIO MAJĄ CORAZ WIĘKSZY WYBÓR.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtka i hepatusa faktycznie z Aquamedica, naso i borsuczka od przemka - przyznam że rybki w naprawdę dobrym stanie przyszły. Zdrowe i ładne.

Błazny już rok u mnie są i z Aquamedica je brałem.

Jeszcze zakupiłem białobrodego ale jeszcze siedzi w kwarantannie w reefshopie, więc poczeka do mojego przyjazdu z Egiptu


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk jak tam akwa??

dołorzyłeś cos??

może jakieś foto??

i jak siępodopieczni sprawuja??


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem ostatnio drugiego watchman gobby, mandarnyna, śliczną ricordię, clavularię, trochę drobnicy (kraby, ślimaki, rurówki, grzybki itp)

Przez moje ostatnie długie wyjazdy i zostawienie akwa pod opieką ojca, obecnie walcze z cyjano i okrzemkami.

Dołożyłem też oświetlenia pod pokrywe i dodatkowo zaczeły się problemy z temperaturą a to dopiero zima. Zwiększenie nawiewu a przez to parowania nie wchodzi w grę ze względu że nie chce klientom robić sauny z biura, więc niechybnie czeka mnie zakup chłodziarki.

Czyli obecnie mam dolinkę małą z moim baniaczkiem i powoli wyprowadzam wszystko na prostą.

Mogę wrzucić fotki jak chcecie, ale z tym potężnym atakiem cyjano nie wygląda to pięknie. No ale akwarystyka morska to nie tylko piękne baniaki ale i rozwiązywanie problemów więc w ramach lekcji poglądowej mogę wrzucić :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smk

tak sie zastanawialemkiedy wyplynie problem temperatury. ja mam tylko 4 swietlowki w mojej 250 i mialem nielichy problem w lecie. jezeli Tobie juz teraz robi sie goraco to faktycznie niewesolo. jeszcze chyba zaplaczesz ze nie inwestowales w 2x250 hqi


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek dziś ni zrobiłem bo miałem tu kocioł ale jutro postaram się

@wildtom

Chłodziarka w założeniu miała być zakupiona przed latem, jednak nie spodziewałem się że problemy zaczną się gdy jest -10st na dworze :)

Musiałem mieć pokrwe żeby ludzie mi łap do zbiornika nie pchali, żeby parowania nie było za dużego, no i pokrywa daje cisze w biurze - żadnego chlupotania.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok trochę mi zeszło ale fotki są gotowe. Jak widać mam naprawdę ogromny atak cyjano z którym powoli walcze. Wynikło to najprawdopodobniej ze stosowania do dolewki wody mineralnej, spore zwiększenie mocy i długości oświetlenia, wysoką temperaturę ok 29st i brak suplementacji kalkwasser podczas mojej prawie 1,5 miesięcznej nieobecności.

6.jpg

11.jpg

80W świetlówki pos pokrywą dają kupe ciepła i nie obedzie się bez chłodziarki

10.jpg

kable wypuszczone z pokrywy - niezła wiącha z tego wyszła

12.jpg

Sump. Beast 1200p z zamienioną pompą z firmowej na OR3500 z dołożonym wirnikiem igiełkowym. po prawej listwy sterowalne, dolewka, butla CO2 (na razie nie podpieta) i obok dolewki zmontowany ostatnio opóźniacz czasowy do odpieniacza (zeby nie przelewał wody

5.jpg

moje rybcie

9.jpg

Zobaczcie jakie bydle mi wyrosło z tego sacro (akwa szerokości 50cm)

4.jpg

rogatnica ładnie przypozowała

3.jpg

korale i rurówka

7.jpg

piękna ricordia którą udało mi się wyszarpać z aquamedica w pyrowie

8.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SMK: czy zauwazyles juz jakies objawy agresywnosci odonus nigra ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło to akwa. Gratulacje.

Pozdr.Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harnas - na poczatku jak większość ryb bała się własnego cienia, ale szybko jej przeszło i czasem szarpie się ...o glony z naso. Nie to że go tam dziobie czy coś ale widać że ma charakterek bo większe kawałki wyszarpuje mu prawie z pyska :) A swoją drogą to myślałem że to mięsożerca i glonów nie tyka wiec trochę zdziczałem jak to pierwszy raz zobaczyłem.

Przeczytałem gdzieś że odnus bywa agresywny wobec mniejszych od siebie ryb. Jak na razie jest najmniejszą (poza mandarynką) rybą w akwarium, choć rośnie szybko i już niedługo łyknie błazenki.

Po tym jak mnie wyszarpała za płetwy rogatnica na nurkowaniu i jak widziałem jak odonus niger pogonił kota 6x większemu naso (musiała mieć gniazdo na dnie) to nabrałem respektu do mojego odonuska i obserwuje go bacznie. Korali mi nie podżera. Rurówek też nie.

@olek - dzięki, ale trzeba to akwarium wyprowadzić na prostą i jeszcze w nim niesamowicie pusto więc czeka mie kupe roboty zanim zacznie wyglądać jak należy.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK- zamierzasz dołożyc jeszcze skały, zmienić ustawienie, czy tak zostanie?

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały myśle że może jeszcze z 10kg jakiejś bardzo dobrej jakościowo (fiji?) i więcej nie - nie podobają mi się zagruzowane akwaria.

Skupie się teraz na wyprowadzeniu baniaka na prostą i zasiedlaniu go.

Kupiłem już chłodziarkę AM do akwa i w najbliższym czasie dołoże kalkreaktor i kalkmikser.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK zmieniles odpieniacz na best 1200p? Jak sie sprawuje? lepiej niz poprzedni tamten nie byl zadowalajacy dla ciebie?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.