Skocz do zawartości
Kris_77

amazing reef tanks - kalendarz 2011

Rekomendowane odpowiedzi

#293928 Kris_77 :

...

czyli wychodzi na to, że można będzie dla kolekcjonerów wydrukować wypasione większe formaty

lub jak ktoś chce low cost to a3 cyfrowy...

przemyślę to jeszcze

doprecyzujmy :) czy możliwe są dwie opcje, typu chcę 2 super i 5 low cost? czy tez musimy zadecydować, którą wybieramy wyłącznie koneserową czy wyłącznie low cost?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja zrozumiałem można zamówić np polowe takich i połowę takich :)

może sprawdzę też inne drukarnie

ale już coś wiadomo

- cena A3 cyfrowego napewno nie powinna przekroczyć 50 zł

- cena A2 z plotera - coś koło 200 zł

napewno podjadę sprawdzić jak wyglądają oba wydruki i czym to się różni po za ceną i wielkością


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jak rozumiem wycena w technice druku ploterem, dla malej ilosci pewnie tansza - ale praktycznie cena niewiele spada wraz z wielkoscia zamowienia - czy druk offsetowy tez bedziesz bral pod uwage? Dla kalendarza na sciane jednak wersja A2 lub podobna bylaby lepsza, szczegolnie ze zdjecia pewnie beda mialy duza ilosc detali.

/edit/ w kwestii druku jestem laikiem, ale jesli dobrze zrozumialem post Spirou to w offsecie sa duze koszty stale - przygotowanie, ale potem juz zwiekszenie nakladu kosztuje duzo mniej.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem tyle co mi napisała jedna drukarnia - moim marzeniem jest zrobić to w offsecie z bajerkami typu lakier czy dodatkowa folia na poszczególne elementy

ale znając życie to raz, że to drogo wyjdzie - dwa, tym bardziej, że nie znajdzie eis za wielu chętnych

nie lobię kompromisów tego typu, że trzeba schodzić na jakości dla obniżenia ceny, żeby kalendarz kopiło milion - ale trzeba rozważyć każdą możliwość...

uważam, że taki kalendarz o coś nowego na naszym rynku - fajny gadżet na ścianę na cały rok dla każdego akwarysty morskiego - to jednak drogie hobby - więc początkowo założyłem, że wychodzimy z super produktu a o cenie zbytnio nie myślimy - jak widać się pomyliłem...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze napisze co wiem :)

1. trzeba określic ile sztuk chcesz wykonać (chcemy zamówić),

to podstawa.

myśle że gdzieś do 100sztuk to druk cyfrowy, powyżej - zaczyna się offsetowy.

2. trzeba ustalić format (czy A2 czy A3),

3. wyślij zapytanie przekrojowe do drukarni offsetowej, nakład np. 100, 250, 500sztuk - myślę że dostaniesz atrakcyjną ofertę,

ps. lakier może być na poszczególne elementy, ale już folia - po całości arkusza*

* arkusze z nie każdej cyfry da się foliować, pokrywać lakierem :)

ps2. cena 200zł za kalendarz to wg. mnie ... masakra :0, ale jeśli znajdą się chętni to czemu nie :D

ps3. podaj swoją wymarzoną specyfikację :) zobaczymy co da się zrobić :D


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

wymarzona specyfikacja to:

A2

lakierem pociągnięte tak z 1/3 może 1/2 kartki

i tyle

ile sztuk - nie wiem :)

co do ceny - 200zł za kalendarz niby masakra - ale jak podejdziesz do tego jako do czegoś więcej - jak do albumu - do pięknych 12 fotek akwariów to już inna bajka - takie albumy, książki kosztują

powiedz mojej zonie, że odpieniacz za 3 tys zł to nie masakra - albo głupia świetlówka 70zł - czy odrobina ziarenek rowy...za ... :D wierze, że w akwarytsyce morskiej cena gra nie co inna rolę :) jak ktoś chce kalendarz zeby sprawdzić kiedy są dni wolne - to rzeczywiście... to nie produkt dla niego :D


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan - jak najlepsza :) zakładam, że minimum 3000 pixeli w poziomie ...

dostałem właśnie info o offset:

Dla nakładu:

100 szt = 3681,00 + VAT

50 szt = 3481,00 + VAT

250 szt = 4105,00 + VAT

na kredzie 200 g


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta oferta offsetowa to w rozmiarze wiekszym? Jesli tak to cena chyba duzo bardziej atrakcyjna :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#293956 Kris_77 :

...

co do ceny - 200zł za kalendarz niby masakra - ale jak podejdziesz do tego jako do czegoś więcej - jak do albumu - do pięknych 12 fotek akwariów to już inna bajka - takie albumy, książki kosztują

...

poza tym kalendarz national geographic z fotkami rafy, który ostatnio ogladałam w Empiku, kosztował chyba 160 pln.

Jeżeli nawet miałabym dopłacić te 40 pln i mieć podobną jakość a na fotach każdego m-ca, akwaria ludzi których znamy, to chyba warto?

Na pewno jednak to wpływa, na deklarację ilości sztuk do zamówienia, przynajmniej w moim przypadku :)

i to chyba należy ustalić.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzednio była oferta dla A3+

Dla formatu A2 - koszt wyniesie

7746,00 + VAT za 200 egzemplarzy. czyli okolu 50 zł za kalendarz

6735,00 + VAT za 100 egzemplarzy czyli mniej niż 100 zł za kalendarz

nika - pewnie nie da się uzyskać takiej jakości co NG - ale warto się postarać :) dodajmy że taki ich kalendarz to pewnie w tysiącach egzemplarzy ...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris_77: faktycznie widac ze cena jednostkowa drastycznie zalezy od zamowienia, ale przy 100 sztukach cena ponizej 100 powinna byc akceptowalna - faktycznie teraz dla latwosci liczenia warto by zrobic prosta ankiete, bo tu sie ciezko liczy, ilu byloby chetnych.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje robic zrzute i wplacac na konto.

7 tysiaczkow to chyba ciezko i ryzykownie wylozyc ze swojej kieszeni i jeszcze ciagnac projekt.

Mysle przy takim zainteresowaniu chetnych na 100 sztuk znajdziemy w max 2 tygodnie. Moze jakies sklepy chcialy by wejsc w wspolfinansowanie by miec kilka sztuk dla swoich najlepszy klientow?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To ja przebijam. Druk na mojej maszynie Hajdelberg,4 kolory (możliwe 6), format B1.

Czyli na arkusz wchodzą dwie kartki kalendarza B2. Koszt druku i papieru 200g, nakład 250 szt - 850zł/ark + vat

Zatem druk 12 kart to wydatek 5100,00 netto. Spiralowanie - 600 zł.

Zatem 250 kalendarzy 12 kartowych kosztuje 5700 netto. Dla upierdliwych można dodrukować stronę otwierającą za 600 zł. .

Tak więc 250 kalendarzy (B2/A2) 12 kart - 5700,00 netto czyli 6954 brutto, czyli 28,00 zł/szt

13 kart - 6300,00 netto czyli 7686 brutto, czyli 31,00 zł/szt

Jakość żyleta - moja agencja jest z tego znana - do wglądu inne kalendarze i plakaty.

Edytowałem ceny, gdyż kalkulację robiłem na 250 szt a napisałem w ofercie że na 300.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz

mógłbyś wrzucić wycenę dla 50 i 100 egzemplarzy - 13 kart A2 spiratowanych ?

i mam pytanie o lakier - dacie rade wybrane elementy pociągnąć czymś takim ?

dzięki za info - brzmi atrakcyjnie :) wrzuć linka firmy (jak nie tu to na priv)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W takie małe nakłady na dużej maszynie wogóle się nie bawimy. Lakier wybiórczy ma sens przy druku na matowej kredzie, można zrobić - lakieruję w follaku w Krakowie. Jednak naprawdę lakie r powinno się kłaść na folię matową - a to już podnosi cenę baaardzo - należałoby wtedy zresztą zastosować grubszy papier, gdyż dwusetka foliowana jednostronnie będzie sie wyginać.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to Cie trochę pomęczę :)

jakbyś mógł dać wycenę dla 100 sztuk - rozumiem, ze jest nieopłacalna ale jak podniesiesz koszty? :)

i jak przy tej samej ilości egzemplarzy zmieniła by się cena dla tego co piszesz - czyli folii matowej - grubszego papieru i lakieru na 1/3 wielkości kartki

póki temat startuje nie chce zaniżać założeń - przyjdzie pewnie na to czas :)

stronka lux :D


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 5300 netto za 100 szt. To akurat robię sam, wiec mogę kalkulować od ręki. Foliowanie i lakier zlecam, więc kalkulację mogę dostać jutro, ale tak z grubsza dojdzie ok.1,5 do 2 zł za kartkę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wyszło by koło 100 zł - i to dla mnie jest jeszcze cena do zaakceptowania - jeśli mam w tym full wypas opcje :)

będziemy w kontakcie napewno :) teraz czekam na fotki - zobaczę jakiej będą jakości - jak przygotuję jakąś finalnie - podeśle do Ciebie - zerkniesz co z tego można wycisnąć bo być może jakość fotek nie będzie odpowiednia do tak wypasionego wydruku i szkoda przepłacać


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w połysku nie widzę elegancji i to raczej odbiera się jako próbę odwrócenia uwagi wykończeniem od słabej jakości zdjęć czy projektu. Piękny mat to co innego...

Optowałbym raczej za grubszym papierem. Robiliśmy kalendarz dla GINO ROSSI z pracami mojego przyjaciela malarza Tomka Sętowskiego. Dobrej jakości kreda 250g, mat i piękne obrazy. Czapka spada.

Zaznaczam, że to moje osobiste zdanie ... i sam się z nim nie zgadzam (żart, żart)


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy cywile mogą kaprysić :) ale ja też wybrałabym mat niż połysk.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem bardziej webowy niż printowy :) także pozostaje zaufać mądrzejszym :) ale oczywiście będę musiał sprawdzić obie opcje

wydawało mi się, że mat po całości i no polakierowanie samego akwarium lub w ostateczności części kalendarzowej to coś fajnego - no i tak jak mówisz troszkę może pozwoli ukryć niedoskonałości zdjęć - jeszcze nie wiem jakie będę miał - ale domyślam się, że nie każdy ma mega wypasiony sprzęt i robi fotki jak z nationala...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kaledarz będzie anglojęzyczny a świeta jakie będą? polskie? Oczywiscie piszę się na jeden tylko bardziej na A3 bo na A2 to ciężko miejsce znaleść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że się wtrącam :), ale stronę tytułowa trzeba troszkę wyedytować, żeby było "...variety of fish and coral species"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.