Skocz do zawartości
Ewaise

[620l] szczęścia

Rekomendowane odpowiedzi

Po krótkiej przygodzie z Reefmaxem przyszedł czas na nieco większy litraż. Miało być 450l, wyszło 620l (160x70x55) :strutin

Sprzęt:

1. obiegówka OR3500

2. odpieniacz Deltec APF600

3. cyrkulacja 2x Tunze Turbelle 6000

4. lampa DIY 8x80W T5

5. pompa dozująca Doser One, póki co leży nie podłączona

Na start poszło 10kg skały i 600l wody z działającego zbiornika oraz 20kg skały z frachtu. Tak to wyglądało na początku:

44228780.jpg

Widok sprzed 2 tygodni:

akwa2.jpg

Prawa strona

96836194.jpg

Pięknotka:

desjardini.jpg

To nie kiepskie foty (choć one faktycznie jeszcze słabe) w akwarium był zakwit, pełno białych kropek. Powoli schodzą, ale nadal idealnie nie jest.

Tydzień temu przenieśliśmy zawartość Reefmaxa, gruzowisko się powiększyło.

Na dzień dzisiejszy w akwarium pływają:

* Zebrasoma xanthurum

* Zebrasoma desjardini

* Zebrasoma flavescens

* Paracanthurus hepatus

* Centopyge loricilus

* parka Pteraopgon kauderni

* Salarias fasciatus

* parka A. cellaris

* Mandaryn wspaniały a raczej mandarynka

Walka z układaniem skały była długa i przegrana. Mimo stosunkowo niewielkiej wagi skały zawsze wychodzi kamieniołom.

Parametry (Salifert):

* pH = 8

* NO2 = 0

* NO3 2

* Ca = 420

* kH = 7.7

* Mg = 1410

Hanka pokazała PO4 = 0.07.

Do akwarium trafi jeszcze 10 anthiasów, prawdopodobnie evansi, pan mandaryn, loretka, zastanawiam się też nad białobrodym. Stąd opisywany w innym wątku pomysł wymiany odpieniacza. Chętny do sprzedaży używanego BK200 mile widziany :)

Walczę też z oświetleniem. Do dziś świeciły 2x ATI Aquablue, 4x ATI Blue Plus, 2x KZ Fiji Purple. Dzisiaj dwie Blue Plus wymieniłam na ATI Actinic (nie wiem jak, ale wydawało mi się że będą ciemnoniebieskie...). Całe szczęście świecą ładnie, ale jak dla mnie w akwarium jest za żółto/różowo, więć Fiji też wylecą. Jutro wytestuję kombinację 4x Blue Plus, 2x Actinic i 2x Aquablue. Czy taka kombinacja nie zaszkodzi SPSom?

Chciałabym jeszcze bardzo podziękować jednemu z forumowiczów, gdyby nie jego pomoc to akwarium pewnie w tym roku by nie powstało. :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzia, wreszcie pokazałaś to swoje "szczęście". życzę oby wszystko szło wg. planu :strutin

co do zapytania o światełko, wiadomo gust itd... ale jak można wyrzucić Fiji ?!? :strutin

a tak poważnie, to wg. mnie przy tym planie, będzie za mało "białego" a za dużo "niebieskiego" światła. Pamiętaj że special , to 50/50 białe/niebieskie, a Ty w tym planie:

#279618 Ewaise :

...Jutro wytestuję kombinację 4x Blue Plus, 2x Actinic i 2x Aquablue. Czy taka kombinacja nie zaszkodzi SPSom?...

chcesz 6 niebieskich z 8 świetlówek ... to nie jest chyba za dobry pomysł.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no u mnie te Fiji dają niefajny efekt, np niebieska stylophora robi się fioletowa, tridacna też z niebieskiej wpada we fiolet. Akwarium najładniej wygaląda jak palą się 2 blue + i 2 actinic. Z białym jest jeszcze ok, przy włączeniu fiji w akwarium jest taka świnkowato-różowa poświata. :strutin Ale pewnie masz rację, że 6 niebieskich to kiepski pomysł. Czyli na co mogę fiji wymienić? Aquablue?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzia, spróbuj 4/4 special/blue+, albo 5/3 special/blue+, może Ci się spodoba.

ważna też jest kolejność świetlówek, choć sama jestem fanką fiji, w zależności od tego, która była fiji i pomiedzy jakimi swietlówkami, efekty wizualne były różne.

widziałaś jak to u mnie wygląda a są 3 fiji + 2 special + 3 blue +.

aha i pamiętaj, że tridacna musi mieć dużo światła. więc raczej speciali trzeba więcej niż dwie.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Special = ATI Aquablue Special? ATI Actinic muszą zostać, raz że mi się podobają, dwa że mają jakieś 8h świecenia za sobą :strutin Ale i tak muszę Aquablue kupić, więc cośtam pokombinuję. :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. :strutin Wczoraj miały tarło moje pterapogonki. :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

z jakiej szyby masz zrobiony baniaczek,i czy opti czy zwylky float.ladny wymiar moze i ja cos naciagne z mojego projektu,tylko ja bede robil 50h

fajnie sie zapowiada ile masz tam skaly?

pozdrawiam grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium z 10-tki co ma tą wadę, że posiada poprzeczne wzmocnienie. Przód i prawy bok z opti, komin z szyby dymionej. Przy długości 160cm wysokość 50cm może dać efekt "jamnika". Moje spokojnie mogłoby mieć 60cm wysokości.

Skały w głównym jest jakieś 50kg + kilka skał w sumpie. Na fotkach jest jeszcze nieco ponad 40kg, później doszło kilka skałek z Reefmaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja takiego wysokiego nie chce tym bardziej ze przy glebokosci 70cm jest problem z dostaniem do dna za skalami wrazie czego,jesli juz to 55h to max jaki bym zrobil,dzieki za podpowiedz

pozdrawiam grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego u mnie jest 55cm, ale mężczyzna łapki ma dłuższe :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiuu powiedzial wrobelek:baby

Piekne to przejscie z ReefMaxa, bede kibicowal, szczegole ze to kobiece szkielko


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piknie Madzia, piknie :nono

widzę że antiaski już pływają i lps-ów przybyło... czyli króetko mówiąc realizujesz swój plan.

oby wszystko było dobrze, tego życze i Wam i podopiecznym.

gratuluję!

ps. pilnuj tej centopygi bo może podskubać korala :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe opinie. :nono

Anthiasy są, póki co tylko 6. Mam nadzieję, że się u mnie dobrze zadomowią. A centopyga... śmiga u mnie od 2 miesięcy i póki co korali nie tyka. Oby jej tak zostało, bo skubana ładna jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie całości już było :nono Póki co planowane jest małe przemeblowanie i dajmy nieco czasu zwierzakom, żeby podrosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.