Skocz do zawartości
krotki

algi do sushi

Rekomendowane odpowiedzi

Moje algi są Tajlandzkie, firma Oishii, zawartość w 100g:

Energia - 180 [kcal] / 753 [kJ]

Białko - 15,1 [g]

Węglowodany - 25,7 [g]

Tłuszcz - 1,6 [g]

W opakowaniu jest 8 listków o wymiarach około 25x25 cm, waga 22g. Karmię nimi od 2 miesiący, na przemian z Ocean Nutrion.

Slawekkrzyzanowski - może powinieneś puścić im jakąś romantyczną muzyczkę do tego :clowning


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od poltora roku używam marketowych nori Nori, nie zwaracam uwagi na to jakiej są firmy, poprostu co znajde to wrzucam do koszyka. Niezauwazylem by źle wpływaly na moje rybki, wręcz przeciwnie, kazda ilosc potrafi zniknac w mgnieniu oka.

Karmie Nori na przemian z mrożonkami i granulkami Grotecha

Pozdro


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy chyba dowodzik na to że nie jest aż tak źle z marketowymi algami.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze :p jakoś tak se troszku wypiłem, i smutki mnie ogarniają :) czemu znów za łby? Po co? Na cholerę??? A już tak fajnie było przez długi czas (może tylko takie wrażenie odniosłem?), dyskusja fajna, na temat i na czasie, kontynułujmy ją proszę ok? A tak dla rozładowania emocji i przy okazji wybuchu wojenki i zupełnie OFFFFFFFFFTOPPPPPPPP:D

Czuwaj Wiaro:)

http://w31.wrzuta.pl/audio/aMbEH7Y3Bcq/raz_dwa_trzy_-_palacyk_michla

Pozdrawiam

seb

ps. zeby nie było tak całkiem off top to nie mam pojęcia, jakiej marki mam gloniska bo opakowanie wyrzuciłem, ale ryby żrą aż dudni, radość przy tym okazują bezgraniczną, a stolec po tym mają ładny (taki zwarty) i reklamacji nie słyszałem:D:D:D kto się uśmiechnął??? Przyznać się:clowning


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280409 seb :

...

ps. zeby nie było tak całkiem off top to nie mam pojęcia, jakiej marki mam gloniska bo opakowanie wyrzuciłem, ale ryby żrą aż dudni, radość przy tym okazują bezgraniczną, a stolec po tym mają ładny (taki zwarty) i reklamacji nie słyszałem:D:D:D kto się uśmiechnął??? Przyznać się:)

cóż, po tak plastycznym opisie, należy przyjąć że Twoje rybska bardzo lubią serwowane algi :clowning

:p

ps. no i po "płynach" to już się smucić nie powinieneś, chyba że płyny trefne :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba że płyny trefne
płyny ok:) nasze, polskie, "Luksusowe" z hamerykańską coca colą:p na dowód że działają odpowiednio kolejny link:D

http://dano2005.wrzuta.pl/audio/3IDBFHGg7L2/piesn_-_spoza_gor_i_rzek

wiem że kompletnie nie w temacie, wiem że off top, dlatego sam, osobiście, dobrowolnie proszę o ostrzeżenie na różowo:D

Pozdrawiam

seb

ps. żeb y tak całkiem offtop nie było to zdradzę mój niecny plan... Mam plan po ostatnim pokosie trawy w mym ogródku podczas ostatniej pełni księżyca... Zebrać ręcznie... Źdźbła z samych wierzchołków... Zmielić... Dodać trzy łzy krokodyla... Szczyptę zmielonej kości ogra... Włos ze stopy chobbita... Jedno spojrzenie oka Saurona... Okruszek z chatki z piernika... Skropić to kroplą miodu od Kubusia (wszyscy wiedzą jakiego )... Wszystko to ususzyć... I podać moim rybskom... I poczekać... Do Wigilii... Ciekawe co powiedzą... :)

Kurde:D czemu ja się nigdy nie upijam na smutno???:clowning


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ludu!

Minęły już dwa latka od ostatniej wypowiedzi z tego wątku a mnie ciekawi czy forumowicze którzy podawali "marketowe" czy też "hobbistyczne" nadal je stosują..czy zwierzaki zdrowe,czy coś złego się później działo?..no i przepraszam za taki odkop ale mamy lekką odwilż to i łopata głebiej wchodzi

pozdr


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od prawie dwóch lat daję mojemu borsukowi algi Wakame kupowane w sklepie ze zdrową żywnością. Zajada aż miło i nie pogardzają nimi kraby i wieloszczety. Próbowałem podawać Nori ale Borsukowi nie smakowały - za twarde. Nic do tej pory nie padło, ani nie zmieniło parametrów z winy alg.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Jaczal aż zgłodnialem przez ten pański post..

Faktycznie, krabiki to uwielbiają. Wieczorem poobserwuje wieloszczety. Mój błazenek na siłe stara się przekonać quadricolora do przejścia na zielenine..oj ciężko mu będzie przekonać swojego dzierżawce do takiej diety.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję algi Nori z marketów już 2 lata. Tylko wcześniej moczę je w wodzie. 2 borsuki i 3 pokolce wręcz szaleją za nimi.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem w popularnym dyskoncie i pierwszy się rzuca do nich doktorek (sam nie wiem czemu ale je wcina)

potem w kolejce mam borsuka, salariasa i centropyge co ciekawe zgodnie jedzą z jednej skały to żarcie

karmie co dwa dni algami od dawna i nie widzę aby coś było nie tak, rybki zdrowe i żarte rosną ładnie

Oczywiście są i inne pokarmy podawane ale, że to temat alg wiec się nie rozwijam dalej w tą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz stosuje od ponad 3lat algi z marketu i niewidze żadnego problemu


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje 3 miesiąc algi z marketu i wszystko je jak szalone - pokolce, ślizgi, wargacze ..nikt nie wydziwia, nie protestuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zerknąłem na temat i pomyślałem, to już było : ) ale to po prostu wykopaliska. Też nie zauważyłem aby coś negatywnego ze względu na marketowe algi w akwarium się działo.

Edytowane przez szarykruk (wyświetl historię edycji)

Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie jakieś fotki zapodać z karmienia ? Bo chciałbym też spróbowac podać, a nie chcę kolejnego "klipsa" na szybie wieszać.

Oraz może jakieś fotki opakowań ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się poprostu używać opcji szukaj i tak trafiłem na ten wątek zamiast otwierać kolejny chyba aż tak mocno nie potrzebny nikomu temat, który jedynie mógłby wprowadzić wielu mieszkanców naszej Nanolandii w złość.

Pozdr.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie jakieś fotki zapodać z karmienia ? Bo chciałbym też spróbowac podać, a nie chcę kolejnego "klipsa" na szybie wieszać....

Oglądałem kilka tygodni temu fajny filmik o karmieniu ryb i koralowców.

Do tej pory karmiłam algami z użyciem klipsa, teraz karmię tak jak na filmie i rybki dużo chętniej zjadaja algi, do tej pory trochę się obawiały klipsa :)

Teraz mocuję gumką do kawałka skały i kładę na dnie. Aż miło popatrzeć jak jedzą :)

Pozdrawiam

Zobacz ok 1 min 50 sek

Edytowane przez tmag (wyświetl historię edycji)

220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje na allegro Glony Nori Gold ,smakują wszystkim mieszkańcom akwarium i domu a cena atrakcyjna jak na 50 arkuszy :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mocze podaje sote prosto z paczki

moczyłem i nie widze żadnej różnicy-jedynie szybciej zjedzone zostaje

moje ryby z klipsa to nie tkną niczego,

ale przyczepione gumką do kawałka skały i owszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje nie maja problemu z klipsem i też nie moczyłem nigdy,ale teraz by nie moczyć łap w wodzie to klips jest na żyłce i przyczepiam haczykiem do lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zachaczam patykiem od czyscika żyletkowego za gumke i wyciągam kawałek skały, na powietrzu alge składam na 4ry i gumeczką i patykiem za gumke i do wody - tym sposobem łapek nie mocze a ryby jak już widzą niebieski patyk to merdają wesoło bo żarcie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.