Skocz do zawartości
Tester

Fungia - bielenie

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z moich fungii cos zaniemogla. Nie pompuje sie, w niektorych miejscach widac szkielet, miejscami pokrywa sie jakimis farfoclami. Pokarm przyjmuje niechetnie i w malych ilosciach chociaz przy kazdym karmieniu ryb delikatnie sie otwiera. Zasadniczo nie pytam o powod bo, przynajmniej teoretycznie, mozliwosci jest sporo. Ostatnio walczylem z ospa i chyba troche chemia jej zaszkodzila. Czy dobrym pomyslem bedzie odstawic ja do czystej i swiezej (ale odstanej) solanki?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do solanki to chyba by ją dobić. Kup w aptece glukoze i zrób jej 3 min kąpiel i spowrotem do zbiornika ale jeśli ma spore ubytki to raczej nic z niej nie będzie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester jaka chemie podawales? chyba nie Oodinex?,wyslij mi zdjecie tej fungii na priv jak mozesz,mam 8 sztuk kazda inny kolor niektore 2 lata,cos o ich pielegnacji moge powiedziec,tak jak Robert pisal,ja bym dodal jeszcze aminokwasy


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280390 Robert K :

Do solanki to chyba by ją dobić. Kup w aptece glukoze i zrób jej 3 min kąpiel i spowrotem do zbiornika ale jeśli ma spore ubytki to raczej nic z niej nie będzie.

kurde! Pierwszy byłeś z glukozą:clowning ja bym jeszcze dodał, żebyś dał jej spokój i przestął karmić, glukoza i amino, nic więcej, jeśłi jest tak zmarnowana że się nie pompuje to jeszcze przesuń ją gdzieś z bezpośredniego światła i z mocnego prądu wody.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek czy to ta zielona, ktora widzialem u Ciebie na skale 25cm od lustra wody. W akwarium fungie zdecydowanie lepiej czuja sie na piasku.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szkielet widać i zarasta glonem, to marnie to widzę. U mnie zeszła.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu zielona rosnie jak glupia. Do niej zadnych zastrzezen nie mam. Jakies 3 tygodnie temu kupilem brazowa i to z nia mam problemy. Po za tym w ksiazce Bornemana wyczytalem ze jedna fungie preferuja rumosz skalny od piasku z ktorym moga sobie nie radzic w przypadku czestego zasypywania.

#280394 lolek :

Tester jaka chemie podawales? chyba nie Oodinex?,wyslij mi zdjecie tej fungii na priv jak mozesz,mam 8 sztuk kazda inny kolor niektore 2 lata,cos o ich pielegnacji moge powiedziec,tak jak Robert pisal,ja bym dodal jeszcze aminokwasy

Lolek podawalem Octozin - przeznaczony dla akwarium z bezkregowcami. Oczywiscie wiem ze kazda chemia wplywa na korale.

5123-fungia1.jpg

Pozdro

Bartek

pkt. 6 Regulaminu korzystamy z opcji "edytuj"


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Czy ta fungia nie została zakupione w sklepie z którego ryby padają? po jakimś czasie? może w tym sklepie jest coś w wodzie jakiś dziwny dodatek albo coś od ryb lapanych na rożne sposoby.Moja czasami z kilku centymetrów wyciąga się do ponad 10ciu i często piasek na niej jest jak narazie nie mam kłopotów. Z reszta sam widziałeś.


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.