Skocz do zawartości
andrniew

Prośba o poparcie

Rekomendowane odpowiedzi

popieram


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dolaczylem do grona osob swiadomych problemu.

Andrzej Andrzej dziekujemy:waving


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Andrniew czy to juz kiedys forsowane nie bylo?? Z tego co pamietma konczylo sie na tym ze kierowcy urzadzali niezle balangi w pociagach i po wyladunku musieli krecic 24 h aby dojsc mniej wiecej do siebie :clowning

Aczkolwiek jestem za tym zeby chociaz tranzyt z zachodu na wschod lub odwrotnie lecial pociagami tak jak to jest w Tyrolu.

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram :clowning


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280464 panczew :

Witam

Andrniew czy to juz kiedys forsowane nie bylo?? Z tego co pamietma konczylo sie na tym ze kierowcy urzadzali niezle balangi w pociagach i po wyladunku musieli krecic 24 h aby dojsc mniej wiecej do siebie :clowning

Aczkolwiek jestem za tym zeby chociaz tranzyt z zachodu na wschod lub odwrotnie lecial pociagami tak jak to jest w Tyrolu.

Pozdro

Włśnie to chodzi o tranzyt , przecież naszych nie da się koleją . Dokładnie takie rozwiązanie jakie z powodzeniem stosują w Szwajcarii.

Problem znam z bliska , bo przez moje miasto przejeżdza 8.5 tys TIR ów na dobę.

Wszystkim by wyszło na dobre , no i kolej by wreszcie zarabiała na modernizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak mowilem wszystko by bylo super gdyby nie to ze kierowcy sie bawia na calego i pozniej nie ma komu zjechac z ramp :p

A jesli juz o tym mowimy w Austrii (nie w Szwajcarii chyba ze ja o czyms nie wiem) juz sa problemy z przepustowoscia kolejowa. Za duzo obostrzen pod katem przewozonego towaru, za malo pociagow.

Jesli ktos chce dla swojej informacji jak to wyglada moge dac info.

Przyklad:

24t parkietu mozna przewiezsc normalnei na kolach,24 t plytek ceramicznych nie. Gdzie logika nie wiem, ale tak to wyglada :clowning

Problem przerabiany z bliska przeze mnie :) z racji zawodu wykonywanego.

Jest jeszcze jeden problem stworzenie punktow przeladowczych. Ale od czegos trzeba zaczac.

Jak mowie z tego co wiem program byl wdrozony juz kiedys w Polsce, bodajze chodzilo o tranzyt za wschodniej granicy na dolny slask i szybko upadl. Ale oby tym razem sie udalo. Przede wszystkim mądrze to trzeba zrobic.

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa moim zdaniem zbyt ambitna. Fajnie jakby się to udało ale nie wróżę temu powodzenia.

Na początek dobrze by było żeby Policja, ITS i inne służby zaczęły faktycznie ścigać tych, którzy np. jadą mocno przeładowani, przyjrzeli się czy np. w Warszawie rzeczywiście potrzebne jest aż tyle pozwoleń C16 (formalnie ciężarówki nie mogą jeździć w godzinach szczytu rano/po południu - chyba, że mają właśnie pozwolenie C16).

Dalej warto by było wprowadzić zakaz wyprzedzania ciężarówek na autostradach/drogach ekspresowych.

W Niemczech to funkcjonuje bardzo dobrze i lecąc autostradą obrazek gdzie TIR jadący 79km/h jest przez 5km wyprzedzany przed drugiego jadącego 80km/h należy do rzadkości. Na sporej części autostrad jest po prostu zakaz wyprzedzania przez ciężarówki i samochody z przyczepą.

Tak samo odstępy pomiędzy ciężarówkami (z tego co wiem to mogą dostać mandat za zbyt bliską jazdę za sobą) - spróbuj u nas wcisnąć się pomiędzy 2 TIRy.

Generalnie jest sporo do zrobienia i na pewno warto walczyć ale niech zaczną od czegoś zdecydowanie prostszego i łatwiejszego do wdrożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisane


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również popieram !


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem kierowcą.. jeździłem po całej polsce busem z kontenerem max długi max wysoki...

Nie wyklucza się ze kierwcy samochodów wysoko tonażowych są bardziej uprzejmi i kulturalni od tych co prowadzą mydelniczki osobowe...

Ale TIR'ów jest za dużo...!!!! POPIERAM!!!!!!!!

Podpis złożony......


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję dodać do regulaminu forum punkt który zabrania pisania postow o charkterze politycznym zabraniający wyrazania swoich pogladów na temat inny niż akwarystyka.

ale tiry na pociągi to dpbry pomysł. niestety u nas 1będzie to kosztować 1000000 miliardow dolarów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało informacji na tej stronie.

Rozumiem całą ideę, ale nic tam nie ma o tym co konkretnie trzeba zmienić, jakie są obecne przeszkodzy itd.

Temat mocno ciekawy, ale jak na kampanie prowadzoną od 1996 to mało tego.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po tej tragedii projekt nabierze tempa.

Ale z drugiej strony kto przy takich warunkach wyprzedza???

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/tragiczny-wypadek-w-nowym-miescie/najwieksza-katastrofa-drogowa-od-16-lat-18-osob-ni,1,3731728,wiadomosc.html


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.