Skocz do zawartości
adrianpotocki

Soft - Phobos - prosba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Czy moze sie ktos podpowiedziec jak zmusic lampe aby w odpowiednich godzinach (nocnych)

swiecila samym niebieskim swiatlem ?

Rozumiem ze do tego jest zakladka Par Table - ale za cholere nie moge przeprogramowac tym lampy.

Druga sprawa to czy po zaprogramowaniu i ponownym polaczeniu oprogramowanie nie pamieta ustawień ?

Za kazdym razem pokazuje domyślne ustawienia :)

Prosze o podpowiedz.

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na gorąco to proszę zawsze pomoc Locutusa,kilka minut i problem rozwiązany.W moonligh ustawiasz nocne,u mnie na 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Par table u Ciebie tez za kazdym razem jest czsta po ponownym podlaczeniu do lampy ?

Czy mozna jakos zaladowac ustawienia ktore sa na lampie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampę Pacific Sun Black Python

W opisie produktu na stronie jest napisane

"symulowanie pór roku, dni pochmurnych i słonecznych"

jak to jest ... nie mogę niestety znaleźć tej opcji w aplikacji ? :)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@cek - zapytam przewrotnie - długo ją masz ? :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie długo ... a ma to jakieś znaczenie co do poszukiwanej opcji ? :)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem :)

natomiast wracając do Twojego pytania, ja mam lampę LED ale nie Pytona i starszy komputer w niej ale....... u mnie to takie dziureczki się w sofcie zaznacza a u Ciebie na pewno jest tak że uruchomienie tablicy PAR jednocześnie uaktywnia opcje losowania wartości dla tych symulacji.

Tam looknij, albo dzwoń do sklepu :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz sie bawić PAR Table musisz ustawić sunrise i sunset, jeśli lampa ma Ci świecić w nocy np o 23.30 to musisz ustawić sunset na godzinę późniejszą niż ta o której ma Ci lampa swiecić na niebiesko, po ustawieniu wciskasz SET i zapisane, potem przechodzisz do Par Table każdy przedział godzinowy, który ustawisz w Par Table musi zawierać sie pomiędzy sunrise i sunset bo inaczej nie zadziała, sunrise i sunset jest nadrzędny, i tu w Par Table jest pole do popisu, tak sobie ustawiasz godziny i procentowy udział białe/niebeiskie aby koralom bylo dobrze i Tobie się podobalo,

jak mają świecić tylko niebieskie musisz białe ustawić na 0% a niebieskie np na 10 czy 50 czy 100% wg uznania, w Part Table kazde ustawienie zapisujesz Update record, jak już wszystko poustawiałeś robisz SET i zapisujesz na stałe, po ponownym połączeniu z lampą aby sprawdzić dane ustawienia jest coś takiego jak PROBE, tak mam w Phobos Deimos, nie wiem czy tak jest w Twojej lampie ale może akurt coś Ci to pomoże,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, że mogłem pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale mimo że problem został prawidłowo zdiagnozowany to może pozostałe niejasności rozwieje ten dokument:

http://pacificsun.pl/service/ph_de.doc

Co prawda jest to robocza instrukcja dla X-Screen, ale może rzuci troszkę światła na kilka spraw....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa świeci super co do światła ogólnie jestem zadowolony ...

Ale też trochę pomarudzę, może się nie znam i coś robię źle, może ktoś się wypowie i pomoże.

Czy udało się komuś włączyć jedynie niebieskie diody jako nocne oświetlenie ?

Męczyłem to oprogramowanie kupę czasu i niestety nie znalazłem metody na niebieskie światło przy moonlihgt.

100% białe i 0% niebieskie -> to znaczy wszystkie białe i 2 diody niebieskie

0% białe i 100% niebieskie -> to znaczy wszystkie niebieskie i 3 diody białe

Moonlihgt zawsze cokolwiek bym nie wpisał w PAR -> znaczy 2 niebieskie i 3 białe (nie da się ustawić same niebieskie)

Inna rzecz, że aplikacja doprowadza mnie do szału (wersja 5.1 dostarczona z lampą)-> cokolwiek zrobię z PAR table a następnie dam Set lub Probe to jakakolwiek kolejna operacja na innej zakładce kończy się wywaleniem błędu (i koniecznością zamknięcia aplikacji, wpisywania od nowa etc.) :

************** Exception Text **************

System.ArgumentOutOfRangeException: Value of '100' is not valid for 'Value'. 'Value' should be between 'minimum' and 'maximum'.

Parameter name: Value

at System.Windows.Forms.ProgressBar.set_Value(Int32 value)

at Phobos.Form1.statustx()

at Phobos.Form1.Button9_Click_1(Object sender, EventArgs e)

at System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)

at System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)

at System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)

at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)

at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)

at System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)

at System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)

at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)

at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)

at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

Inny mankament to, że na zakładce PAR Table nie widać wszystkich (3) cyfr dla wartości % białe/niebieskie

Jeszcze jedno - nie ma przycisku PROBE dla zakładki Moonlight.

Pytanie też w jakim stanie jest lampa kiedy na wyświetlaczu są same kwadraciki ... bo fajnie że jest wyświetlacz ale nie da się z niego nic odczytać.

Pozdr,

Jacek


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środkowy pasek ze światłem moonlight nie ma możliwości zmiany CT. Inaczej - jakkolwiek nie ustawisz kolor lampy, tak moonlight zostanie taki jaki był czyli biało-niebieski.

Błąd jaki wyskakuje to skutek małej pluskwy która zaplątała mi sie do programu i siedziała w obsłudze paska postępu, Pobierz nowszą wersję która zawsze leży pod tym linkiem:

http://pacificsun.pl/service/PSLED.exe

muszę jeszcze dorobić może powiadamianie w sofcie o nowej wersji na serwerze, to powinno załatwić kilka problemów ze sytuacjami kiedy jest już wersja 5.6 a ktoś jedzie jeszcze na 5.1 :clapping

Kiedy na LCD są same kwadraciki, to niestety może świadczyć o jakiejś usterce LCD. On tak wygląda cały czas czy "niekiedy" ? - Być może po prostu tasiemka połączeniowa nie kontaktuje zbyt dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, może po prostu w dziale technika zrobisz posta o sofcie a ja go przykleję i tam będziesz dawał info o nowych wersjach ?

A co do wersji 5.6 to działa SUPER stabilnie - szacuneczek.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

No trudno że nie da się manewrować środkowym paskiem :con ... ale teraz przynajmniej wiem że tak ma być i inaczej się nie da ... trochę szkoda bo nie jest to ani 0% białego ani też niebieskiego :clapping

Wersje 5.1 mam bo nie wiedziałem o istnieniu 5.6 bo niby skąd :strutin.

Zgodnie z linkiem z aplikacji (Technical support) na stronie http://www.aquariumled.eu jest w sumie 5.2 ale ma mniejszą funkcjonalność niż 5.1 i zawiera te same błędy.

Co do kwadracików na wyświetlaczu pojawiają się od czasu do czasu i pomaga jedynie podłączenie do lampy i jej restart (przycisk na zakładce aplikacji - Advanced), więc nie wydaje mi się żeby coś mechanicznie nie stykało, coś poprostu się zwiesza.

Nie wiem czy dobrze teraz pamiętam ale chyba nawet przycisk na lampie nie działa ... musiałbym to jeszcze zaobserwować.

Szczerze mówiąc jak napisałeś że mogę mieć jakieś uszkodzenie to teraz sam nie wiem co robić ... reklamacja oczywiście ale zostałbym bez światła pewnie na dobre 2 tygodnie :banghead


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

LCD nie powinno wyświetlać dziwnych rzeczy - jak często się to zdarza? Jeśli byłoby to uszkodzenie mechaniczne - to myślę że restart softu by nie pomagał.

Przycisk z tyłu na pewno działa - on nie służy do włączenia/wyłączenia lampy - a jest to tzw. "manual override" - służy do włączenia lampy w nagłej sytuacji(np. w nocy, gdy coś się dzieje w akwarium a my potrzebujemy włączyć światło) - to żeby nie szukac laptopa - wystarczy wcisnąć przycisk i przytrzymać 3-4 sekundy (jest to przycisk monostabliny - więc "działa" tylko wtedy jak jest trzymany).

Lampa zapali się w trybie ręcznym - (bez sekcji moonlight - co ułatwia nam zidentyfikowanie np. w ciągu dnia w jakim trybie pracuje lampa) i będzie świeciła 24h/dobę.

Ponowne wciśnięcie przycisku i przytrzymanie powoduje że lampa powróci do wykonywanego wcześniej programu(np. oświetlenie nocnego).

Co do koloru moonlight - w lampach CRP 110W pasek moonlight składa się z białych i niebieskich diód - i jego barwy nie można zmienić.

W lampach 160W/200W oraz IO(wykonanych w technice X-plore) moonlight jest niebieski.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287219 SkoczekPL :

Leszku, może po prostu w dziale technika zrobisz posta o sofcie a ja go przykleję i tam będziesz dawał info o nowych wersjach ?

Jestem bardzo za tym.Ja jadę na 5.2 jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar no to w linku wyżej od Leszka masz 5.6


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem stary program i ściągłem ten z linka.Dziwnie mi się uruchamia a po zamknięciu na pulpicie pojawia się

[settings]

Comportname=no data

Enable_tcrit=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk na lampie jednak działa, wydawało mi się że podczas kiedy są kwadraciki to przycisk nie funkcjonuje ale jest OK.

Kwadraciki pojawiają się dość często ... choć nie często zaglądam na wyświetlacz ale kiedy popatrzę to są :clapping

Nie ma to jednak wpływu na funkcjonalność lampy jedynie nie widać na wyświetlaczu co się dzieje ... jakaś "pluskwa" jeszcze w oprogramowaniu lampy może siedzi

inmar - co do ini pojawia się w miejscu z którego uruchamiasz program ... pewnie z pulpitu.

Swoją drogą ścieżka, w której pierwszy raz zainstalowała mi się aplikacja jest dość ciekawa :strutin

c:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Apps\2.0\D8CO99M8.O7C\5ONG3YJX.TRZ\phob..tion_771c7dc655fc6e81_0005.0000_2b68b4284d9eb0e7\


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej sprawie miałeś rację,już zrobione.

Ja jeszcze muszę wersję softu wgrać do obu lamp taką samą bo w jednej mam 1.3201D a w drugiej 1.400LD przez co inaczej mi nocne świeci.U mnie to strach zrobić bo zrywa połączenie BT a wtedy klapa i serwis.

A co wniosło nowego poprawione oprogramowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką udziwnioną ścieżkę odpowiedzialny jest instalator VB.net w którym pisany jest ten soft - sam mam czasem dosyć poszukiwań gdzie produkt Microsoftu raczył umiejscowić plik wykonywalny, no ale co zrobić. Można instalatora pominąć i zostaje sam exe'c który można położyć gdzie się chce, dlatego link w takiej formie.

Nie dopatrujcie się jakichś kosmicznych różnic między wersjami, ponieważ dla użytkownika są one mało istotne. Wersji poszło tyle do przodu ponieważ korzystamy z tego softu przy uruchamianiu 'pustych' lamp i siedzi w nim ukryta cała masa procedur dla Was niewidocznych, a ułatwiających nam (mnie) życie. Postaram się ujednolicić cały program i dodać jakiś mechanizm sprawdzania dostępności update'u.

To czy w programie są jeszcze błędy - pewnie są, nie jestem istotą nieomylną i gdzieś tam zapewne coś jeszcze siedzi i czeka na "wyrwanie"...

Wyświetlacz - nie ma wpływu rzeczywiście na pracę lampy, komputer tylko wysyła do niego dane, równie dobrze może go nie być fizycznie - całość będzie działać. Mnie to wygląda na jakiś problem ze samym LCD, wystarczy że raz - jakby to prosto wytłumaczyć... - "zgubi synchronizację" z procesorem komputera to się wyłoży i albo kwadraty albo chińskie krzaki. Na pracę lampy poza dyskomfortem usera nie ma to wpływu żadnego. Rzeczywiście -problem taśmy byłby w takim przypadku wykluczony bo i po restarcie by "nie wstał", gdyby tasiemka padła, dlatego obawiam się jednak że to wina samego LCD i niestety tylko jego wymiana usunie problem :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.