Skocz do zawartości
luft

Polacy nie gęsi...

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w znanym sklepie internetowym różne produkty (m.in. RowaPhos)

Jakież było moje zdziwienie, że do żadnego produktu nie była dołączona instrukcja, informacja, nic w języku polskim (poza katalogiem nie na temat)

nie jest to ani legalne ani eleganckie

I zniesmaczony tym faktem chciałem się gdzieś pożalić:)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak sobie mysle, czy nie jest to przypadkiem nie zgodne z prawem ? Chyba przepisy jasno okreslaja koniecznosc dolaczanie instrukcji obslugi w jezyku urzedowym kraju, w ktorym jest prowadzona sprzedaz detaliczna. Byc moze istnieja jakies odstepstwa od tego przepisu ale moze warto sie tym zainteresowac? Gdy instrukcja jest w ktoryms z jezykow 'cywilizowanego' swiata to jeszcze pol biedy. Ale jak mamy same krzaczki i mozaika na kartce to sie mozna pochlastac ;-)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to niezgodne z prawem, i można się poskarżyć np. do Państwowej Inspekcji Handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezgodne i niegodne

Jak ide do Tesco po Polskie papu na kazdym produkcie jest nalepka w jezyku urzedowym jaka to swinka byla i co jescze do kielbaski wrzucono. Kazy jeden sok pasztecik ma nakleke.

Te wszystkie E w kazdym kraju europy znacza to samo


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283886 stelurka :

ojeju BIEDNY BIEDNY!!! tak zwane zyciowe nieszczescie :)

spodziewałem się, że jakiś/jakaś mądrala sie odezwie

nie ważne czy jestem robolem, nauczycielem, czy stróżem - kupuje coś co czego chce używać bez konieczności wdrążania się w nie zawsze łatwą terminologię w obcym jezyku. Znam dawkowanie danego produktu z internetu, Waszego doświadczenia... ale moge miec ochote poczytać co produkcent ma do powiedzenia na poboczne sprawy odnośnie danego zagadnienia

Ciesze sie, ze jest konkurencja, importerzy sprowadzaja produkty z roznych krajow, ale to obliguje ich do informacji po polsku. Ustawodawca nam to zapewnił.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to w morszczyźnie często na wymóg polskiej instrukcji leją.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać że pomyliły Ci się dwa preparaty które kupiłeś- jeden miał być dodatkiem do wody, drugi do testów.

Ten do testów wlałeś bo brakło instrukcji i katastrofa.

Następnie sądzisz się o odszkodowanie za to że zdechło w akwarium sporo cennych stworzeń. Podobno w USA na tym zarabiają krocie.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet testy Sakifierta tak używane przez nas też nie mają Polskiej instrukcji a zdarząją się rożne wersje jak na KH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, które zagraniczne w ogóle mają - nie ma Salifert, nie ma TM, tak popularny Hanna PO4 checker też często nie ma. W ogóle - mało co ma. Z rzeczy, które przez rok kupowałem, tekst po polsku znalazłem na 4 towarach - odpieniaczu, preparacie do podnoszenia kH, bakteriach Cycle i jednym zagranicznym pokarmie. Jakby tak patrzeć na to wyłącznie "po paragrafie", to trzeba by było podpier... wszystkie sklepy i większość importerów. Widocznie wychodzą z założenia, że za morskie biorą się wyłącznie inteligentni i wybitnie wykształceni ludzie albo ludzie wybitnie zawzięci :) i jakoś sobie poradzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to caly swiat tak dziala :-) Moja firma zamowila ostatnio z Rosji elektroniczny modul sterownika rozdzielacza hydraulicznego. W zamowieniu poproszono o instrukcje instalacji w jezyku angielskim. Producent oczywiscie zapewnil, ze takowa istnieje i dolaczyl ja do przesylki. Ile smiechu z tego bylo to az strach :-) Sterownik to plytka drukowana z 22 zaciskami, do ktorych mielismy podlaczyc przewody zgodnie z instrukcja. I w instrukcji po angielsku ladnie opisano przylacza ABC.. itd. Za to na plytce - niestety :-) Nadruk rosyjski :-)))) Pol dnia musialem uczyc chlopakow rosyjskiego alfabetu a i tak nie dali sie przekonac, ze B rosjan to W reszty swiata :-) W koncu przefaksowano nam oficjalna wersje laminatu po angielsku :) Bywa. Bywa wszedzie ;-)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.