Skocz do zawartości
adrianpotocki

Masakra za filtrem RO

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Wlasnie odkrylem ze za filtrem RO mam na TDS'sie 50 !! :(

Jednym slowem wszystko do wymiany, w zbiorniku na wode mam 15- ale i tak wylaczylem dolewke,

mysle ze do jutra dam rade.

Ale pytanie. Ne wiem jak dlugo lalem wode slabą wode do zbiornika.

Jutro wymienie wszytskie wklady - oststnia podmiane solanki robilem w zeszly weekend.

Czy zrobic szybciej podmianke w ta sobote ?

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po samym akwarium widać że coś jest nie tak, mam na myśli jakieś plagi?


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj i jesli faktycznie taka woda sie lała a w akwarium nie widać oznak uszczerbku wymieniaj systematycznie wode na raty.

Ile uzywaleś filtr ro ? ile moglo sie przez niego wody przelać?

Może coś zle zlozyleś??

Kup sobie DI - imo duzo nie kosztuje a oczyszcza wode do 0,01 0,00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu NO3 mi skoczylo i troche glonow wyszlo.

Tydzien temu zapodalem wegiel, ChemiPure ( dodatkowo jeszcze silikat mocze )

Do dzis NO3 nawet nie drgelo a moze nawet i troche sie podnioslo.

Pare ladnych zoa mi polecialo.

Dzisiaj cos mnie tknelo i zaczelem sprawdzac poszczegolne rzeczy.

No i znalazlem. Jeszcze tydzin temu za zywica (MAM ZYWICE :( bylo na TDS'sie 0.

A wiec montaz byl OK. Wklady wymienialem w czerwcu - a wiec pewnie sie "skonczyly"

Pytanie czy po wymianie wkladow (wymienie wszytsko, lacznie z membrana)- robic po tak

krotkim czasie podmianke ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie skąd ta straszna panika ludzie jadą na kranówie i nic się nie dzieje często, a tutaj od razu histeria... Wymień co masz do wymiany i rób wszystko jakby nic się nie stało choć dziwne, że tak nagle skoczyło na 50 skoro było 0 może gdzieś "bokiem" ucieka woda ? TDS masz przepływowy czy mierzysz w naczyniu ? Rozmawiałem z akwarystą i widziałem baniak gdzie RO+DI nie było ruszane 2 lata i baniak był super... :(

ps. Zoa Ci na 95% nie poleciały z powodu zużytych wkładów... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile pokazuje TDS za żywicą, jak długo leciała woda z RO nim zrobiłeś pomiar?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio miałem problem z filtrem ro, więc zadzwoniłem do firmy z Wrocławia ja jestem z Warszawy, która ma serwisantów w całym kraju. Przyjechał serwisant niestety stwierdził,że filtr jest źle skonfigurowany i zabrał go do warsztatu. Następnego dnia przywiózł filtr podłączył i okazało się,że filtr działa lepiej jest wydajniejszy. Podłączył mi płukanie membrany, którego wcześniej nie było i o którym firma, która sprzedawała filtr nawet mnie nie poinformowała. Polecam takie rozwiązanie serwisowe koszty są minimalnie większe, ale nie martwicie się, że musicie kupić filtry zrobić wymianę serwisant sam pamięta i dzwoni żeby się umówić i dokonać wymiany. Dodatkowo macie darmową wymianę zepsutych elementów filtra.

link http://www.hydropure.com.pl/index.php


300+120 światełko 250 hqi 2*24 i cała masa innego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale darmowa? czyli jeszcze mi doplacaja?

Bez sensu - konstrukcja RO jak i obsluga jest prosta jak budowa cepa, wystraczy poczytac.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :( Co to jest konfiguracja filtra RO ? Czyżby to było urządzenie elektroniczne ? Woda leci z rury do sendymentu, z niego do węgla a dalej do membrany. Jakieś 70% z membrany do kanału a te 30 do DI. Na czym ma polegać rzekoma konfiguracja ?? bio-tech1 ? Kurcze może sobie skonfiguruje wiązanie sznurówek w butach :) może nie będą sie rozwiązywać.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i za darmo filtry a filtry po 5zł :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam filtr 7 stopniowy, który obsługuje kuchnię i akwarium. Muszę wymieniać 5 filtrów + mineralizator i żywicę. Wszystkie wężyki były źle podłączone( nie jest to konstrukcja, która jest taka prosta dławiki, trójniki i plątanina rurek), co spowodowało zamulenie membrany, która była do wymiany a to jest koszt 350 zł a nie 5. W filtrze, który działa od roku woda zaczęła płynąć w ilości 2 litry na dobę. Trzeba brać pod uwagę,że nie wszyscy są takimi specjalistami jak Wy panowie .Pozdrawiam


300+120 światełko 250 hqi 2*24 i cała masa innego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#285110 smithpl :

ale darmowa? czyli jeszcze mi doplacaja?

Bez sensu - konstrukcja RO jak i obsluga jest prosta jak budowa cepa, wystraczy poczytac.

Jeśli pęknie obudowa lub coś innego to przyjeżdża serwisant i usuwa uszkodzony element a ty za to nie płacisz(czy trudno to zrozumieć) płacisz tylko za filtry i ich wymianę według potrzeb.


300+120 światełko 250 hqi 2*24 i cała masa innego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego ma mi peknac obudowa?

sama z siebie ?

to ile ta wymiana filtrow i filtry kosztuje jednorazowo ?

bo obudowa do RO kosztuje 20zł nowa jak ci peknie

Ja wymieniam wklady prefiltrow ( zestaw węglowy+2x polipropylenowy ) min 1 na miesiac bo mam wode syf - koszt 17,50 zł

PS. Ty tam pracujesz czy co? Przeciez to sie nie oplaca. No chyba ze to robia za 15zł usluga + filtry


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#285145 smithpl :

ale dlaczego ma mi peknac obudowa?

sama z siebie ?

a ile wymiana filtrow i filtry ?

bo obudowa do RO kosztuje 20zł

PS. Ty tam pracujesz czy co? Przeciez to sie nie oplaca. No chyba ze to robia za 15zł usluga + filtry

Zadzwoń i się zapytaj,nie jestem ich pracownikiem


300+120 światełko 250 hqi 2*24 i cała masa innego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum służy do tego żeby dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi,a nie pytać się, dlaczego ma mi pęknąć obudowa, która kosztuje 20 zł i nie wszystko należy barć dosłownie. Zaprezentowałem mój przypadek i jeśli ten link przyda się komuś będę zadowolony. Wolę siedzieć przy moim zbiorniku obserwować zmiany, jakie w nim zachodzą sprawdzać parametry i dbać o to żeby wszystko rozwijało się jak najlepiej i nie mam głowy żeby pilnować terminu wymiany filtrów.Jeśli akwarystów stać żeby zewnętrzna firma serwisowała ich solniczki tak samo może być z filtrami Pozdrawiam :kapelusz


300+120 światełko 250 hqi 2*24 i cała masa innego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to za membraną nie powinno przekroczyć na TDS-ie 20 . Może mialeś zbyt mocno zdławiony odciek co spowodowało uszkodzenie membrany . Widziałem już takie przypadki dodatkowego dławienia odcieku aby spowodować większą wydajność filtra w postaci czystej wody . Może być jeszcze jedna obcja , że uszkodzona jest uszczelka ( oring) na membranie . Sama membrana nie pada tak nagle w ciągu paru dni bez przyczyny . Sprawdziłeś uszcelkę ?


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w niespełna rok dwie membrany już nawaliły- w obu poszły uszczelnienia na o-ringach. Załączam fotkę wnętrza obudowy po wyjęciu membrany, gdzie ślad osadu wskazuje przeciek.

4375-walnieta%20membrana800na600dobr.jpg4375-walnieta membrana po kor1.jpg

Objawy były takie, że wywaliło cyano, sprawdzam TDS (mam ten przepływowy 2 czujnikowy) po stosunkowo świeżej żywicy, a tu 3, przełączam TDS na czujnik po RO, a tu ponad setka! Rozkręciłem badziewie i widok jak obrazku. Teraz jako trzecią zakupiłem sprawdzoną używkę z likwidowanego zbiornika i wreszcie na TDS po RO. mam 4

WNIOSKI- 1. Nie kalibruj TDS, bo on prawdę Ci powie. W końcu przeznaczeniem tego urządzenia jest zawiadomienie, że osmoza wymaga serwisu, a nie powiadomienie, że trzeba w nim grzebać. 2. Wymień membranę i obudowę jednocześnie, nie wiadomo czy o-ringi puszczają bo są do d.. czy dlatego, że obudowa jest odkształcona lub fabrycznie krzywa. 3 Widać kryzys dał się nieźle amerykańcom we znaki, skoro takie badziewie na rynek puszczają.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.