Skocz do zawartości
W32darWin

Żywy pokarm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku z możliwością zamawiania żywego, świeżego pokarmu we Wrocławiu chciałbym się was poradzić. Dotychczas karmiłem tylko mrożonkami ale jak wiadomo żywy ma (a przynajmniej powinien mieć) więcej wartości odrzywczych. Chciałbym urozmaicić dietke moim podopiecznym. Jakie pokarmy wybrać?

Dostępne są jak na stronie (jeżeli nie może być linka to proszę skasować):

http://www.ichthyotrophic.pl/lebend.html

Rybom planowałem zamówić solowca i lasonogi a dla LPS właśnie nie wiem. Proszę o poradę bo do jutra muszę zamówić.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego kiełże i moina, możesz spróbować krewetek ale to krewetki wiślane, nie są typowo słonowodne :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiełże i moina jako dla ryb rozumiem się nadaje? Jak bym miał skrzydlice to bym się chyba skusił na krewetki.

A dla LPS się coś nada?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrotka i widłonogi. Ja w zeszłym tygodniu wziąłem kilka dla swoich korali. Krewetki są sporę więc tylko dla większych ryb. Lasonoga i solowca nie było w poprzedniej dostawie ale też myślę czy sobie nie zamówić.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jutro chcę zamówić i nie wiem dokładnie co. Ostatnio się załapałem na solowca i teraz też zamówie (przynajmniej będę miał pewniaka że dla mnie starczy).


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#286177 W32darWin :

Ja właśnie jutro chcę zamówić i nie wiem dokładnie co. Ostatnio się załapałem na solowca i teraz też zamówie (przynajmniej będę miał pewniaka że dla mnie starczy).

A gdzie to zamawiasz ? Zrozumiałem z twojego info, iż sklep jest we Wrocławiu. A który to ?


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Michała w Trzmielu


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze sebkar. To podzieli się ktoś tajemnicą które pokarmy mogły by się nadawać dla LPS?

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dzisiaj muszę zamówić te pokarmy a nie wiem do końca jakie. Chyba zaówię dziś tylko dla rybek a przez tydzień może się ktoś wypowie na temat żywca dla LPS. Chyba że z tej listy nic się nie nadaje?

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak byłem to był straszny kocioł w sklepie że nie mogłem nawet w spokoju porozmawiać, ba w ogóle się nie dało porozmawiać:). A poza tym chciałem sie poradzić doświadczonych z całej Polski. Ale widzę że chyba raczej się nie dowiem


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Maćku nie czytasz uważnie swojego tematu. Parę postów wyżej pisałem że dla LPS-ów powinna nadać się wrotka i widłonogi. Ja je kupiłem dla swoich niefoto, są to drobniutkie pokarmy.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj sorki faktycznie nie przeczytałem ze zrozumieniem. Mój błąd. Michał mi mówił co się nada ale ja zapomniałem, niestety.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam karmienie żywym pokarmem u Was?

Z moich obserwacji wynika, że nie ma to jak żywy i świeży pokarm dla korali

Od paru tygodni zacząłem karmić korale żywym pokarmem (zamówiłem u Michała w Trzemielu) w szczególności wrotkom i widłonogami (zgodnie z zaleceniami Radka) i koralom na pewno to pasuje.

Dałem też te krewetki dla ryb ale rozeszły się po akwarium. Hepatus i żółtek jest jeszcze za mały na takie przysmaki. :)


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka chłopaki, mam takie pytanie, ile oczekujecie na żywe pokarmy?

Nie chcę się wcinać Michałowi ale również mam dostęp do tego jedzonka.

Można by robić zrzutę wrocławską, brał bym pokarm dla całej ekipy z Wrocławia i okolic.

Dostawca dowiezie mi świerzonkę na giełdę na którą i tak jeżdżę.

Można by też pomyśleć nad wysyłką.

Znacie ceny z Trzmiela?

jak by co proszę o info na PW :)


Było...300l + 34kg LR - Euphyllia, Zoa, Capnella, Xenia, Sinularia sp.

Jest 500l + sump 45kg LR ...i coś tam pływa :)

Pozdrawiam

Głosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Trzmielu 2zł/woreczek. podobnie jak na giełdzie (Robotnicza) tyle że tam dochodzi jeszcze kwestia wstępu.

Ja mam natomiast inne pytanie czy nie boicie się wzrostu PO4 waląc do akwa cały pokarm z wodą ? Wrotki i widłonoga raczej ciężko przecedzić.. ale może jestem w błędzie ..


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrotki mozna przecedzić na filtrze do kawy. Test "wody wrotkowej" już po minucie przekraczał znacznie setkę. Jest tam pewnie 500-600 jednostek.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toteż wolę świeżutkie z zamrażareczki :) na sitko, przepłukać i do brzuszka jeszcze żadna rybcia nie odmówiła :)


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chromisy gardzą żywą dorosłą artemią, a mrozoną wcinają ,aż im się pyszczki trzęsą.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dobrym zwyczajem jest nie wlewanie wody z pokarmu, nawet w cukierniczkach tak się nie robi :)

Ja, jeżdżę na giełdę hurtową w piątki, i tak płacę za wstęp...


Było...300l + 34kg LR - Euphyllia, Zoa, Capnella, Xenia, Sinularia sp.

Jest 500l + sump 45kg LR ...i coś tam pływa :)

Pozdrawiam

Głosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć czy korzysta ktoś dalej z tych żywych pokarmów, bo jestem ciekawy spostrzeżeń i sam bym chętnie tez zakupił co nie co dla swoich zwierzaków.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje i same zalety , glownie wrotek i widlonogi , krewetki jak wpuszcze to potem plywaja jako ekipa czyszczaca , gorgonie i LPS raczej zachwycone , latwo przestawilem chelmona na mrozonki , jako urozmaicenie do innych pokarmow polecam z calego serducha . a zamowic zywy pokarm mozna w kazdej chwili i chyba w kazdym sklepie :question: a przy terazniejszej pogodzie kurier najlepiej to dostarczy :thumbsup: a ze nie moge sie reklamowac ...... to nic wiecej nie napisze :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.