Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

PhosBalls

Rekomendowane odpowiedzi

po jednym dniu nic nie padnie poczekaj z tydzien :clapping


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przegladam jeden ze sklepow online i widze ,ze Kent wypuscil rowniez swoje biodegradalne polimery-Marine Bio Pearls,zaczyna robic sie ciekawie coraz wiecej firm bawi sie to


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto stosuje ten preparat dłużej niż tydzień? Chciałem zapytać czy zaobserwował jakieś zmiany w parametrach wody.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te kulki od 28 sierpnia i na razie nic nie padło, jesli o to pytasz. :tongues

NO3 na poziomie 0 tak jak na pelletach a PO4 powoli spada, tyle że nie wiem czy to nie zasługa PhosGuard który stosuję od 3-4 ch tygodni.

Nie mam juz cyjano (zeszło jakieś 2-3 tygodnie temu) a glony z którymi miałem największy problem zanikają.

Woda kryształ (pomimo braku filtacji mechanicznej) , odpieniacz nie siadł, korale SPS i LPS oraz Quardicolor rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288857 jjablonski :

Ja mam te kulki od 28 sierpnia i na razie nic nie padło, jesli o to pytasz. :)

Pytam o parametry jakie miałeś na początku, głownie NO3 i po jakim czasie zaobserwowałeś spadek? Czy od 28 sierpnia paletek ubyło.

Mam wysokie NO3 i dla tego się pytam, z niecierpliwością czekam aż zacznie spadać


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że lubię testować....... nowe kulki odpalone. W domowym akfa na razie dalej kręcą się BIO Paletki a w nowym akwarium w pracy :) nowe Phosballs.

Zobaczymy co będzie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288878 krotki :
#288857 jjablonski :

Ja mam te kulki od 28 sierpnia i na razie nic nie padło, jesli o to pytasz. :)

Pytam o parametry jakie miałeś na początku, głownie NO3 i po jakim czasie zaobserwowałeś spadek? Czy od 28 sierpnia paletek ubyło.

Mam wysokie NO3 i dla tego się pytam, z niecierpliwością czekam aż zacznie spadać

Na początku to był dramat :) Czy ubywa nie wiem.

Ale ostatnie testy pokazały że kompozycja kulki + phosguard działa :) NO3=0 a PO4=0,08 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290261 SkoczekPL :

Jako że lubię testować....... nowe kulki odpalone. W domowym akfa na razie dalej kręcą się BIO Paletki a w nowym akwarium w pracy :) nowe Phosballs.

Zobaczymy co będzie.

Mierz codziennie PO4 i NO3:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba przesadziłem z parametrami :) i jedno moge potwierdzić, kulki działają

Dzisiejszy pomiar to:

PO4 =0,00 (2 razy mierzyłem hanką) a NO3=0,05

// pomiar był jakies 30 min po karmieniu pewnie dlatego no3 tak podskoczyło :)

Takich parametrów w życiu nie miałem i az sie ich boję ......

Zmniejszę ilość phosguard i zobaczę jak sobie poradza kulki. Kręca się teraz 2 rodzaje kulek 20ml "przemkowych" i 20ml "trycowych"

Phosguard-u jest około 30 ml i chyba rzadziej będę go wymieniał.

BTW. Quadricolor dziś sie podzielił, spodobało mu sie czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem cholera żeby często mierzyć bo mocno zbijają:banghead można zjechać za szybko z parametrami.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te nowe nie dają jeszcze efektu,te drugie chyba były dla mnie lepsze.Aby utrzymać niskie fosforany muszę dolewać atramentu.Wsypane mam ok. 200ml. ale kulają się jeszcze z kulkami pierwszej i drugiej generacji.Kilka dni temu miałem PO4-0,08 a dziś 0,11.Poczekamy dalej co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb,

spokojnie :)

Widac u niektorych nadal osiagniecie "zera" jest marzeniem. To, ze pozniej pojda kupowac nowe zwierzeta nie przeraza.

jjablonski,

strategia utrzymania gatunku moze tez byc podzial, szczegolnie w b. niesprzyjajacych warunkach jakie panuja w jalowej wodzie. O "podobaniu sie" nie ma tu mowy. Koral sie dzieli z nadzieja, ze prad wody zaniesie przynajmniej jednego osobnika w miejsca, gdzie jeszcze mozna znalezc cos do jedzenia. :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar-ja mam przy wódeczce po4-0,075 a leje tylko 1,5ml dziennie

a obsada spora

jjabłonski a spróbuj więcej karmić narazie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wódeczka nie działała,kilka miesięcy lałem.Teraźniejsze problemy z fosforanami gdzie mam ok 0,09 to zadne w porównani do 0,69 jakie długo mi się utrzymywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sie trochę niepokoić bo kulki działają aż za dobrze.....

Po 2-ch dobach od wywalenia absorbera i zwiększeniu karmienia nadal mam PO4=0,00 (mała hanka) a NO3 pomiędzy 0,5 a 1 (salifert)

Zmniejszyć ilość kulek, czy dać węgiel (do akwarium by wydzielił troche PO4 lub sobie na wstrzymanie :)) ?

Teraz mam około 40ml kulek na 45L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień zwiekszonego karmienia ryb i korali a parametry leca w dół.

PO4=0,00 a NO3=0,2

Jutro zmniejszam ilośc kulek o 25-30% trochę za bardzo działają :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja od wczoraj tez mam PhosBalls w moim akwa. Jestem ciekawy tylko czy PO4 i NO3 faktycznie spadną.

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam szybko się rozpuszczają ? U mnie NO3-0,01 a PO4-0,03.U mnie wychodzi,że paczka 500 ml będzie na trochę ponad miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@imar to NO3 masz cholernie za niskie zaraz będą problemy, zacznij więcej karmić


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem.Mam nawet preparat na wszelki wypadek do podwyższenia azotanów.Tak niskie zrobiło mi się niedawno więc dopiero teraz daję wiecej żarcia,ale też i korale dokarmiam a wcześniej robiłem to sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295503 inmar :

Jak wam szybko się rozpuszczają ? U mnie NO3-0,01 a PO4-0,03.U mnie wychodzi,że paczka 500 ml będzie na trochę ponad miesiąc.

NO3 0,01....hmm.... można wiedzieć jaki używasz miernik....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifiert.Z góry patrząc woda biała,ale patrząc z boku wyszło mi więcej niż zero i mniej niż dwa więc podzieliłem to przez dziesięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.