Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

PhosBalls

Rekomendowane odpowiedzi

#295586 inmar :

Salifiert.Z góry patrząc woda biała,ale patrząc z boku wyszło mi więcej niż zero i mniej niż dwa więc podzieliłem to przez dziesięć.

ty to masz OKO:googleye

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295586 inmar :

Salifiert.Z góry patrząc woda biała,ale patrząc z boku wyszło mi więcej niż zero i mniej niż dwa więc podzieliłem to przez dziesięć.

Mam dokładnie to samo i po raz kolejny zmniejszam ilość kulek bo SPS-y zaczynają mi tracić tkankę ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kulek używacie na litr wody? Ja wsypałem 250 ml PhosBalls na 200 litrów netto wody - czy aby nie za dużo?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w kolumnie mam co najmniej 700ml,ale kulają w niej się jeszcze kulki pierwszej i drugiej generacji,te pierwsze nie chcą się rozpuścić.Muszę kiedyś porozdzielać to,ale boję się,że przy tym całość szlag trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam. Wie ktoś może czy można je stosować w słodkim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PhosBalls nadaja się tylko do solniczek


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmamr ty masz 700 ml Kulek na 360 litrow wody ? Czy to nie za dużo ?

Czy ja mogę np. wsypać 500 ml Phosballs na 200 litrów netto wody? Producent pisze, żę przy wysokim PO4 zaleca 100 ml na 100 litrów wody czyli tak teraz mam a PO4 po 3 dniach na poziomie 0,35 - po jakim terminie powinny byc zauważalne rezultaty ??


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engell1,przeczytaj cały mój post.To nie są tylko te oststnie kulki,a tak dokładniej to mam z litr ich.Poza tym polecam moje wątki o wysokich fosforanach u mnie.Widocznie tyle u mnie musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295707 michalfa :

Witam. Wie ktoś może czy można je stosować w słodkim?

Sa one stosowane od lat

do czyszczenia wody.W czyszczalniach sa

Dodawane w pierdzym baniaku.Pomagaja rozlozyc pozistalosci na dnie basenu.Jedyna roznica jest

Jakiej czystosci polimery I jakiego rodzaju polimery sa stosowane.

Wiadamo jak wzucaja workami do basenu to ich koszt musi byc niski.

Te do czyszczalni w naszym filtrach rosposcily sie za szybko.

Pozatym jak polimery sa niszej czystosci moga byc szkodliwe dla naszych zwiezatek

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z szybkością rozpuszczania się ich u Was,bo nikt nie odpowiedział ? Przez tydzień ubyło mi ok 4-5 cm z poziomu w filterku.Rura fi 7 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie ubyło kulek, w każdym razie przy tej ilośći jaką mam w zbiorniku nie zauważyłem ubytku.

Natomiast jutro po raz kolejny zmniejszam ich ilość, bo dzisiejsze pomiary pokazały że 30ml kulek na 45l to chyba nadal za dużo.

PO4=0,00 a NO3 na salifercie pomiędzy 0,0 a 0,2 :)

Jutro mniejszam do 20ml i poczekam kolejny tydzień na zmniany.

Z ciekawostek, montipora którą do tej pory określałem jako brązowo/czerwona jest teraz raczej pomarańczowa, pewności nie mam bo podobno rozróżniam tylko kilka kolorów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar

Nie masz za mocnej filtracji? Może one obcierają sie za bardzo o siebie(ścierają)? Nie zauważyłeś delikatnego zmętnienia wody?

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#296781 Przemek :

@inmar

Nie masz za mocnej filtracji? Może one obcierają sie za bardzo o siebie(ścierają)? Nie zauważyłeś delikatnego zmętnienia wody?

pozdrawiam

Przemek

Woda klarowna.Kulki bardzo wolno,leniwie się przewalają.Na razie nie będę dodawał,zobaczę jak będzie z parametrami.Karmię teraz więcej i nie płuczę mrożonek od ponad tygodnia.Jest też napisane w opisie,że jeśli mamy dużo NO3 i PO4 to właśnie te kulki będą się szybciej zużywać a skoro u mnie te parametry były bardzo wysokie to pewnie to jest powodem ich szybkiego rozpuszczania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko . . . musialem zmienic komore w ktorej mam filtr z PhoBalls i teraz jest on w przegrodzie gdzie podaje pompa dozujaca nastepujace skladniki : Ca, Mg, KH+ i Pierwiastki . . . tzn. po podaniu i zmieszaniu sie z woda zostana one od razu wezssane przez pompe i kulki/Phos Balls. Czy po pierwsze nie zaszkodzi to PhosBalls a po drugie czy dzialanie tych srodkow Ca,Mg,KH i Pierwiastki nie zostanie obnizona przez to ze przeplyna przez filtr z kulkami . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja po 2 tygodniach zanotowałem wzrost PO4 zamiast spadku :cursin

Na początku miałem jakieś 0,30 a wczoraj mierzyłem 0,46 ! Szlag mnie trafi.

NO3 natomiast jest cały czas na niskim poziomie tj. ok. 2 ppm - czy tak niski poziom NO3 może mieć wpływ na problemy z obniżeniem PO4???

Kurde przez tą vodka method rozregulowałem wszystko choć nie leje juz jakieś 2 miesiące.

Czy podwojenie ilości PhosBalls ma sens? Ręce mi opadają


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

engiel,za duzo rzeczy na raz robisz,nie mozesz utrzymać się jednej metody dłużej?

jak stosowałeś wódke to było trzymac się wódki,za miesiac moze znowu coś wymyslą nowego to też zmienisz?

mniej kombinowania :D


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta wódka to dłuższa historia . . .to nie tak,że co miesiąc zmieniam metody.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie podepne do wątku, właśnie zainstalowalem u siebie PhosBalls izobaczymy jak sie to kulac bedzie. Na ten moment mam PO4 0,10ppm an NO3 10ppm. Mam nadzieje ze troche pospada.


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298835 Engell1 :

Hej,

Ja po 2 tygodniach zanotowałem wzrost PO4 zamiast spadku :cursin

Na początku miałem jakieś 0,30 a wczoraj mierzyłem 0,46 ! Szlag mnie trafi.

NO3 natomiast jest cały czas na niskim poziomie tj. ok. 2 ppm - czy tak niski poziom NO3 może mieć wpływ na problemy z obniżeniem PO4???

Kurde przez tą vodka method rozregulowałem wszystko choć nie leje juz jakieś 2 miesiące.

Czy podwojenie ilości PhosBalls ma sens? Ręce mi opadają

Nie ma sensu - ale sądzę że przy tak niskim NO3 zbicie PO4 będzie bardzo trudne.

Postaraj się użyć jakiegoś absorbera który zbije chwilowo Tobie poziom PO4 - a potem resztą zajmą się bakterie ;-)

I nie rób zbyt wielu rzeczy na raz - potem nie dojdziesz co zrobiłeś nie tak.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki Przemek.

Kupuje absorber i dla pewnosci bakterie od innego producenta niz KZ i zobaczymy.

Czy moglbym wsypac Seachem PhosGuard do filtra razem z PhosBalls ?? tam jest najlepszy przepływ . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz kolego drogi pare miesiecy temu doradzalem tobie to samo ,bakterie ,absorber ale jak czyta sie posty nie tylko tu ten watek to ma sie wrazenie (bez urazy) ze juz kombinowane bylo na wszystkie inne sposoby w bardzo krotkim okresie czasu.

naprawde posluchaj sie innych doswiadczonych tutaj kolegow(niemam na mysli siebie)

jestem pewien ze rozwiazesz problem bo szkoda by bylo twojej rafki (wkladu czasu,pieniedzy,poswiecenia)

A wiem ze kazdy chce miec wszystko najpiekniejsze i aby bylo w 100% super.

Pozdrawiam Norbert


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engel,nie załamuj się,ja 2 lata walczyłem z wysokim PO4 i NO3.Też wiele rzeczy po drodze robiłem na raz i dokładnie nie wiem co pomogło.Największy spadek i stabilizację zauważyłem jak dałem te najnowsze kulki i rozpocząłem lać oprócz BioDigestu jeszcze Cycle.Używałem jakiś czas atramentu i pewnie nim zbiłem do niższych poziomów a system potem sam sobie pomógł i ustabilizował się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299830 Engell1 :

OK, dzieki Przemek.

Kupuje absorber i dla pewnosci bakterie od innego producenta niz KZ i zobaczymy.

Czy moglbym wsypac Seachem PhosGuard do filtra razem z PhosBalls ?? tam jest najlepszy przepływ . . .

Do tego samego filtra bym nie wsypywał - nie wiem jaki to może mieć wpływ na kulki(kontakt bezpośredni)

Pomyśkl o reduktorze fosforanów w płynie - on dosyć szybko zbija po4

Jarek(jjablosnki) bardzo długo tez nie mógł zbić po4 - dopiero jak wspomógł kulki absorberem - to teraz kulki pilnują zarówno no3 jak i po4 - mimo dużego karmienia te parametry nie rosną mu.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.