Skocz do zawartości
wrobal2

czarne plamy na blue tang

Rekomendowane odpowiedzi

mam go jakiś tydzień i nic nie widziałem gdy go kopiłem,pierwszo były czarne plamki a wczoraj pojawiła się lekka szklista powloką w okolicy oka.co to może być? jak i czy można to wyleczyć?


80l | Coralife 130w | Aqua Clear Pro75 wet/dray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium masz za małe(80litrów) i za młode(dwa miesiące) jak na kilka pokolcy.Po dwóch tygodniach od zalania pływał u ciebie garbik i parasema do których dokładasz kolejne ryby.W akwarium masz dodatkowo jakąś podejrzaną skałę(tuf,wapień?}.Czarno to widzę.Słuchaj rad kolegów z forum bo kierunek w którym zmierzasz jest mętny jak oczy twojego hepatusa:shocking.Pozdrawiam.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze ja się nie pytam co jest nie tak z moim akwarium, po drugie pytałem o rybę (naucz się czytać tekst). kamienie w akwarium są ok. jeśli nie rozumiesz treści pytania to na nie, nie odpowiadaj. karzy potrafi coś skrytykować bardziej byś pomógł odpowiadając na pytani które zadałem. dzięki

Po trzecie trochę kultury proszę, jeśi chcesz dalej korzystać z tego forum.


80l | Coralife 130w | Aqua Clear Pro75 wet/dray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej arogancji na forum juz dawno nie widzielem:nono

Hepatus prawdopodobnie bylby wporzadku gdyby tydzien temu nie trafil do Ciebie do akwarium. Zastanow sie jak postepujesz ze zwierzetami a potem nad stylem wypowiedzi kiedy prosisz o pomoc.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287396 wrobal2 :

po pierwsze ja się nie pytam co jest nie tak z moim akwarium, po drugie pytałem o rybę (naucz się czytać tekst). kamienie w akwarium są ok. jeśli nie rozumiesz treści pytania to na nie, nie odpowiadaj. karzy potrafi coś skrytykować bardziej byś pomógł odpowiadając na pytani które zadałem. dzięki

naucz sie pokory, naucz sie słuchac. Wpierw pomyśl, zanim coś zrobisz. latwo kupic zycie, trudniej je utrzymac.

uwierz, ze kazdy Twoj post kompromituje Ciebie. Przemyśl to.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha

luft

dzięki za rade zapamiętam to.a moze teraz masz odp.na pytanie?


80l | Coralife 130w | Aqua Clear Pro75 wet/dray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dobze to nie wyglonda.Prawdopodobnie jakis fungus.Jakis walki nie ma w twoim baniaku

Ps

Sorry for Dush Bags.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten baniak to jedno wielkie pole bitwy :clapping Moja rada taka, zwierzątka do sklepu, skała na skalniak, woda do kibla i jeśli Twoje podejście ma tak wyglądać to zakończ przygodę z tym pięknym hoddy.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiedź na twoje pytanie brzmi "Masz za małe akwarium na takie ryby w takiej ilości". Koniec. Mam nadzieję że zrozumiałeś bo chyba pobyt w USA spowodował że nie rozumiesz co moi poprzednicy chcieli ci przekazać.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia, dla takich ryb potrzebne jest wieksze akwarium. Akwarium zostalo zbyt wczesnie obsadzone rybami. Takie plamy moga miec rozne przyczyny. To moze byc infekcja bakteryjna, grzybica, a przy braku przygotowania odpowiedniej wody i stresie, rowniez np: zaburzenia pracy nerek, watroby itd. Niestety, zestresowane ryby sa bardziej podatne na przerozne choroby.

Z Twojej strony moznaby oczekiwac, ze przed kupnem ryby poczytasz, jakie warunki musisz jej stworzyc.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrobel po prostu nie lej piwa do akwarium jak to zrobiłeś Sławkowi Krzyżanowskiemu będąc u jego syna na imprezie.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstremalnie zestresowana ryba = infekcja bakteryjna = śmierć. ALe to było przecież oczywiste od momentu, kiedy zdecydowałeś się wsadzić pokolce do 80 litrowego akwarium, wiec nie bardzo rozumiem czemu sie dziwisz?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie pytałeś, co nie tak z akwarium, ale to właśnie ono wpływa na stan zdrowia ryby. Akwarium to nie każda istota z osobna, wszystko na siebie wpływa.

Odpowiedzią na to co jej jest, jest Twoje akwarium i tą odpowiedź podał Ci Akai67


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie rozmiar tego tenku jest chyba 80 GL(us) a nie 80 Litrow.A jak jestesmy przy temacie W Us przemysl morskiego hobby

jest obliczony na jakies 180+milonow $ rocznie............................

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287482 Slawekkrzyzanowski :

Ok Panowie rozmiar tego tenku jest chyba 80 GL(us) a nie 80 Litrow. ...

Sławku, chyba jednak to 80 litrów, oczywiście o ile właściciel tego akwarium poprawnie wypełnił sygnaturkę.

Ale jego postawa zniechęca do pomocy, i nie mówię tylko o wypowiedziach w tym temacie.

Początki tego akwarium też nie były ujmijmy to, modelowe a jednak pomimo rad innych, upór własciciel nie zmienił się.

Postawa - wszysto wiem najlepiej, nie czytam nie słucham bo nie warto, nie jest najlepszą receptą na sukces.

a wpuszczanie pokolcy do takiego litrażu to... mi akurat cenzuralnych słów brakuje.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.to jest na 100% 80L,mam w nim piec ryb cztery z nich maja po około 5cm (w tym ta o która pytałem) a piata jest nieco wiekrz może 6cm+,gdy ryba będzie za duża dam ja kumplowi.

wiec pytanie teraz takie czy 5 cm to za duża ryba na 80L?


80l | Coralife 130w | Aqua Clear Pro75 wet/dray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiesz ze nie odpowiedziałem Ci na pytanie

-odpowiedz znajdziesz w postach powyżej

p.s.

A kiedy rybka bedzie za duża?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie się mogła obrócić w akwarium :clapping


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287549 wrobal2 :

OK.to jest na 100% 80L,mam w nim piec ryb cztery z nich maja po około 5cm (w tym ta o która pytałem) a piata jest nieco wiekrz może 6cm+,gdy ryba będzie za duża dam ja kumplowi.

wiec pytanie teraz takie czy 5 cm to za duża ryba na 80L?

U nas jest 1 inch na 3 galonow

Sk

Ps Masz chwile podjec do Beyond the Reef w Schaumburg IL.Pomogo tobie bez problemu i jakiejs laski.Poczatki zawsze sa trodne.I czsami tez trzeba

samemu sie sparzyc.Poszperaj na forums (US)jest wiele dobrej pomocy.Powiem ze przeczytalem twuj opis tenku i troche za szybko dodales te ryby.

I niestety tu nie jest za dobre miejsce dla porad dla poczatkujacych........

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec pytanie teraz takie czy 5 cm to za duża ryba na 80L?

Wielkość ryby to jedno a wymogi gatunku co do przestrzeni to drugie. Potrzeby 5-cm pokolca są nieporównywalne do np. 5-cm babki czy błazna, kłania się czytanie forum. Bez tego co chwila będziesz zaliczał wpadki.

A hepatus może nie doczekać oddania kumplowi...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"I niestety tu nie jest za dobre miejsce dla porad dla początkujących....." Mam inne zdanie ,będąc całkiem zielony kilka lat temu ,dzięki właśnie temu forum uzyskałem wiedzę potrzebną do rozpoczęcia tego hobby.Dzięki takim właśnie osobom jak wyżej, nika ,rysiu czy kapuhy otrzymałem bezinteresowną pomoc i jestem im za to wdzięczny.Tu natomiast nie ma słowa dziękuje tylko "nie jest za dobre miejsce".Jeżeli za wielką wodą dają dobre rady proszę ,ja zostaję w tym naszym krajowym bagienku.:tongues


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.