Skocz do zawartości
Mariusz L

Jak przyspieszyć wzrost SPS

Rekomendowane odpowiedzi

@piter39, z tego co się doczytałem w jego innym temacie to zakładał na Preisie.

Jest informacja w pierwszym poście, że i obecnie używa Preisa.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj NO3 szybko, bo chyba tutaj bedzie problem.

Widze, ze jestes z Warszawy wiec lepiej jak wezmiesz wode i podjedziesz do sklepu po pomiar. Biora chyba 5 zl a bedziesz mial dokladny.

Mi niestety tez pare sps polecialo przy wysokim no3...

Aktualnie zbilem prawie do zera i widze, ze pobudowaly sobie konkretne stopy to mam nadzieje, ze zaczna sie wspinac.

Powodzenia w walce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , porobiłem testy i:

PO4- 0,03 (hanna)

NO3- 0

Teraz pytanie czy No3=0 może być przyczyną?? Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerowe NO3 tez jest w zasadzie niewskazane. Najlepiej utrzymywac je bliskie zeru ale nie zerowac, poniewaz korale tez go potrzbuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem zaznaczyć, że pierwszy koralowiec który zaczął lecieć to lps a nie sps - hydnopora


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te korale co tracą tkankę to stoją pod tym żarnikiem HQI 250w co go założyłeś ~03 października?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, nie wiedziałem że to lps , ale to potwierdzało by teorię o zbyt niskim NO3,bo z tego co koledzy wcześniej napisali to miękkie i lps-y pierwsze lecą przy zerowym poziomie NO3.

Tak wszystkie są pod tym żarnikiem ,ale dlatego że wszystkie korale mam z tej strony, takze raczej z oświetleniem bym tego nie wiązał bo np montipora jest mocno z prawej strony i bardzo nisko ustawiona, wydaje mi się ,że przy poparzeniu były by inne objawy. Ale może się mylę, niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą .Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to mnie osobiście (przynajmniej sądząc po zdjęciach które wkleiłeś) nie wygląda to na typową utratę tkanki spowodowaną złymi warunkami, plamy wyglądają tak jakby coś je wyjadło. Sam nie wiem, wyjąłbym chyba takiego korala i dokładnie pod lupą bym go obejrzał. A NO3 czym mierzyłeś?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 mierzyłem salifertem, dziś kupiłem nowiutki test. No już sam nie wiem, będę obserwował, jutro moze wyjme jakiegoś koralowca i dokładnie obejrzę.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#289977 kamilm :

wracajac do karmienia - daje codziennie plankton podwojna porcje (mieszam dwa typy) + Vitalizer, co 2-3 dzien dodaje jeszcze do tego mrozny plantkon (red plankton) plus w jedzeniu dla ryb daje cos drobnego (bodaj cyklope, artemie itp) - min 1h po zgasnieciu lamp, apropos lamp swiece dosc dlugo - 11h

pilnuj PO4 bo na pewno skoczy do góry


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,powracam do tematu utraty tkanki sps-ów. Otóż utrata tkanki spowodowana była przedawkowaniem jodu. Dolewałem dziennie 2 krople(to i tak mniej niż zaleca producent) Pro koral jod Tropic Marin , okazuje się że to stanowczo za dużo na 530 litrów.Od około miesiąca odstawiłem jod całkowicie,korale zaczęły przyrastać ,nie tracą tkanki i te co straciły kolor odzyskały go :) .

Także panowie ostrożnie z jodem ,teraz bedę dodawał 2 krople tygodniowo :) .Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie, na taki litraz to ja bym sie bal dawac 1 krople na 2 tygodnie tego specyfiku. patrz na zolte spsy, jak sie robia zielone (oczywisce zakladajac e masz PO4 bliskie zero) to znaczy ze za duzo wlales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerze temat. A jak jest z oświetleniem pod jakim rosną lepiej? Białym czy niebieskim a może jakiś kolorowy?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matrix00002

Witam kolego ... zobacz jaką masz na sps cyrkulacje nie moze byc za mocna ani tez za słaba taka optymalna tzw

gdy byłem ostatnio w sklepie morskim sprzedawca dawał sps troszke nizej bo bielały im koncówki z powodu nadmniernej cyrkulacji ..

efekt po 2 tygodniach poprawiły sie do stanu idealnego pozdrawiam :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkwasser :-D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.