Skocz do zawartości
cris6

Pacific Sun Black Python

Rekomendowane odpowiedzi

może kiedyś tak na razie za dużo wydatków a jak wiadomo to nie tani interes :)

mam dylemat belka z tyłu ?? z przodu ?? jakie świetlówki ??

mam mało miejsca i nie wiem czy np pythona nie przesunąć do tyłu i dać t5 do przodu ??

belka to Hagen Glo 2*39W ma tez wisieć na linkach do tego dojdzie korona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jedna lampa u ciebie to stanowczo za mało.Lampę zostawiłbym na środku a świetlówki dał bym przed i za lampą,to tak jak w oryginalnych lampach HQI z świetlówkami w jednej obudowie.Jeśli już masz lampę podwójną ta dałbym na przód a leda trochę do tyłu.Z rodzajem świetlówek to sprawa subiektywna a jeszcze możesz pozmieniać ustawienia w lampie więc możesz wtedy kombinować.Ja kiedyś miałem fajnie bo z sklepu wziąłem kilka rodzajów i wymieniałem,aż mi się spodobało.Stanęło wtedy na niebieskiej ATI i białej,to było do HQI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz rozdzielić świetlówki(masz np. dwie pojedyncze belki) - to daj jedną z przodu, jedną z tyłu tak jak to jest w HQI - czy np. Phobosach:

p1.jpg

p2.jpg

Dzięki temu będziesz miał doświetlone również boki akwarium - choć faktycznie jedna lampa powinna być stosowana na jakieś ok.60-70cm długości akwarium.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cris6 Koniecznie daj dwie dla fajnego efektu. A jakie kolory, no tu jest ciężko bo różne kolory ludzie lubią.

Ale naprawdę LED + T5 - cukierkowo! :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną sytuację i chcę wrzucić dwie świetlówki po 39W z przodu i z tyłu w takich obudowach:

hagen_glo_belka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak zrobię

led dam troszkę do tyłu będzie świecić centralnie nad skałą a daje tyle światła że nie będzie problemu bo już ją przesówałem mam obudowę 2x39 więc ją dam do przodu i do tego dwie świetlówki 39W i wsadzę 2 x ATI Blue Plus tylko ciekawym czy nie będzie za niebiesko no ale trudno najwyżej coś się wtedy pokombinuje.Powiem wam że myślałem też o 2 belkach ale strasznie mi się nie podoba tyle kabli linek itd i musiałem wybrać jakiś kompromis. Oczywiście najlepszym kompromisem byłby drugi panel :)

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#296990 cris6 :

no to tak zrobię

led dam troszkę do tyłu będzie świecić centralnie nad skałą a daje tyle światła że nie będzie problemu bo już ją przesówałem mam obudowę 2x39 więc ją dam do przodu i do tego dwie świetlówki 39W i wsadzę 2 x ATI Blue Plus tylko ciekawym czy nie będzie za niebiesko no ale trudno najwyżej coś się wtedy pokombinuje.Powiem wam że myślałem też o 2 belkach ale strasznie mi się nie podoba tyle kabli linek itd i musiałem wybrać jakiś kompromis. Oczywiście najlepszym kompromisem byłby drugi panel :)

dzięki za pomoc

Cris6 ja u siebie na baniak 90x60x60 mam panel LED 120W i dwie belki po 39W z przodu, blue + i 2200K Blaua, świeci ładnie a i korale zadowolone:)

No i napewno nie jest za niebiesko :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info kupiłem 2 szt ATI Blue Plus zaraz po pracy lecę montować tą lampę a że nudy dziś w firmie pogoda nie narciarska to z tego wszystkiego sklepałem korone z PCV zostało tylko ją okleić okleiną drewnopodobną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie trochę techniczne (proszę mnie nie zjeść od razu). Rozumiem, że jasność diod sterowana jest za pomocą PWM, a więc:

1. Jak z punktu widzenia miernika energii elektrycznej, widziany jest pobór mocy lampy ustawionej na 50 i 100%? Jest taki sam czy odpowiedni do ustawionej jasnośći diod?

2. Czy Lampa ustawiona na 50% będzie chłodniejsza? (ja to rozumiem tak, że prąd jest stały, ale szerokość impulsów prądowych jest zmienna w czasie, więc przy ustawieniu na 50% mamy impulsy o 1/2 czasu trwania, więc efektywnie płynie mniejszy prąd czyli lampa powinna być chłodniejsza). Jeśli gadam bzdury to przepraszam :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297067 cris6 :

dzięki za info kupiłem 2 szt ATI Blue Plus zaraz po pracy lecę montować tą lampę a że nudy dziś w firmie pogoda nie narciarska to z tego wszystkiego sklepałem korone z PCV zostało tylko ją okleić okleiną drewnopodobną

Tak jak pisałem tak zrobiłem oto efekt

1204-t5led3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aparat nie przekłamuje to....... extra! :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tle "Marta mówi" ? :)

naprawdę szkiełko ładnie wygląda.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297160 premiero :

A ja mam pytanie trochę techniczne (proszę mnie nie zjeść od razu). Rozumiem, że jasność diod sterowana jest za pomocą PWM, a więc:

1. Jak z punktu widzenia miernika energii elektrycznej, widziany jest pobór mocy lampy ustawionej na 50 i 100%? Jest taki sam czy odpowiedni do ustawionej jasnośći diod?

2. Czy Lampa ustawiona na 50% będzie chłodniejsza? (ja to rozumiem tak, że prąd jest stały, ale szerokość impulsów prądowych jest zmienna w czasie, więc przy ustawieniu na 50% mamy impulsy o 1/2 czasu trwania, więc efektywnie płynie mniejszy prąd czyli lampa powinna być chłodniejsza). Jeśli gadam bzdury to przepraszam :)

Witam

Już odpisuję:

1. Przy ustawieniu mocy lampy na połowę - odczyt z miernika(i realny pobór ma się rozumieć) jest ok. połowę mniejszy.

To samo ze zmianą temperatury barwowej - jak zmienisz CT - to moc pobierana przez któryś z kanałów.

2. Oczywiście - wynika to z punktu pierwszego - w związku z czym prędkość wentylatorów chłodzących spada.

Bzdur nie gadasz - dobrze myślisz ;-)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zanim sprzedałem lampy miałem podobny problem. W moich lampach powodem była wilgoć. Dziwne bo płytki elektroniczne nie były zupełnie zabezpieczone przed wpływem wilgoci mimo pracy w dość trudnym środowisku. Rozkręciłem je następnie umyłem płytki i zabezpieczyłem lakierem do elektroniki. Problemy się skończyły.

Andrzej


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko że to jest nowy panel więc wilgoć odpada dla mnie to coś nie tak z oprogramowaniem lampy, teraz resetuje się co 20 sekund myślałem że ktoś pomorze ale chyba trzeba będzie go odpiąć całkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inny problem. Co pewien czas słychać trzaski. Do tej pory myślałem, ze mam jakąś krewetkę co strzela ale ostatnio akurat stałem koło lampy i było wyraźnie słychać trzask w lampie. W sumie nie przeszkadza - już się przyzwyczaiłem, mam tylko nadzieje, że wszystko ok z lampą. Dodatkowo kilka razy na wyświetlaczu w lampie wyskoczyły błędy ( tj dziwne znaki na wyświetlaczu) po resecie już było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te krzaczki na wyświetlaczu też miałem, ale tylko w jednej lampie.

Reset lamp od wilgoci miałem po ok 6 miesiącach.


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jaka wartosc macie ustawiona na pasku temperatury ?

Nad 200L swiece BP 110W+ 2xT5 24W aktynika.

Zastanawiam sie czy jest sens usawiania wiecej niz 18000K ?

Jak bedzie najlepiej dla SPS'ow ???

Przy jakis parametrach sa najlepsze przyrosty ???

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian - dla mnie najfajniej wygląda w zakresie 20500k - 21500k (ja mam 21000k)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek pisał,że najlepiej korale rosły przy ustawieniach 1800 K i ja tak mam ustawione,ale nieraz korci mnie dołożenie jakichś świetlówek,z tym,że nie po to kupowałem ledy by zagracać sobie znów baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.