Skocz do zawartości
fal

Zbiorniki pod oświetleniem LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Minęło już sporo czasu , w moim odczuciu już pewnie grubo ponad rok , odkąd pojawiło się oświetlenie LED , myślę że sporo osób może się pochwalić jak wyglądają ich zbiorniki teraz. Bardzo mnie to interesuje , chciałbym zobaczyć zbiornik nad którym ledy wiszą przynajmniej rok , jak wyglądają teraz korale , jakie mają przyrosty , było by fajnie zobaczyć takie porównania , więc koledzy ,koleżanki może wklejali byście fotki w tym wątku , z krótkim opisem.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie mogę się pochwalić wielkimi sukcesami,ledy mam niecały rok,ale walczyłem z fosforanami i do dziś mam jeszcze sporo miękasów,które jak wiadomo ograniczają rozrost SPS-ów.Teraz przechodzę na twarde pomału pozbywając się miękkich i te twarde,które mam zaczęły mieć przyrosty.Jak będzie dalej na pewno kiedyś opiszę.Kupując ledy NIE spodziewałem się szału a czasem myślę czy nie dołożyć jakichś świetlówek,ale na razie poczekam bo wtedy nigdy bym się nie dowiedział.

Ps.Wizualnie kolorystyka jest OK i wydaje się,że światła mam bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar niektórzy mają miekkie i twarde też ładnie rosna


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , koleżanki czyżby nie było się czym chwalić ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie mam co prawda, ale dziś byłem u Efendiego i... kapcie mi spadły... Okazuje się że jednak pod ledami też można, wystarczy mieć "rękę":)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291595 piter39 :

inmar niektórzy mają miekkie i twarde też ładnie rosna

Zgadza się,jednak powszechnie się uważa,że przeszkadzają trochę twardym koralom.Sam na to nie wpadłem,czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chopaki :) pokażcie mi swoje bańki pod oswietleniem LED.

Jestem bardzo ciekawy jak wam się wybarwiają i rosną sps ki


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na moj zbiornikowy watek. Zbiornik oswietlany ledami od roku. Sam ocenisz jakie sa przyrosty.

Zapodaj link


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampkę ponad tydzień i moje spsy już zaczeły się rozjaśniać i wybarwiać z brązu i zieleni :) no i rosną na razie jednak nie ma się czym chwalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie dwa lata lampe Led i doszedłem do wniosku, że same Ledy to nie najlepszy przepis.

Otóż, ledy jak zauważyłem powodują podziały koralowców i przyrosty lecz kolory nie poprawiają jako tako.

Acropora, która mam na szczycie, pnie sie w góre i ciągle dzieli, niestety przyrosty są białe.

Seriatopora, którą mam na tej samej wysokości, jest cała pokryta małymi różkami. Te różki to kolejne początki gałązki.

Grzybki którą rosną mi przy dnie, co chwila się dziela ale kolory są nieco matowe.

Wygląda to jakby uczennica podstawówki chciała urodzić trojaczki.

Niewyprawiona, niewybarwiona, niegotowa poprostu.

Szkoda, że dopiero teraz doszedłem do takiego wniosku. Montuje lampe na 42 diodach Cree. Mogłem dać mniej diód a dodać T5 aktyniczną. Oczywiście w innych zbiornikach może być zupełnie inaczej.

Jeden z piękniejszych zbiorników jakie widziałem nie miał takiego problemu a świeciły nad nim same Cree.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kośmid, wniosek zupełnie błędny. Kiepskie ledy lub brak możliwości ustawienia koloru tzn za dużo białego światła.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Kośmid bez obrazy ale jak piszesz że akropory a potem grzybki to jakoś mało wiarygodne.Chcesz mieć piękne acry to zrezygnuj z miękkasów raczej te dwa rodzaje w parze nie idą.A po drugie co znaczy że akra się dzieli? bo nie widziałem nigdy podziału SPS-a.

I po co aktynika do ledów?

Na temat ledy są rewelacyjne i takie mam nadal o nich zdanie lecz muszę się przyznać że dopalam fuji purple bo brak mi czerwonej barwy.Ja bym tylko kupował metis hyperion R2 wymiata nad wszystkimi innymi lampami

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednak inne odczucia.

Problemem sa braki w tym spektrum, nikt jeszcze tego nie przeskoczyl.

Biale - niebieskie - jeden kij...

Ostatnio czytalem opracowanie... led lights without UV again... i mnie jwiecej i tym wnosi jak i o reszcie widma ktorego nie ma.

Nadal pozostaje przy tej samej tezie ze tylko hybryda...

I nie ma tak naprawde dlugo dzialajacych SPSowych zbiornikow tylko na LED.

Znaczy sa ale jak Yeti... nikt ich nie widzial albo widzialo kilku i nie do konca wiadomo czy napewno :-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Tomasz jest przykładem że na ledach można mieć piękny zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to prosimy o fotki !


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kośmid, wniosek zupełnie błędny. Kiepskie ledy lub brak możliwości ustawienia koloru tzn za dużo białego światła.

No tak, zapomniałem dodać, że mam chińczyka.

Na szczęście Cree będą regulowane ( 24RB:18CW ).


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale dowodów brak i to od paru lat. przy tej ilości osób zainteresowanych ,zwolenników tego typu oświetlenia ,zdjęć pięknie zarośniętych zbiorników powinno być mnóstwo, biorąc pod uwagę fakt ,ze na led dużo szybciej korale rosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.