Skocz do zawartości
7220481

Hałaśliwa pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc

Jak uciszyć mojego potwora- NJ4500 ?

Próbowałem wielu wariantów opisywanych na forum ale wszystkie z mizernym skutkiem. Efekt jest taki że pompa buczy a buczenie mimo, że nie tak głośne to rozchodzi się po całym mieszkaniu.

Czy na głośność pompy mogą mieć wpływ kolanka 90 stopni tzn że pompuje pod dużym obciążeniem?

Wąż jest z Castoramy - mam go wymienić na silikonowy ?

Poziom wody w komorze pompy może mieć znaczenie ?

JAKIEKOLWIEK uwagi bardzo mile widziane !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Moim zdaniem wąż nie jest problemem, sump stoi na podkładce więc też odpada (chyba że dotyka do tylnej ściany). Dla tak mocnej pompy kolanka to raczej nie problem o ile nie zdławiłeś jej zaworem (warto spróbować przydławić - a nuż widelec :)). Nie napisałeś ile czasu u Ciebie śmiga, może musi się dotrzeć ?

Ps. A czy potrzebna Ci jest aż taka wydajność (jakiej wielkości masz baniak?) ?


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne bo sama pompa z tego co czytałem należy do jednych z bardzie cichych.Opaskę metalową usuń i zastąp plastikową,choć u mnie jest tylko na wcisk.Rozbierz pompę,pooglądaj w środku i sam wirnik.Może wąż jest sztywny i wibrację przez niego idą na rurki i szkło ? Trzeba poeksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj jak dziala pompa jak ja podniesiesz na tym silikonowym wezu - tak zeby nie dotykala sumpa


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madeusz po pierwsza kolega nie ma silikonowego weza, tylko zwykle pcv z castoramy.

u mnie bylo to samo, pompa nj8000 tak dawala czadu ze w podlodze bylo czuc drgania. pompe mialem podlaczona NEPTUNEM. teraz mam polaczona wezem silikonowym , pompa stoi na gabce i jest CICHO, rano budzi mnie pompa tunze ktora zaczyna robic fale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to niech bedzie na neptunie, ja mialem wlasnie na tym wezu zawieszona 'w powietrzu' i byla idealnie cicha - zadnych drgan praktycznie.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Mateusz spróbuj ją podwiesić, albo postaw na gąbce, poza tym otwórz zawór, do jakiego akwa ta pompa?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą metalową opaską to rzeczywiście - nie pomyślałem.

Po wielu godzinach rzeźbienia i cudowania to dochodzę do wniosku że odgłosy pochodzą z dwóch źródeł.

Pierwsze to rezonans jaki powstaje w komorze pompy a druga przyczyna to sama pompa niestety.

Podwieszenie jej ani posadowienie na czymś miękkim nic nie daje.

Myślę jeszcze nad obudowaniem frontu stelaża aby chociaż zminimalizować hałas.

Pocieszam się i mam ogromną nadzieję że się jeszcze dotrze bo działa dopiero drugą dobę bo właśnie wystartowałem z akwa 380l+120l sump.

#294131 inmar :

Opaskę metalową usuń i zastąp plastikową,choć u mnie jest tylko na wcisk.

Inmar nie boisz się że wąż się zsunie i pompa wypompuje zawartość komory/sumpa na podłogę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294372 7220481 :
#294131 inmar :

Opaskę metalową usuń i zastąp plastikową,choć u mnie jest tylko na wcisk.

Inmar nie boisz się że wąż się zsunie i pompa wypompuje zawartość komory/sumpa na podłogę ?

zamiast opaski metalowej można użyć zaciski elektryczne do kabli ...

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plastikowe opaski/zaciski do kabli to w ogole bardzo przydatna rzecz w morskim akwa - nawet skale mozna nimi powiazac :strutin


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo "trytytki" są dobre na wszystko:) duża ta pompa moim zdaniem do takiego litrażu.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar nie boisz się że wąż się zsunie i pompa wypompuje zawartość komory/sumpa na podłogę ?

Napisałem "choć ja mam na wcisk" bo mam tak mocno wciśnięte,że jak kiedyś zmieniałem na dłuższy to musiałem nożem rozcinać na całej długości.Oczywiście nie propaguję tego,hehe.Całą hydraulikę też mam bez kleju na wcisk.:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest plastikowy to tak :strutin - ale jesli ma byc na srubokret to sugeruje metalowa budowe,a to juz ryzyko, zwykle zaciskowe opaski plastikowe wystarczaja, wystepuja w wielu rozmiarach/kolorach, no i sa bardzo tanie :(


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokladnie tak samo. Pompa NJ3000 i waz z castoramy :-). Sprawdzalem sama pompe - wlozylem ja do akwa i zauwazylem ze w miare zmiany pozycji (obracania jej) bardziej lub mniej halasuje. Nie podpisalbym sie pod opinia ze pompa jest cicha, poniewaz tak nie jest.

U siebie zastosowalem gabke pod i z bokow pompy + na allegro kupilem mate wygluszajaca i wykleilem cala szafke :-) Mysle jeszcze nad zamiana weza na silikonowy i powino byc ok. Obecnie pompy praktycznie nie slychac. Problem pojawia sie po zalaczeniu odpieniacza Reef Octopus :-D (mata wygluszajaca pomogla ale do idealu jeszcze troche brakuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może głupie pytanie ale możecie mi podać np. z allegro jaką ta gąbkę używacie bo są i niebieskie i czarne i nie wiem za bardzo którą wybrać czy to są te same? ja też walczę z pompą choć u mnie dopiero chodzi parę godzin mam nadzieje że tak jak piszecie dotrze się


. a7f3bc6eb415c27ad9e2273b9a6081abu678a604.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli wirnik nie ma luzow to obstawiam ze jest on posklejany troszke mimosrodowo.nawet jesli kupisz drugi to nie ma gwarancji ze bedzie rowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam gąbki takiej z łazienki, zwyczajnej do mycia.Tutaj naprawdę nie ma kosmicznej technologii. Gąbka ma tłumić drgania i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam gąbki takiej z łazienki, zwyczajnej do mycia.Tutaj naprawdę nie ma kosmicznej technologii. Gąbka ma tłumić drgania i już.

A płuczesz co jakiś czas? Generalnie w tej gąbce może się odkładać coś co jest niepożądane, oczywiście w akwa może nic się nie stać, ale jest 50% szans na eksplozję czegokolwiek.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płuczę raz na rok jak mi się zechce. Nic tam się nie odkłada poza brudem. Gąbka nie spowoduje "bum" w akwarium to są mity...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.