Skocz do zawartości
PI1977

"Zanikająca rozgwiazda"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja rozgwiazda piaskowa z dnia na dzień jest mniejsza, tzn. kurczą jej się ramiona. 2 już nie ma w ogóle a 3 pozostałe są w połowie zanikniętę. Co się może z nią dziać? Nie chodzi po szybach ani po skale więc to chyba nie z głodu. Raczej nie mam w akwa nic co mogłoby ją podjadać. Chyba że może to kiełże które Mi się ostatnio wylęgły? Poradźcie coś bo szkoda zwierzaka.

PZDR


ReefMax i troche życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A parametry w zbiorniku się nie zmieniły ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja miała 2 ramiona jakby obgryzione do połowy, tydzień później popłynęła na wieczną rafę.

W sumie popełniłem błąd i mam teraz niesamowicie wysokie NO3 ... ale nie sądzę żeby wysokie NO3 ją załatwiło raczej coś obgryzło lub jak koledzy mówią padła z godu, nie wiem jaka różnica między tymi przypadkami więc ciężko określić co ją załatwiło ... za to przez NO3 niestety mi lecą z dnia na dzień


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu powierzchnia dna jest zbyt mala. Jesli jeszcze byla cienka warstwa piasku to rozgwiazda nie znalazla odpowiedniej ilosci pozywienia. To oczywiscie moze byc wyjasnienie, gdy inne parametry wody sa ok. Rozgwiazdy nie zyja w akwariach zbyt dlugo, ale ta jest przez kilka lat do utrzymania.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.