Skocz do zawartości
SkoczekPL

Czarny piasek i jego magnetyczność

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy każdy LS tak przyczepia się do magnesów (pompa, czyścik) czy to tylko tyczy się czarnego - wulkanicznego.

Kurde mam ten czarny i np jak instalowałem pompę vortecha - coś tam gmyrałem ustawiając jeszcze falę i oczywiście wewnętrzna część pompki spadła prosto w piach i........... 30 minut czyszczenia.

Tak samo jak kiedyś czyścik mi wpadł w piach...... masa.

Biały, różowy i inne też tam magnesują ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały u mnie nie magnesuje.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam biały i nic takiego się nie dzieje .


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, jako nowicjusz, zrobiłem test z czyścikiem, nic nie magnesuje :) (na białym, znaczy piaskowym :) )


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo dla Was Panowie! Dziękuję za pomoc. Jutro operacja kibel :)

A dla potomnych informacja.

Zdecydowanie nie polecam czarnego piachu. Fakt wygląda ładnie, ale to jedyna jego pozytywna cecha.

Minusy w/g mnie to:

- cholernie magnesuje, wystarczy żeby dojechać czyścikiem lub czym coś ma magnes i od razu dramat - potem długie czyszczenie

- dziwne w/g mnie jest to że nie ma w nim życia?! zero robaczków i innych.

Kiedyś Nika opowiadała mi że właśnie ten piach to "szit".... bo nie raz przez niego parametry fikają (ja tam mam).

Także nie kupujcie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czarny nie oznacza wulkaniczny ? To by chyba tlumaczylo sprawe magnetyzmu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani tak - dlatego napisałem w pierwszym poście (Mam pytanie, czy każdy LS tak przyczepia się do magnesów (pompa, czyścik) czy to tylko tyczy się czarnego - wulkanicznego.)

:)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny piach jest dziwny. Pod powiększeniem widać, że składa się z wielu różnych ziaren. Różnokolorowych, a w rezultacie mamy ciemo szary kolor. Część jest wrażliwa na magnes. Inne wydaje mi się że są kwarcowe (są przźroczyste jak piasek). Alejakoś okrzemek cjano czy innych plag nie miałam.

A życia w nim tyle samo co w białym


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma właściwości magnetyczne, to o ile się nie mylę musi zawierać metale. A te plus słona woda mogą dać koktajl że ,, strach się bać". Wyciągnięcie magnesem opiłków pewnie nie zagwarantuje oczyszczenia, bo małe domieszki w kamykach zostaną. Cholera wie co taki wulkan wyrzuca, pewnie także metale nieżelazne, które nie magnetyzują.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo to, mamy zapewne wielu akwarystow, ktorzy nie maja problemow ? To jest naprawde ciekawe.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam (za namowa Grzesia Dyzy) czarnego - Taithian Sun. Piasek czary jak smola, o ile jest czysty. Nie zauwazylem problemow z magnesem.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#296541 Stani :

Mimo to, mamy zapewne wielu akwarystow, ktorzy nie maja problemow ? To jest naprawde ciekawe.

No widzisz, to jak z innymi rzeczani w baniaku. Fakt, czyścik magnetyczny gdzieś sobie leży. Używam skrobaka na żyletki i elektrycznej szczoteczki do zębów. Chyba największy kopot to zanieczyszczenia-małe odptyski ze skału, muszelki ślimaczków-wszytko tego typu białe wyglada paskudnie.Na białym piasku tego nie widać.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za farmazony :)

Bartek kiedy ja Cie namawialem??? Zostolo pol wiadra, zakladales baniak powiedzialem "jak chcesz to bierz". Ale zanim pokazalem wiadro opowiedzialem Ci o spostrzezeniach i reakcji na magnes. Sprawdz Swoj bo kupilem 3 worki jednym sklepie. Moj magnesuje.

Mam piach akwarium osmy miesiac i oprocz tego o czym powiedziala TMK ze kazdy odprysk ze skaly, slimaczki wezowidla rzucaja sie w oczy nie mam zadnych rozjechanych parametrow. Nie ma problemow z cyjano. Nie zauwazylem zeby calemu zyciu w baniaku cos nie pasowalo przez piach. Widac ogrom i ilosc organizmow. Reakcje na magnes zauwazylem bardzo szybko jak postanowilem zalac piach woda z podmianki i spadla mi pompa. Zaciekawilo mnie to bardzo. Wsadzilem piach pod mikroskop opilkow metali nie zauwazylem. Piach o ktorym pisze jest inny od tego co ma TMK. Ma gleboki czarny kolor bez wzgledu na rodzaj swiatla. Nie popiel, nie grafit, brak ziaren innych kolorow. Moczylem go z 3 miesiace wodzie z podmianek w oczekiwaniu ze cos pusci. NIC.

Szyby czyszcze czyscikiem pokrytym ta zielona tkania do mycia garczkow. Dojezdzajac praktycznie pod piach. Nawet jak cos sie zlapie z tkaniny to latwo strzepac.

Na workach nie piasli Live Sand, piach byl suchy jak pieprz. Sprzedawany przez firme z USA. Napis ze bezpieczny dla akwariow slodko i slonowodnych. Nic nie pozostaje jak oddac piach do analizy.

Jak napispal Stani bardzo to wszystko ciekawe

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, tym bardziej że niebawem będę kupował piach i chciałem czarny :) teraz sam nie wiem :)


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czsu teraz czytac czym jest kalcyt czy jakies tam szklo wulkaniczne. Ponizej stare linki z dyskusji na innych forach.

ReefCentral

http://www.advancedaquarist.com/issues/aug2004/aquarium.htm

http://www.galleries.com/minerals/carbonat/calcite/calcite.htm


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naukowo jest to nazywane jako - Magnetyzacja szczątkowa

Tak na marginesie rafa na czarnym piasku wypada jakoś nienaturalnie, jakby ustawiona na świeżo wysypanym asfalcie :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem.Jedynie ze skalom(czerwona)wulkaniczna.Jak koledzy

napisali z wulkanu nigdy nie wiadomo ca tam siedzi.Byla w tenku poprzez lata I nic na niej nie uroslo.

Jak dawalem miedz (walka z ospa) skala dzialala jak gabka.Raczej czeba sie trzymac jak

Najdalej od wulkanicznych odpadow.Pozatym piasek z mielonych muszelek oddaje calciumm.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.