Skocz do zawartości
fal

Węgiel aktywny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiego węgla używacie w swoich zbiornikach ? Na rynku jest sporo firm , które mają w swojej ofercie węgiel ,różnice cenowe są spore , dlatego pytam Was , co polecacie z własnego doświadczenia.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat Grotecha,wcześniej Eco System.Zaufałem firmowemu produktowi,ale jak bym miał napisać o doświadczeniach to nie wiedziałbym co opisać.Węgiel jak węgiel.Daję raz w miesiącu na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grotech Cococarbon.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek a czy ten wegiel kokosowy trzeba plukac 2-3 dni jak pisze w opisie??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298353 Piotr1 :

Peniek a czy ten wegiel kokosowy trzeba plukac 2-3 dni jak pisze w opisie??

Tak plukam wlasnie.

Dodam jeszcze ze wegiel ten jest bardzo wydajny,producent zaleca tylko 50g. na 100l wody.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korallen Zucht Carbon stosuje około 2lata bardzo ładnie podtrzymuje krystalicznośc wody. stouje 250ml na 360L w obiegu

Pozdrawiam Grzegorz


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TM


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie przebiega Wam płukanie Coco Carbo przez 2-3 dni,wymieniacie raz dziennie wodę RO,wrzącą zalewacie,mieszacie kilka razy dziennie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Kiedyś czytałem, że bardzo popularny wśród akwarystów jest więgiel ROWA tutaj z kolei nikt o nim nie wspomina - czy ktoś go używa lub używał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Napisane jest płukać przez 2-3 dni.

Gdybym to był ja to bym albo płukał w wodzie z akwa po podmiance albo w wodzie RO i tyle. Wodę wymieniał codziennie i dobrze mieszal workiem z węglem. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby to zalewać wrzątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja używam ROWA leonwise, cóż mogę powiedzieć, robi swoje jak to węgiel, woda czysta zero jakiś zabarwień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel normalny,czyli nie kokosowy zawsze wrzątkiem z RO zalewam.

Seb,sprezentowałeś mi ten węgiel więc może wiesz jak prawidłowo przeprowadzić takie płukanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy możliwe żeby po wsadzeniu węgla do wody poleciały korale ? u mnie po wsadzeniu skarpety z ROWA jedyny twardy jaki mam stracił z połowę polipów i poleciały z 2 główki euphyli :/ po wyjęciu węgla polipy odrosły i jest już wszystko OK - dziwne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#349942 inmar :

Węgiel normalny,czyli nie kokosowy zawsze wrzątkiem z RO zalewam.

Seb,sprezentowałeś mi ten węgiel więc może wiesz jak prawidłowo przeprowadzić takie płukanie ?

Jak prawidłowo - niewiem, jest wiele szkół, ja moczę tak że wsypuję porcję do jakiegoś pojemnika i zalewam wodą z baniaka, na drugi dzień mieszam, zlewam syf, zalewam świeżą, na trzeci dzień wkładam do filtra i tyle.

MiQ, możliwe, węgiel bardzo krystalizuje wodę i przy silnym świetle jeśli wcześniej nie używałeś węgla, a dasz dużą dawkę od razu, to po prostu poparzysz korale.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,węgiel niewątpliwie krystalizuje wodę.Są specjalne testy,choć ich nie widziałem gdzie testerem jest wzornik w postaci arkusza i porównujemy zażółcenie barwy na jego tle określając stopień zabarwienia wody.Opis jest ogólny bo czytałem o tym dawno.

Seb,a dlaczego nie moczymy w RO tylko w wodzie z baniaka,moim zdaniem częściowo już zmniejszamy możliwości absorbcyjne węgla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, ja wyraźnie napisałem że nie wiem jak jest prawidłowo, ja robię tak jak napisałem, cel jest taki żeby węgiel namókł i leżał w filterku na dnie, a nie fruwał po całości. A czy zmniejszamy zdolności? Cóż, pewnie w takim stopniu jak prze pierwszą sekundę po włączeniu filterka :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys zalewalem wrzątkiem... ale drugiego czajnika specjalnie nie chce mi sie trzymac, a tego pierwszego czyscic. dlatego zalewam zimna osmoza najczesciej i zmieniam kilka razy wode w przeciagu 24h.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.