Skocz do zawartości
boberroo

REEFSHOP - OPINIA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja widzę zakupy internetowe jako ekspresowe.Widzę towar,że jest klikam i oczekuję kuriera za dwa dni.Wiem,że zazwyczaj jest regulamin w którym nie pisze,że tak dojdzie przesyłka,ale sklepy do tego nas przyzwyczaiły i tego oczekujemy stąd niejednokrotnie mamy nie uzasadnione pretensje.Druga sprawa to kontakt,ale wyobraźmy sobie kilkadziesiąt maili dziennie i na nie trzeba odpowiedzieć rzeczowo.Ja jestem zadowolony z zakupów a jak jeszcze dostałem kilka razy telefon z informacją to już całkiem.Dla przykładu na maile do jednej z konkurencji nigdy nie doczekałem się odpowiedzi,choć to też dobry sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdg. mnie wystarczy przy każdym produkcie dodać info, czy jest on obecnie na stanie, albo ile trwa ewentualne sprowadzenie danego produktu. To by załatwiało wszystko, bo kupujący wiedziałby, ze albo musi poczekać na coś, albo będzie to wysłane od razu po otrzymaniu zapłaty. W reefshopie jest tak, że na stronie produktow jest multum, a jak wysłano mi listę odpieniaczy dostępnych od reki było ich 8!!! z czego dwa zestawy tunze 200 i 500. Ja jako zwykły Kowalski, wchodzę na stronę sklepu i jak nie widzę info o tym, ze obecnie danego produktu nie ma na stanie, albo nie ma potrzeby oczekiwania na niego x dni, to kupuje i place z nadzieja, że za około trzy dni będę miał paczkę na wycieraczce. Tak zawsze było jak zamawiałem coś przez internet, a robiłem to naprawdę wiele, wiele razy, teraz wiem, że reefshop jest jednym ze sklepów, które rządzą się swoimi prawami. Dlatego zmieniłem sklep na taki, którego polityka bardziej mi odpowiada.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdg. mnie wystarczy przy każdym produkcie dodać info, czy jest on obecnie na stanie, albo ile trwa ewentualne sprowadzenie danego produktu. To by załatwiało wszystko, bo kupujący wiedziałby, ze albo musi poczekać na coś, albo będzie to wysłane od razu po otrzymaniu zapłaty. W reefshopie jest tak, że na stronie produktow jest multum, a jak wysłano mi listę odpieniaczy dostępnych od reki było ich 8!!! z czego dwa zestawy tunze 200 i 500. Ja jako zwykły Kowalski, wchodzę na stronę sklepu i jak nie widzę info o tym, ze obecnie danego produktu nie ma na stanie, albo nie ma potrzeby oczekiwania na niego x dni, to kupuje i place z nadzieja, że za około trzy dni będę miał paczkę na wycieraczce. Tak zawsze było jak zamawiałem coś przez internet, a robiłem to naprawdę wiele, wiele razy, teraz wiem, że reefshop jest jednym ze sklepów, które rządzą się swoimi prawami. Dlatego zmieniłem sklep na taki, którego polityka bardziej mi odpowiada.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci ku pokrzepieniu serca powiem że ja na swoją paczkę z konkurencji czekałem miesiąc, wykonałem ze 10 telefonów i napisałem 20 maili, a towar dostałem powiedzmy średniej "jakości" a jakoś nie czułem potrzeby obsmarowania sklepu :nono Chyba czasem trzeba po prostu być wyrozumiałym :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci ku pokrzepieniu serca powiem że ja na swoją paczkę z konkurencji czekałem miesiąc, wykonałem ze 10 telefonów i napisałem 20 maili, a towar dostałem powiedzmy średniej "jakości" a jakoś nie czułem potrzeby obsmarowania sklepu :) Chyba czasem trzeba po prostu być wyrozumiałym :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotterdammung, ale to nie o to chodzi, ja nie narzucam nikomu niczego, po prostu jest temat, a ja wyraziłem swoja opinie i zdanie, nie dlatego, ze chciałem kogoś 'obsmarować' ale dlatego, ze takie mam doświadczenia z reefshop'em i tyle, a temat założył ktoś po to, ażeby podzielić się swoimi doświadczeniami z owym sklepem, ja mam takie i się nimi podzieliłem. Nie jestem zadowolony z obsługi i tyle, z realizacji do końca tez nie, bo do odpieniacza nie dostałem silikonowych podkładeczek pod magnes, ale to błahostka i nawet się już nie upominałem. Niesmak pozostał i tyle chciałem powiedzieć. Wyrozumiały tez bylem ale do czasu, po prostu po którymś tam z kolei przesunięciu terminu realizacji, moja cierpliwość się wyczerpała. Przecież możną było zrealizować zamówienie odrazu, w taki sposób jaki zaproponowałem, czyli wyjecie odpieńka z zestawu.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotterdammung, ale to nie o to chodzi, ja nie narzucam nikomu niczego, po prostu jest temat, a ja wyraziłem swoja opinie i zdanie, nie dlatego, ze chciałem kogoś 'obsmarować' ale dlatego, ze takie mam doświadczenia z reefshop'em i tyle, a temat założył ktoś po to, ażeby podzielić się swoimi doświadczeniami z owym sklepem, ja mam takie i się nimi podzieliłem. Nie jestem zadowolony z obsługi i tyle, z realizacji do końca tez nie, bo do odpieniacza nie dostałem silikonowych podkładeczek pod magnes, ale to błahostka i nawet się już nie upominałem. Niesmak pozostał i tyle chciałem powiedzieć. Wyrozumiały tez bylem ale do czasu, po prostu po którymś tam z kolei przesunięciu terminu realizacji, moja cierpliwość się wyczerpała. Przecież możną było zrealizować zamówienie odrazu, w taki sposób jaki zaproponowałem, czyli wyjecie odpieńka z zestawu.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324075 Gotterdammung :

To ja Ci ku pokrzepieniu serca powiem że ja na swoją paczkę z konkurencji czekałem miesiąc, wykonałem ze 10 telefonów i napisałem 20 maili, a towar dostałem powiedzmy średniej "jakości" a jakoś nie czułem potrzeby obsmarowania sklepu :nono Chyba czasem trzeba po prostu być wyrozumiałym :)

nie kumam o jakiej wyrozumiałości piszesz - czekałeś miesiąc, kontakt beznadzieja, towar średni... podziwiam!

mi jak nie przychodzi na drugi-trzeci dzień to się wkurzam :) dodam, że w większości przypadków tam gdzie zamawiam zawsze tak jest :) jak mają na stanie i zamawiam kurierem za pobraniem to nie widzę powodów, żebym miał kilka dni czekać zanim ktoś zawoła kuriera :) a jak nie mają to kontakt - ale można i tak jak piszesz :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324075 Gotterdammung :

To ja Ci ku pokrzepieniu serca powiem że ja na swoją paczkę z konkurencji czekałem miesiąc, wykonałem ze 10 telefonów i napisałem 20 maili, a towar dostałem powiedzmy średniej "jakości" a jakoś nie czułem potrzeby obsmarowania sklepu :) Chyba czasem trzeba po prostu być wyrozumiałym :)

nie kumam o jakiej wyrozumiałości piszesz - czekałeś miesiąc, kontakt beznadzieja, towar średni... podziwiam!

mi jak nie przychodzi na drugi-trzeci dzień to się wkurzam :) dodam, że w większości przypadków tam gdzie zamawiam zawsze tak jest :) jak mają na stanie i zamawiam kurierem za pobraniem to nie widzę powodów, żebym miał kilka dni czekać zanim ktoś zawoła kuriera :) a jak nie mają to kontakt - ale można i tak jak piszesz :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyraziłem tylko ogólną moją opinię,na marginesie info przy produkcie o czasie dostawy to dobra rzecz,ale w tym przypadku zapewne klient zakupiłby towar w innym sklepie.U Skiby jest info właśnie o czasie dostępności towaru.

Nie wiem czy wiecie,ale z RS szybko można się skontaktować przez GG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyraziłem tylko ogólną moją opinię,na marginesie info przy produkcie o czasie dostawy to dobra rzecz,ale w tym przypadku zapewne klient zakupiłby towar w innym sklepie.U Skiby jest info właśnie o czasie dostępności towaru.

Nie wiem czy wiecie,ale z RS szybko można się skontaktować przez GG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kriss - lekko naświetlę sytuację.

Ad primo - brałem żywe zwierzaki, mówiłem sobie "jak akwa jeszcze te kilka dni popracuje sobie, to nie będzie źle"

Ad secundo - mieszkam we Wrocławiu, niespecjalnie ma się inne opcje

Ad tertio - jak już sobie rozmawiałem z sprzedającym podmiotem, rozmowa była miła

Ad quattro - biorąc z kolei tam ogólnie pojęte plastiki, nie miałem problemów, więc jechałem troszkę na "dobrym wrażeniu z poprzednich transakcji"

Ogólna wypadkowa była taka że lekko spieniłem, ale nie aż tak żeby się tym dzielić :nono

@kotangch - spoko spoko, dyskutujemy sobie, nic nikomu nie zarzucam :)

:)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kriss - lekko naświetlę sytuację.

Ad primo - brałem żywe zwierzaki, mówiłem sobie "jak akwa jeszcze te kilka dni popracuje sobie, to nie będzie źle"

Ad secundo - mieszkam we Wrocławiu, niespecjalnie ma się inne opcje

Ad tertio - jak już sobie rozmawiałem z sprzedającym podmiotem, rozmowa była miła

Ad quattro - biorąc z kolei tam ogólnie pojęte plastiki, nie miałem problemów, więc jechałem troszkę na "dobrym wrażeniu z poprzednich transakcji"

Ogólna wypadkowa była taka że lekko spieniłem, ale nie aż tak żeby się tym dzielić :)

@kotangch - spoko spoko, dyskutujemy sobie, nic nikomu nie zarzucam :)

:)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324086 inmar :

U Skiby jest info właśnie o czasie dostępności towaru.

tutaj bym się kłócił, zamówiłem ponad tydzień temu pompę i cisza, zero odzewu

sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324086 inmar :

U Skiby jest info właśnie o czasie dostępności towaru.

tutaj bym się kłócił, zamówiłem ponad tydzień temu pompę i cisza, zero odzewu

sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja byłem w sklepie stacjonarnym i wszystko widziałem na własne oczy, tak jak pisałem - rewelka, z pewnością przyjechałem już dawno po dostawie(dostawa 25 stycznia, a ja dziś byłem) a i tak to co potrzebowałem, dostałem :nono Miły kontakt, czysto w akwariach i profesjonalne łapanie ryb i pokazywanie ich dobrej kondycji przez karmienie. Rybcie pływają w moim baniaku zadowolone, ja też zadowolony i czego chcieć więcej :) Nigdy przez neta nie kupowałem, sprzętu nie miałem potrzeby kupować online, a zwierzęta moim zdaniem należy osobiście kupować i oglądać stan przed zakupem i przetransportować na swoje możliwości inaczej wszelkie pretensje można mieć do siebie albo zwalić na kogoś. Przecież ryby itp. są zwierzakami na parę, jak nie więcej lat, wiec myślę ze nie trzeba się spieszyć z kupnem wysyłkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja byłem w sklepie stacjonarnym i wszystko widziałem na własne oczy, tak jak pisałem - rewelka, z pewnością przyjechałem już dawno po dostawie(dostawa 25 stycznia, a ja dziś byłem) a i tak to co potrzebowałem, dostałem :) Miły kontakt, czysto w akwariach i profesjonalne łapanie ryb i pokazywanie ich dobrej kondycji przez karmienie. Rybcie pływają w moim baniaku zadowolone, ja też zadowolony i czego chcieć więcej :) Nigdy przez neta nie kupowałem, sprzętu nie miałem potrzeby kupować online, a zwierzęta moim zdaniem należy osobiście kupować i oglądać stan przed zakupem i przetransportować na swoje możliwości inaczej wszelkie pretensje można mieć do siebie albo zwalić na kogoś. Przecież ryby itp. są zwierzakami na parę, jak nie więcej lat, wiec myślę ze nie trzeba się spieszyć z kupnem wysyłkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324106 Raffy14 :

...a zwierzęta moim zdaniem należy osobiście kupować i oglądać stan przed zakupem i przetransportować na swoje możliwości inaczej wszelkie pretensje można mieć do siebie ...

kolega z Gdańska - to jedź do erybki do Zabrza i kup :nono nie każdy ma pod nosem sklep - i nie każdy może podjechać po rybę za 200zł np 200 km :) denerwują mnie taki uwagi osób początkujących - jeszcze wrócisz w wątku "ale mnie oszukali" :)

żeby nie było ja tu tylko bronie dobra Klienta - niech się sklepy starają - a co :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324106 Raffy14 :

...a zwierzęta moim zdaniem należy osobiście kupować i oglądać stan przed zakupem i przetransportować na swoje możliwości inaczej wszelkie pretensje można mieć do siebie ...

kolega z Gdańska - to jedź do erybki do Zabrza i kup :) nie każdy ma pod nosem sklep - i nie każdy może podjechać po rybę za 200zł np 200 km :) denerwują mnie taki uwagi osób początkujących - jeszcze wrócisz w wątku "ale mnie oszukali" :)

żeby nie było ja tu tylko bronie dobra Klienta - niech się sklepy starają - a co :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324095 rodzyngit :
#324086 inmar :

U Skiby jest info właśnie o czasie dostępności towaru.

tutaj bym się kłócił, zamówiłem ponad tydzień temu pompę i cisza, zero odzewu

sorry za OT

Coś mi się kolego nie chce wierzyć , nigdy mi się nie zdarzyło żebym musiał czekać chociaż jeden dzień .

Dostawę zawsze dostaje maks na 3 dzień od zamówienie .

Która pompę zamówiłeś ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324095 rodzyngit :
#324086 inmar :

U Skiby jest info właśnie o czasie dostępności towaru.

tutaj bym się kłócił, zamówiłem ponad tydzień temu pompę i cisza, zero odzewu

sorry za OT

Coś mi się kolego nie chce wierzyć , nigdy mi się nie zdarzyło żebym musiał czekać chociaż jeden dzień .

Dostawę zawsze dostaje maks na 3 dzień od zamówienie .

Która pompę zamówiłeś ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324111 Kris_77 :
#324106 Raffy14 :

...a zwierzęta moim zdaniem należy osobiście kupować i oglądać stan przed zakupem i przetransportować na swoje możliwości inaczej wszelkie pretensje można mieć do siebie ...

kolega z Gdańska - to jedź do erybki do Zabrza i kup :nono nie każdy ma pod nosem sklep - i nie każdy może podjechać po rybę za 200zł np 200 km :) denerwują mnie taki uwagi osób początkujących - jeszcze wrócisz w wątku "ale mnie oszukali" :)

żeby nie było ja tu tylko bronie dobra Klienta - niech się sklepy starają - a co :)

Spoko, morskiego nie mam od wczoraj :) Nie martw się, nawet nie znam takiego wątku, bo ja sam kupuję i widzę w jakim stanie jest ryba którą biorę! Po prostu kolesie profesjonalnie podeszli do sprzedaży ryb, nakarmili je na moich oczach zanim je wziąłem, więc gały widziały co brały! Być może za dużo się nasiedziałem nad hodowlą paletek, wiadomo ze ryb przed obejrzeniem się nie weźmie, ale to taki mój głupi 'nawyk'.

Kolego, chciałem raz do erybki jechać, po konkretne zakupy na spółę-nasłyszałem dobrych opinii, potem planowałem aquamedica, w końcu pojechałem do najbliższego morskiego sklepu jakim jest RS, obejrzałem, kupiłem i nie żałuję :) Odległość to żaden problem, naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324111 Kris_77 :
#324106 Raffy14 :

...a zwierzęta moim zdaniem należy osobiście kupować i oglądać stan przed zakupem i przetransportować na swoje możliwości inaczej wszelkie pretensje można mieć do siebie ...

kolega z Gdańska - to jedź do erybki do Zabrza i kup :) nie każdy ma pod nosem sklep - i nie każdy może podjechać po rybę za 200zł np 200 km :) denerwują mnie taki uwagi osób początkujących - jeszcze wrócisz w wątku "ale mnie oszukali" :)

żeby nie było ja tu tylko bronie dobra Klienta - niech się sklepy starają - a co :)

Spoko, morskiego nie mam od wczoraj :) Nie martw się, nawet nie znam takiego wątku, bo ja sam kupuję i widzę w jakim stanie jest ryba którą biorę! Po prostu kolesie profesjonalnie podeszli do sprzedaży ryb, nakarmili je na moich oczach zanim je wziąłem, więc gały widziały co brały! Być może za dużo się nasiedziałem nad hodowlą paletek, wiadomo ze ryb przed obejrzeniem się nie weźmie, ale to taki mój głupi 'nawyk'.

Kolego, chciałem raz do erybki jechać, po konkretne zakupy na spółę-nasłyszałem dobrych opinii, potem planowałem aquamedica, w końcu pojechałem do najbliższego morskiego sklepu jakim jest RS, obejrzałem, kupiłem i nie żałuję :) Odległość to żaden problem, naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z takim podejściem to na bank niedługo każdy będzie musiał jeździć bo nie będzie wyjścia :nono ale dajmy szansę sklepom też na fajne działania on-line :) wiem, że potrafią!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z takim podejściem to na bank niedługo każdy będzie musiał jeździć bo nie będzie wyjścia :) ale dajmy szansę sklepom też na fajne działania on-line :) wiem, że potrafią!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.