Skocz do zawartości
fischer1

LEDY 300 watt ściemniane z regulacją barwy światła

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wyjaśnienie. :googleye

Właśnie patrząc na wykres Royal Blue[Relative radiant power do Wavelenght(nmm)], jakby zasilić na 100% -1000mA, wtedy led ma pełną moc, jednak barwa mieści się wtedy w przedziale około 460nm. Przy osiemdziesięciu procentach uzyskuje się barwę okolo 440-445 nm. A wiem że się toczyły wojny że ledy powinny świecić w niższym przedziale nm. Chyba nic nie pokręciłem:strutin. Właśnie chcę mój projekt DIY ledy Royal Blue zasilić prądem 900 mA. Może obejdzie się bez aktywnego chłodzenia.:D


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314323 Nikel :

Właśnie patrząc na wykres Royal Blue[Relative radiant power do Wavelenght(nmm)], jakby zasilić na 100% -1000mA, wtedy led ma pełną moc, jednak barwa mieści się wtedy w przedziale około 460nm. Przy osiemdziesięciu procentach uzyskuje się barwę okolo 440-445 nm.

Gdzie to wypatrzyłeś?

Pozdr.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawa teoria :D ze zmianą barwy światła w zależności prądowej :D


124x60x60 -> OW; sump 100x40x45, Odpieniacz stożek DIY by Sebastian z igłą Tunze, obieg NJ6000, cyrkulacja 6 x 6000 l/g (cztery załączane cyklicznie po dwie na przemian), oświetlenie LED 300W ściemniane DIY. Automatyczna dolewka Aqua Trend + zbiornik 100x12x45, 60 LR, 40 kg LS

Planowa automatyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i małe informacje praktyczneW tym tygodniu wyjąłem z lampy soczewki z niebieskich ledów 30 i 45 stopni - odrazu zdecydowana poprawa - jednak trochę światła gubiły a moja lampa wisi praktycznie 10 cm nad lustrem wody więc uznałem je za zbyteczne.Z tego co mogę powiedzieć po tych 4 miesiącach świecenia tym światłem - to oprócz oczywiście zużycia energii elektrycznej - to lampa spełnia w moim odczuciu swoje zadanie - korale ładnie rosną, pompują polipki

:D


124x60x60 -> OW; sump 100x40x45, Odpieniacz stożek DIY by Sebastian z igłą Tunze, obieg NJ6000, cyrkulacja 6 x 6000 l/g (cztery załączane cyklicznie po dwie na przemian), oświetlenie LED 300W ściemniane DIY. Automatyczna dolewka Aqua Trend + zbiornik 100x12x45, 60 LR, 40 kg LS

Planowa automatyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę sobie odświeżyć wątek. Fischer1, jak oceniasz wizualnie ilość światła przy tej mocy lampy nad swoim akwarium. Czy masz porównanie - np. czy wczesniej wisiało jakieś HQI - jeśli jak to jakie i jaka jest wg. Ciebie różnica w wyglądzie zbiornika?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz:

Niestety nie mam porównania :) Światło w mojej ocenie - ale ważniejsze chyba, że w ocenie korali - jest wystarczające - w młodym baniaku, 5 miesięcy, przyrosty LPS'ów i SPS'ów są zauważalne niemalże gołym okiem :-)

Euphylie dzielą główki na potęgę.... a kilka sczepek sps (min. acropory i poccilopory) przyrastają jak dla mnie w dużym tępie - wszystko wybarwione jak się należy - światło białe ograniczyłem do przedziału 60 - 70% ponieważ powyżej 70% zaczyna mi się pokazywać w ciągu dnia taki rdzawy nalot na piasku - który znika w nocy - nie wiem czy to jest spowodowane przez ledy czy wodą ale się pojawia i to jest jedyna niepokojąca rzecz na ten moment w baniaku - wsadziłem absorber PO4 i krzemianó - zobaczymy za tydzień dwa.


124x60x60 -> OW; sump 100x40x45, Odpieniacz stożek DIY by Sebastian z igłą Tunze, obieg NJ6000, cyrkulacja 6 x 6000 l/g (cztery załączane cyklicznie po dwie na przemian), oświetlenie LED 300W ściemniane DIY. Automatyczna dolewka Aqua Trend + zbiornik 100x12x45, 60 LR, 40 kg LS

Planowa automatyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pytam bo właśnie buduję minimalnie większą lampę do minimalnie mniejszego zbiornika. Że koralowce nie bedą narzekały to wiem, ale po prostu lubię jasne doswietlone akwa i właśnie taką informacje chciałem od Ciebie "wyciągnąć"


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300253 fischer1 :

jeszcze kilka uwag z budowy lampy:

Do tych sterowników są potrzebne drivery z wyjściami PWM i jak się kupi różne mogą się wzajemnie zakłucać czy coś takiego - przeżyłem na własnej skórze :)

Moglbys powiedziec jakie drivery uzyles ze dzialaja dobrze z sterownikami BT4-AN, tez buduje lampe DIY


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i mam nadzieje ze Fischer1 niepogniewa sie ze odpowiadam za niego

Kolega uzyl driverow firmy mr-elekronik (z tego co wiem)sa na alledrogo http://allegro.pl/led-driver-sst90-sst50-xp-g-xm-l-350-5000ma-i1550601588.html

jakie dokladnie potrzebujesz musisz sobie wybrac.

Kolega Fischer pomogl mi wlasnie w budowie mojej Diy led lampy gdzie uzylismy takich samych podzespolow.

Ja swoja lampe Diy (tylko znacznie mniejsza bo 80W)mam od grudnia i jak kolega juz napisal korale rosna pieknie widac to golym okiem .

Dziekuje za pomoc Arku :) bo bez ciebie bardzo trudno by mi bylo.

Pozdrawiam


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokko Norbert

Potwierdzam - korale łądnie się wspinają w kierunku światłą :clowning

Drivery mr elektronik z pszczyny :) tylko trzeba poprosić aby polutowali do zworki kabelki bo w dom bez sprzętu może być lipa :) chłopaki chętnie pomagają


124x60x60 -> OW; sump 100x40x45, Odpieniacz stożek DIY by Sebastian z igłą Tunze, obieg NJ6000, cyrkulacja 6 x 6000 l/g (cztery załączane cyklicznie po dwie na przemian), oświetlenie LED 300W ściemniane DIY. Automatyczna dolewka Aqua Trend + zbiornik 100x12x45, 60 LR, 40 kg LS

Planowa automatyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dołożę kilka słów od siebie. Rozmawiałem ostatnio z MR elektronik i od wtorku będą mieli drivery ze sterowanie 1-10V więc z profikiem bez problemu. czekam i przetestuje. wreszcie może będzie nocne światło na ledach bo elny sterowane świecą na minimum tak mocno że na pewno to nie noc:shocking


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.