Skocz do zawartości
Marqo

..

Rekomendowane odpowiedzi

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wavebox nie zastapi cyrkulacji, teoretycznie podczas falowania woda sie nie przesuwa (przynajmniej modelowo, w akwa z waveboxem jest troche inaczej bo on ma jednak pompe), ale mysle ze pompy cyrkulacyjne sa konieczne, zeby byl jakis obieg wody w samym akwarium.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze będzie połączenie waveboxa i konwencjonalnych pomp cyrkulacyjnych. Sam wavebox powoduje ruchy wody w prawo-lewo w obrębie kilku/kilkunastu cm. Widać to kiedy w akwarium jest sporo detrytusu, prąd wody porusza go, ale tylko w ograniczonym zakresie. Wtedy pompom cyrkulacyjnym łatwiej jest wymywać zanieczyszczenia np. z okolicy skał.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle że sam wavebox wystarczy, a raczej dwa wavboxy ustawione w przeciwnym kierunku w akwarium kwadratowym,które pracowały by na przemian np. co godzine.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi: ale jak cos jest za skala, to wavebox bedzie tym tylko wachlowal w prawo i w lewo, a nie bedzie pradu wody ktory by to wyplukal zza skaly.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też (posiadam wave-a) jestem zdania że nie da rady. Jest on bardzo pomocny ale pompki muszą być.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem by uzyskać efekt waveboxa i jednocześnie mieć cyrkulację to można spróbować dwie pompy vortech. W opcji z waveboxem muszą być inne pompy. Ja tak mam, w stopce opis zbiornika.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie spotkalem sie z zadna lektura,ktora by mowila ze wave box moze miec zastosowanie bez dodatkowych pomp cyrkulacyjnych...nie mowi sie tez o tym ze wave box to jedna z piekniejszych rzeczy do morskiego akwarium...kupujac swoj nie myslalem ze zmieni on tak bardzo wyglad zbiornika...te falowanie (u mnie od przodu do tylu akwarium) przypomina do zludzenia nature.Kiedy go wylacze,mam wrazenie ze wszystko jest sztuczne...moj chodzi 24/24 a tunze 6045 wlacza sie co piec minut na piec minut...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299895 MateuszD :

robi: ale jak cos jest za skala, to wavebox bedzie tym tylko wachlowal w prawo i w lewo, a nie bedzie pradu wody ktory by to wyplukal zza skaly.

Czytaj uważnie ! w prawo i w lewo i do przodu i do tyłu . Myśle o dwóch wavboxach.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waveboxy najlepiej pracują ustawione naprzeciw siebie, ustawione pod kątem 90 stopni będą się nawzajem wygaszać, bo "kiwka" poprzeczna i podłużna się nałożą, a falowanie waveboxa sięga max. 20cm głębokości zbiornika. Stały prąd obiegowy nie powstaje.

Coś o tym wiem z teorii (i praktyki) fal w żeglarstwie - największe powstają na przeciwprądzie pod kątem 180 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny który nie czyta uważnie,pisałem " dwa wavboxy ustawione w przeciwnym kierunku w akwarium kwadratowym,które pracowały by na przemian np. co godzine. "


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299972 robi :

Następny który nie czyta uważnie,pisałem " dwa wavboxy ustawione w przeciwnym kierunku w akwarium kwadratowym,które pracowały by na przemian np. co godzine. "

Napisałeś:

#299890 robi :

A ja myśle że sam wavebox wystarczy, a raczej dwa wavboxy ustawione w przeciwnym kierunku w akwarium kwadratowym,które pracowały by na przemian np. co godzine.

I styknie, nie masz co się obruszać i napinać. Rozumiem że masz lub miałeś waveboxy ? Daj też innym się wypowiedzieć.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, sam sobie zaprzeczasz, albo nie bardzo wiesz, jak opisać kierunki ruchu wody:

"dwa wavboxy ustawione w przeciwnym kierunku w akwarium kwadratowym'

"w prawo i w lewo i do przodu i do tyłu"

Drugie sformułowanie wskazuje ustawienie pod wzajemnym kątem 90 stopni. Zamiast się spinać, napisz "ustawione naprzeciw siebie" i będzie wiadomo, o co Ci chodziło od początku... No chyba, że "przeciwne kierunki" dla Ciebie to właśnie poprzeczny i wzdłużny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa waveboxy można ze sobą połączyć i wtedy może by wystarczyło na zbiornik. Jednak ja myślę że to urządzenie jest bardziej jako dodatek niż załatwienie całej cyrkulacji. Przecież są korale które potrzebują większego przepływu a inne mniejszego a przy samym wavebox-e tego efektu nie uzyskamy.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy chyba zapomnieli ze w zbiorniku jest jeszcze pompa obiegowa, ktora kreci woda w zbiorniku.

moim zdaniem to czy sam wavebox wystarczy zalezy od zbiornika :-)

ja mam pompy zamontowane w taki sposob ze twoza sie 2 waveboxy dzialajace naprzemiennie od tylnej w kierunku przedniej szyby umieszczone po prawej i po wej stronie komina znajdującego sie na srodku


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego nie rozumiecie w wypowiedzi Robiego? ja uwazam ze to fajny pomysl z tymi dwoma WB uruchamianymi co godzine. jeden na "tylnej scianie' jeden na "bocznej" i wieje raz przod - tyl raz lewo - prawo, jezeli beda sie uruchamialy co godzine czy pol raz jeden raz drugi to nic sie nei bedzie znosilo. Ja u siebie mam WB ale tez mam dolozone dwie tunzetki do beltania plus obieg. WB jest rewelacyjny jezeli mamy jakies bardziej skomplikowane konstrukcje gdzie nie dmuchniemy pompkami , to w tych miejscach WB zapewnia koralom falowanie


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wave box to super sprawa, u mnie zwalał skałki, jak sie porządnie rozbuja-pompa tego nie potrafi, ale cyrkulację też trzeba zapewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo dwóch WB na tylnej i bocznej ścianie zbiornika to prościej jest chyba uzyskać ten efekt w ten sposób.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300126 Borsi :

Apropo dwóch WB na tylnej i bocznej ścianie zbiornika to prościej jest chyba uzyskać ten efekt w ten sposób.

Tu może się wypowiedzieć Skoczek bo ma oba typy w akwa u siebie i powinien znać już zalety jak i wady

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś wyżej napisał - zależny od akwarium i sprzętu.

Małym WaveBoxem bujam moim akwarium jak chcę, natomiast małym Vortechem nie.

Ale zdecydowanie Vortech nawet przy próbach bujania ma większy strumień.

Może niedługo sprawdzę na większym Vortechu (40).

Tak czy siak, dalej uważam że same WaveBoxy to nie do końca fajnie. Ale to moje zdanie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał myślę ze jedna MP60 dała by rade :) zaraz zadzwonię i zapytam czy nic po targach nie zostało :)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.