Skocz do zawartości
Hoody

Centropyge loriculus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialem Was zapytac o Centropyge loriculus, mianowicie czy nadaje sie do 150L oraz czy bedzie podgryzac korale tj. zoa, protopalythoa, discosoma bo tylko te posiadam. Ogolnie wiem ze ryby z tej rodziny slyna z podgryzania rafy ale cos czytalem ze C.loriculus jest najlbezpieczniejsza. Ustosunkujcie sie do tego jak mozecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie właśnie ostatnio mam jakieś ciśnienie i chęć na zaryzykowanie z ustnikami - w wielu zbiornikach się sprawdzają - ale znowu to loteria - z tego co wiem nawet osobnik nieskubiący przeniesiony do innego może zacząć skubać :)

aż tak odważny nie jestem i na start idzie właśnie ta loriculus i bellus - w kolejnym większym akwarium mam w planie nieco ryzykowniejsze wybory!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedna z najpiekniejsyzch ryba akwariowych. I w brew opini jaka sie slyszy ja juz mam trzecia i nigdy nie zauwazylem zeby polipy byly ich dieta. Moze sa korale ktore im smakuje, ale niefoto napewno na tej licie sie nie znajduja. Jak wszytskie ryby z rodziny Angeli ryba ta lubi glony i gabki wiec spacjalny pokarm bedzi wskazany. W 150 litrach da rade. Na poczatku wrazliwa na ospe i aklimatyzacje ale jak juz zacznie jesc jest caacy. U mnie je wszystko o podam.

ort. do poprawy,

pkt 8 Regulaminu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka pomoc a czy C.bicolor tez ma podobne zachowanie, w necie sa bardzo lakoniczne wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam zbiornik z mieszaną obsada sps/lps w którym z powodzeniem pływa Pomacanthus navarchus - i to nie młody

p-67389-blue-girdled-adlt.jpg

w u innych ta ryba wcina wszystko pokolei - jak leci... także podejrzewam, ze tak jest z każdym z ustników... duże ryzyko - może to kwestia posiadania tak rozrośniętych korali, że nawet jak coś skubnie to nie ma biedy :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, widzę że będzie to trudna decyzja. Niezależnie którą z ryb wybiorę będzie ona ostatnią w kolejności w mojej obsadzie, ponieważ jeszcze do końca nie podjąłem decyzji co do ostatecznego składu. Póki co jest Stonogobiops xanthorhinica/nematodes i Chrysiptera parasema, ale wiem ze jeszcze będą 2 Amphipriony ocellaris (warunek istnienia akwarium)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bicolor ma juz zapedy. U mnie czasami chyba z ciekawosci probowal "szczypac" korale. Nie skubal zeby byly jego dieta ale czegos wyraznie mu brakowalo. Ale na Twoje akwarum troche za male jak na ten gatunek.

A moze Centropyge resplendens.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302827 Kris_77 :

znam zbiornik z mieszaną obsada sps/lps w którym z powodzeniem pływa Pomacanthus navarchus - i to nie młody

p-67389-blue-girdled-adlt.jpg

w u innych ta ryba wcina wszystko pokolei - jak leci... także podejrzewam, ze tak jest z każdym z ustników... duże ryzyko - może to kwestia posiadania tak rozrośniętych korali, że nawet jak coś skubnie to nie ma biedy :)

np. ja mam takiego... jedyne co go zainteresowało to Trachyphyllia ... szkoda korala ale ważne że reszty nie tyka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam loriculusa od sierpnia. Póki co korali nie je (mam zoa, lpsy i spsy). Rybka jest piękna, tylko dość wojownicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomym jest że Centropyge loriculus może podgryzać korale, ale czy w diecie ma również rurówki ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam angelfisha ,przywlokła mi ospę do akwarium-padło kilka pokolców ale sana przeżyła i nie je korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy te rybki lepiej trzymac w parach czy tez lepiej pojedyncze osobniki?

Pozdrawiam

Jacek


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.