Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

Piekne akwarium! :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest git :thumbsup: robi się kolorowo ;)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke czasu minelo od ostatniej aktualizacji wiec ponizej kilka fotek zrobionych dzisiaj. Niestety troszke ciemne wyszly bo kiepsko aparat ustawiony...

Na poczatku moj niebieski bombowiec... a moze Zeppelin :)

DSC_1184.jpg

Widok z prawej strony

DSC_1228.jpg

Kalafiorek

DSC_1225.jpg

DSC_1211.jpg

DSC_1218.jpg

Caliendrum rosnie jak na sterydach.

DSC_1208.jpg

DSC_1190.jpg

DSC_1205.jpg

DSC_1199.jpg

DSC_1191-1.jpg

i FTS

DSC_1236.jpg

Jesli chodzi o baniak to nic nowego. Wszystko bez zmian sobie hula.

Parametry jak ponizej:

KH:7.6-8.0

Ca: ok. 400

Mg: 1400

NO3: 2.5

PO4: 0.00-0.02

Po przejsciu na pelen Balling light nie dozuje juz doslownie niczego poza 5ml Coral Snow co 3 dni, Bidigest/Bioptim raz na tydzien oraz Zeostart, ktory obecnie chodzi rozcienczony przez pompe dozujaca.

Edytowane przez Kubaaas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Na poczatku moj niebieski bombowiec... a moze Zeppelin :)

DSC_1184.jpg

ślicznie go "utuczyłeś"

na wigilię będzie zamiast karpia jak znalazł :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakis czas mnie nie bylo ze wzgledu na sprawy rodzinne. Jestem od 3 tygodni szczesliwym tatusiem dwojki nowych morszczakow - Sonii i Leona :). Dzieciaczki - odpukac - sa zdrowe a rodzice troche niewyspani ale bardzo szczesliwi.

Pierwszy spacer:

IMG_0992.jpg

Mimo bardziej ograniczonego czasu wydaje mi sie, ze baniaczek ma sie calkiem niezle. W tej chwili jest prawie samograj. Mikro/Makroelementy sa dozowane z Ballingiem Light. Rozcienczony zeostart jest dozowany przez pompe. Jedyne co musze codziennie robic to karmic rybki. Co tydzien dozuje Biodigest/Bioptim/Reefbooster. Raz na dwa tygodnie uzupelniam plyny i robie podmiane a co miesiac wymieniam wegiel. To wszystko. Wyniki ponizej :).

DSC_1299.jpg

DSC_1322.jpg

DSC_1315.jpg

DSC_1308.jpg

DSC_1297.jpg

DSC_1294.jpg

DSC_1258.jpg

DSC_1288.jpg

DSC_1255.jpg

DSC_1280.jpg

DSC_1262.jpg

DSC_1283.jpg

DSC_1259.jpg

i FTS:

DSC_1252-001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Kuba: gratulacje! Bliźniaki pierwsza klasa a baniak to wiadomo;)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, bliźniaki rewelacja i jeszcze raz pozwole sobie złozyc Tobie i Pati gratulacje :unworthy: a baniak jak zwykle super i jak widac na obrazku mozna prowadzić zbiornik i zajmować sie powiekszoną rodzinką :welcome:

W sobotę jak bede wracał z Grajewa to postaram sie wstapic na chwilke oczywiscie jak bedzie mozna.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne bobasy. Gratulacje!!! :thumbup:

Banda pokolcy ma takie miny jakby do żarła leciała. Moje w każdym bądź razie jak się pojawię przy baniak to wyglądają jota w jotę. Tylko skład jest inny.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba bede jechał inna trasą wiec jakoś tę wizyte przełozymy :harhar:


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje, i z powodu dzieciątek i baniaka :unworthy: :unworthy: :unworthy:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh. Kuba :thumbsup: :thumbsup: :unworthy: GRATKI!!!!

Pozdowionka dla rodzinki :unworthy: :unworthy: i do zobaczenia :welcome:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam,

Jakis czas mnie nie bylo ze wzgledu na sprawy rodzinne. Jestem od 3 tygodni szczesliwym tatusiem dwojki nowych morszczakow - Sonii i Leona :). Dzieciaczki - odpukac - sa zdrowe a rodzice troche niewyspani ale bardzo szczesliwi.

Pierwszy spacer:

IMG_0992.jpg

Noooooo Kuba szacunek :thumbsup:

czas na odwiedziny :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz musisz powiększyć znowu baniak bo wyliczając statystycznie na mieszkańca domu to cieniutki litraż Ci wyszedł :harhar:

Gratulacje


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli policzyc 5 osob, 2 psy, kota, gekona, mrowki w lazience, etc to tych litrow rzeczywiscie malo wychodzi :). Nie wiem tylko na co mialbym powiekszyc... ostatnie powiekszenie bylo z Reefmaxa :).

Dzieki za mile komentarze. Podbudowuja do dalszych staran. Jest jeszcze duuuuuzo do poprawienia - oczywscie jesli chodzi o baniak. Pzdr.

Edytowane przez Kubaaas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to musisz sie przekopać do ogrodu :D


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje dzieciaczków - super sprawa, chodz na początku łątwo nie bedzie.

A tą montipore czerwona pare zdjeć wyżej to juz 10 raz oglądam - wygląda tak apetycznie

że schrupał bym ja jak wafelek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka, nawet z tego samego Bardzo Dobrego źródła :)

Tylko że Twoja ma inna-ładniejszą powierzchnie :)

natomiast do tego korala, podchodze już któryś raz i za każdym razem wtopa-

bieleje mi :(. moze masz jakieś spostrzeżenia co do jego utrzymania hodowli ?

:DSC_1218.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na 100% czy dobrze go zidentyfikowalem ale wydaje mi sie, ze jest to Seriatopora Stellata (moze ktos poprawi mnie). Rzeczywiscie jest w miare delikatnym koralem i bardzo szybko nie rosnie. Mysle, ze zajelo jej z 2 miesiace zeby sie zaaklimatyzowac i wystartowac z przyrostami. Obecnie od dolu troszke przegrywa walke z czerwona monti, ktora musze ciagle w tym miejscu kontrolowac. Koral jest gdzies na wysokosci 1/3 baniaka pod 400W i w ciut bardziej zaciszonym miejscu jesli chodzi o cyrkulacje. Dodam, ze szczepke kupilem u K. Tryca a wspominam o tym bo trafila do mnie w rewelacyjnym stanie.

EDIT: Przegladajac jeszcze raz fotki seriatopor w necie mysle, ze to moze jednak jest rozowa Caliendrum... tylko dlaczego bylaby taka delikatna jak zielone Caliendrum jest czolgiem nie do zajechania?

Edytowane przez Kubaaas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba gratulacje TATUSIU. :thumbup:

bobaski sliczne i oby tak samo sie zarazily morszcyzna ja TY. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję potomstwa :thumbsup:

Czeka Was naprawdę kupę pracy i tylko trochę mniej w przypadku pomocy dziadków - też mam taki komplet tyle, że moja parka ma już 8 lat :whistle:

A "baniaczek" - słów brak, kopara opada i wielki szacun dla Ciebie za pracę jaką włożyłeś

pozdrawiam serdecznie i wytrwałości :sleeping:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeczytałem pół na pół z oglądałem jednym tchem drugim okiem,

akwarium jest powalające sam sporo majsterkuje i na prawdę doceniam masę pracy która włożyłeś w ten baniak nie wspominając o ogromie inwestycji,

zawsze mi się wydawało że wielki baniak gwarantuje lepszą stazę wody i środowiska,

teraz widzę, że zmiany zachodzą może trochę wolniej ale jak się ta masa biologiczna rozpędzi to wyhamowanie procesów trwa o wiele dłużej

ja zgromadziłem prawie wszystko ponad rok temu do swojego baniaka i urodziło mi się dziecko

czas ruszyć ze swoim baniakiem (mimo że mam kolejną córę w drodze) :) heheheh

gratuluje wizji i wytrwałości piękne cechy no i czekam na kolejne foty i relacje

SPS'y masz cudne i rosną strasznie szybko a rybki wyglądają na szczęśliwe

tylko jedno pytanko bo chyba przegapiłem w tekście ten samiec tańczących rybek z pierwszego filmiku na youtube przeżył czy nie?


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile slowa Marcin. Gratuluje jednego dzidziusia i kolejnego w drodze. Czesto ludzie rezygnowali z akwariow po urodzeniu dzieci ale ja nie mam takiego zamiaru. Chociaz gdybym mial teraz odpalac nowy baniak z dwojka noworodkow w domu to pewnie zastanawialbym sie. Musisz sie szybko wstrzelic z baniaczkiem przed przyjsciem na swiat nastepnego :).

Masz sporo racji apropos duzych akwariow - i dobre i zle rzeczy dzieja sie wolniej. U mnie - odpukac - akwarium na razie nie wymaga bardzo duzo pracy. Poza karmieniem to raz na tydzien 30-45 minut konserwacji. Dziala na prostych zasadach i nie kombinuje.

Samiec mandaryn nie przezyl. Od przywiezienia do domu chudl, chudl i zszedl ale od ponad pol roku jest nowy kawaler i znowu parka wieczorami plywa razem. Korci mnie czassami zeby wpuscic jakies jeszcze rybki bo malo obciazony biologicznie jest system ale mam paranoje na punkcie przytargania jakiegos swinstwa.

Pzdr. K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.