Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

Korci mnie czassami zeby wpuscic jakies jeszcze rybki bo malo obciazony biologicznie jest system ale mam paranoje na punkcie przytargania jakiegos swinstwa.

Wiesz, to trochę jak hodowałem palety na 80 litrach miałem 8 sztuk, marlboro red, zielone no ogólnie wtedy nie były jeszcze tak popularne w bańce pływało blisko 2500 a akwarium doprowadziłem do takiej stazy że wszystko rosło i nie karmiłem ich ponad pół roku w środku roślin było full ale wyglądało super jedynie podmieniałem wodę.

No i pewnego dnia idę sobie koło akwarystycznego patrze i widzę nowa odmiana: Duch srebrna paletka z ciemnozielonymi malachitowymi płetwami na końcach których były czarne kreski piękna :). Po tygodniu nie miałem ani jednej sztuki w akwarium ogólnie rozumiem Cie doskonale...

Jak zapuszczę swoje nowe cudeńko to puszcze wątek na forum. Co prawda ja tylko 330 l ale zanim zrobię duże, a mam taki plan muszę nabrać doświadczenia w solniczkach a jak na razie znam technikę a nie wiem nic o życiu. (heheh poza błazenkami i ukwiałami mało co rozpoznaje )

Na razie mam stracha o to czy moja córka nie rzuci w nie klockiem, masz jakiś znajomych którzy mają dzieci od 1,5 roku do 3?

Nie rozleciało się komuś akwarium przez bachorka?


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja aby podtrzymac watek przy zyciu:).

Baniak ma sie calkiem dobrze. Zmotywowany ostatnio wizyta gosci udalo mi sie zrobic prowizoryczna zabudowe. Od razu przestalo swiatlo razic i mozna normalnie tv ogladac po drugiej stronie pokoju. Znajac zycie ta prowizorka bedzie jeszcze dluuugo sluzyc :).

Zaczalem sie troszke obawiac o temperature w ostatnich dniach (w baniaku dochodzilo maksymalnie do 28.5C) ale widze, ze SPSom sie podoba. Tak szybkich przyrostow jeszcze nie bylo.

Jesli chodzi o obsluge to nic nowego. Tylko ballinga coraz wiecej. NAHCO3 idzie teraz ponad litr dziennie. Trzeba przy takich ilosciach zwracac uwage na zasolenie bo nie uzywajac "soli bez soli" stopniowo wzrasta. W akwarium trzymam 1.026 a podmianki musze robic na 1.024 zeby wyrownywac.

Ponizej kilka fotek.

Jeden z moich ulubionych korali bo wyrosl ze szczepki wielkosci polowy zapalki. Nie wierzylem do konca, ze sie przyjmie. Po lewej armatus, ktorego wpuscilem 3 tygodnie temu i myslalem, ze padl - 2 tygodnie nie pokazywal sie az wczoraj wyszedl z ukrycia :).

DSC_1631-001.jpg

Monti czerwona szaleje. Bede musial zaczac ja przycinac niedlugo.

DSC_1661-001.jpg

Zoltek, ktory wczesniej wstydzil sie aparatu. Udalo sie go wreszcie cyknac.

DSC_1626-001.jpg

Najszybciej rosnacy koral u mnie. Zaczal od malej mandarynki teraz jest jak melon.

DSC_1642-001.jpg

Nie znam nazwy tej akry ale ladnie polipuje caly dzien.

DSC_1654-001.jpg

DSC_1656-001.jpg

Polowalem dlugo na inne monti talerzowe niz zielone/czerwone. Wczoraj udalo mi sie taka trafic. Mam przeczucie, ze bedzie rewelka jak sie rozrosnie. Ciekawe czy zmieni sie jej kolor czy taka juz pozostanie. Na razie aklimatyzacja na dnie.

DSC_1643-001.jpg

... i tradycjyjnie FTS

DSC_1618-001.jpg

Edytowane przez Kubaaas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Kuba gratulacje za sukcesy na płaszczyźnie rodzinnej i akwarystycznej.

PS. Baniak to dla większości maluchów wspaniały uspokajacz i usypiacz.

Czekam, czym nas jeszcze zaskoczysz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooooo.... czad :unworthy:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Nooo Kuba mnie juz zaskoczyles

Widze zalazki zabudowy ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czacha dymi Kuba!!! Ogień niesamowity! Wielkie gratulacje :unworthy: a ta acra której nie znasz gatunku, ta co polipuje cały dzień to tenuis jak dla mnie.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOMBA! Nie myślałeś o przesianiu piachu z góry na którym chyba od dojrzewania pojawiło się pełno mniejszych skałek, nie wiem, ale od kiedy zobaczyłem na forum baniak Stani'ego - marzy mi się tak piękny czysty piasek! Akwarium rewelacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOMBA! Nie myślałeś o przesianiu piachu z góry na którym chyba od dojrzewania pojawiło się pełno mniejszych skałek, nie wiem, ale od kiedy zobaczyłem na forum baniak Stani'ego - marzy mi się tak piękny czysty piasek! Akwarium rewelacja!

Jak najbardziej. Mam to w planach. Chce odessac grubym wezem troche tego gruzu i dodac pare workow nowego piasku. Brakuje mi wlasnie tej bieli.

Edytowane przez Kubaaas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzasz przejść z Ballinga na coś innego ? nie wiem jakie masz zbiorniki na płyny, ale albo bardzo duże albo często je mieszasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczne kolory, zdrowe korale, fajne podejscie hodowcy. Te przyrosty sa super.

Jesli moge podpowiedziec (?)... ten kalafior rosnie rzeczywiscie b. szybko, ale specjalnie "kolorowy" nie bedzie. Moze warto pojsc w slady Jacka 56 (tez taki mial) i go komus odsprzedac ? Mimo "wielkiego" zbiornika, troche szkoda na niego  miejsca w takim dobrze prowadzonym akwarium.

No i jeszcze jedno: troche jednak zwroc uwage na temperature. Przy odrobine wyzszej... szkoda by bylo. :welcome:

:thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny zbiornik, ale za obudowe stelaza i korone przyznaje 1 punktharhar.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzasz przejść z Ballinga na coś innego ? nie wiem jakie masz zbiorniki na płyny, ale albo bardzo duże albo często je mieszasz ...

Generalnie przyjalem zasade, ze jak cos fajnie dziala to nie zmieniam. Ballinga dosyc dobrze nauczylem sie i pasuje mi ta metoda. Baniaczki mam 12 litrowe i tylko NAHCO3 musze co 1.5 tygodnia uzupelniac. Reszta to roztwory nasycone wiec na ponad miesiac spokojnie wystarczaja. Do tego swietnie sprawdza sie dozowanie strontu, jodu i metali ciezkich z plynami. Ktos duzo madrzejszy ode mnie kiedys wyliczyl proporcje i u mnie sie sprawdzaja. Wczesniej kombinowalem z ABC i jakos nie moglem wyczuc odpowiednich dawek. A do tego mam - pewnie irracjonalnie - obawe prze reaktorem wapnia :).

Piekny zbiornik, ale za obudowe stelaza i korone przyznaje 1 punktharhar.gif

Dziekuje za 1 punkt :). Sam bym sobie tyle nie dal. Materialy 80zl. Robocizna: 1 godzina. Potrzebowalem cos na szybko wyrzezbic zeby swiatlo nie razilo. Docelowo inaczej bedzie to wygladalo ale musi jeszcze cos pozostac do zrobienia bo nudno byloby.

kubaas możesz napisac ile kg skały jest w głównym baniaku :)

Skaly nie ma bardzo duzo. Nie wiem dokladnie ile bo byla zbierana przez jakis czas z roznych miejsc ale tak na oko to jest ok 120-140kg. Do tego z 30-40kg w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba mi osobiscie bardzo podoba sie zabudowa jaka zrobiłes bo jest brzydsza od mojej i juz mi nie jest głupio ze mam najbrzydszą :thumbsup:

Ostatni zakup ładny ale przyznasz że było troszke fajnych koralików do wyboru a wydaje mi sie że brakuje u Ciebie jakis niebieskich acropor.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie acropory sa... ale kwiatkow na rurach brak. :welcome:

Ty nie masz o czym mysleć tylko o jakiś kwiatkach na rurkach :harhar:

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny miesiac mija. Czas wrzucic kilka fotek i maly update.

Glownym tematem dla mnie obecnie to zejscie z NO3. Doszedlem do tego, ze Zeostart zawiera bardzo duzo azotanow (5000 ppm+) co moze sie przydawac w systemie w pelni zeovitowym ale w polaczeniu z Biodigestem skutkuje u mnie NO3: 5.0 i PO4: 0.00. Zmienilem wczoraj Biodigest na Zeobak i zobaczymy czy bedzie lepiej. Jesli nie to bede musial zastanowic sie nad nowa metoda pilnowania parametrow. Oddzielny watek: http://nano-reef.pl/topic/48347-zeostart3-biodigest-vs-no3/.

Z innych przygod to padla mi ostatnio pompa Tunze 6205. Na szczescie jest na gwarancji. Na nieszczescie mowia, ze maja 3 miesiace zeby naprawic lub wymienic... troche kicha jak na sprzet za takie pieniadze.

Ponizej troche fotek z przed 30 minut. Kolory jeszcze nie takie jakie chce ale jesli uda mi sie zbic NO3 nizej to powinny sie poprawic.

DSC_1773.jpg

DSC_1784.jpg

Wreszcie udaje mi sie utrzymac zolty kolor :)

DSC_1803.jpg

i co wyroslo z Sebowej szczepki!

DSC_1790.jpg

Patyki pna sie do gory

DSC_1812.jpg

Robertowa Tumida... ma ambicje dogonic matecznik :)

DSC_1823.jpg

DSC_1780.jpg

i fanka nr.1 mojego akwarium

DSC_1839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dziecko tak reaguje, to dla odwiedzających starych wyjadaczy, defibrylator musiałeś nabyć :thumbsup:


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do starych wyjadaczy jeszcze daleka droga. Jest u nas w kraju kilku cicho-ciemnych, krorych baniaki dopiero powalaja. Juz po glowie mi chodzi pomysl na nowy baniak... :) ale to najwczesniej za rok moze dwa... wiedzac to co dzisiaj wiem, zupelnie inaczej zrobilbym wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wiedzac to co dzisiaj wiem, zupelnie inaczej zrobilbym wszystko.

A mógłbyś napisać, co byś zmienił? Coś się nie sprawdza, czy chodzi o "ulepszenia"?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bym zmienil.... tak na szybko:

- postawilbym baniak za sciana i wystawil tylko przednia szybe do salonu.

- Zrobilbym 300x100x60 zamiast 240x80x65

- boczny komin z waveboxem

- lepszy mechanizm podnoszenia lampy (teraz trudno sie dostac zeby cos zmienic)

- troche "lzejsze" ulozenie skaly (mniej polek wiecej galezi)

- z 2 uklady cyrkulacji typu "closed-loop"

Wiem tez teraz jak rozne korale rosna wiec z niektorych wogole bym zrezygnowal a innym dal wiecej miejsca do rozwijania sie. Wogole postawilbym na 12-15 sztuk duzych korali zamiast misz-maszu wszystkiego na raz. Do tego grubszy piasek zeby cyrkulacje mozna bylo podkrecic mocniej.

To moje przemyslenia na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.