Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

No to juz 3 tys minimum


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filozofia prowadzenia tego baniaka jest obecnie maksymalnie uproszczona:

- 2x/miesiac podmiana 15% (ciagle na IO).

- Pelen Balling Light

- Zeostart3 rozcienczony na pompie

- 2x/tydzien Zeobak

- 2-3x/tydzien Coral Vitalizer

W sumpie jest teraz tylko odpieniacz i wegiel (500ml) wymieniany jak mi sie przypomni (co 4-6 tygodni).

I tylko to trzyma PO4 w ryzach ??

baniak wygląda super, etap na którym z niczego rośnie las jest najlepszym w całej historii każdego akwarium:)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znakomite akwarium i fajnie prowadzone :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Stani. :)

Sienki: tak. Kiedys rowe jeszcze trzymalem ale mysle, ze to moglo przyczyniac sie do podwyzszonego NO3.Teraz tylko ZS+ZB i niezniszczalny BK250.

Raf: 3000 litrow raczej sie nie zmiesci. Moze do 2000 dobije :) ale bardziej chodzi o inny ksztalt, usytuowanie w domu, mozliwosc podpiecia waveboxa, inny aquascaping, przemyslany dobor/ustawienie korali, etc. Bede chcial w miare mozliwosci uruchomic nowy baniak rownolegle i podpiac tymczasowo do tego samego systemu na czas przeprowadzki. Ale i tak to dopiero moje przemyslenia na wiosne najwczesniej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Kubuś, w półtora roku taki baniaczek.... SUPER!! Wielkie Gratulacje!!

:clapping

post-8473-0-62403800-1351503686_thumb.jp < ---- A tak dla przypomnienia, maj 2011 ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas piszesz ,ze lejesz balling light mam pytanie czy mierzysz zawartość iron strontium ? I jak z mieszaniem calcium bo w light jest większe sterzenie i słyszałem ,ze sie dużo osadza na dnie.Zastanawiam jak sie to ma do dosing pump?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas piszesz ,ze lejesz balling light mam pytanie czy mierzysz zawartość iron strontium ? I jak z mieszaniem calcium bo w light jest większe sterzenie i słyszałem ,ze sie dużo osadza na dnie.Zastanawiam jak sie to ma do dosing pump?

Nie mierze. Dodaje stront, jod i heavy metals zgodnie z instrukcjami. Wapno - duzo bardziej stezone niz przy klasycznym Ballingu - miesza sie bez problemu i bez osadu. Z pompami tez spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Zbiornik kurcze marzy mi sie zrobić w takim przycinke,mozna spokojnie zasiedlic inny zbiornik pozdrawiam.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Kuba korale urosły! :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubas dałeś czadu :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny widok. Piękne, duże koralowce, których bardzo Ci zazdroszczę :blushing:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to żywe czy atrapy? :baby:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile komentarze. Przyrosty chyba zawdzieczam brakiem czasu. Nie mam kiedy tego wszystkiego popsuc... :)

Ogolnie jestem w miare zadowolony z tego baniaka ale ciagle traktuje go jako rozgrzewke przed czyms ciekawszym (za rok, dwa) :ninja:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam to ZS3 teraz idzie ok. 1.4ml/dobe podzielone na 4 dawki. Zeobac podaje 2-3 razy w tygodniu po 10 kropel. Nie wiem dokladnie ile teraz wynosi PO4/NO3 bo kilka tygodni nie robilem pomiarow ale strzelam, ze sa bliskie 0 bo korale rozjasnily sie. Moze nawet troche za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny zbiornik. Te duze krzaki akropor sa niesamowite !

Czy zmieniales cos w systemie, dalej jedziesz na pelnym baillingu?

Moje gratulacje!!


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza drobna przygoda z kulkami nie zmieniam nic od poczatku. System jest mega prosty:

- Podmiany na IO

- Pelen Balling Light

- Zeostart/Zeobac

- 1L wegla wymieniany co 6-8 tygodni

I jak mi sie przypomni to troche CoralSnow, Pohl's Xtra, CV.

W noc przed podmiana czasami dokarmiam korale Reef Pearlsami lub Oyster Eggs.

No i oczywiscie 400W HQI, BK250 i Tunze robia swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.