Skocz do zawartości
bazyl

referencje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do klubowiczów, czy któryś z nich współpracował przy zakładaniu akwa z panem Maciejem Kosteckim vel RAFA.

pozdrowienia


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia , warto skorzystać z tego Pana?


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeh pytanie jak kij w mrowisko


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazyl, wiem że zakładasz sobie kostkę 75x75x75 cm o ile coś się nie zmieniło ? :)

Naprawdę nie wolisz zrobić tego sam tylko chcesz przepłacać. W 3M jest dużo morszczaków no i forum.....

Natomiast jeżeli już na siłę chcesz dostać wszytko na gotowe to wyślij w 3M zapytanie ofertowe do sklepów i wtedy wybierz. Bo Czy to Pan Maciej, czy Pan XXXXX, czy kolega z forum - każdy tak samo podpowie Ci jak ustawić pompę czy inne rzeczy :)

PS: Temat Pana Maćka jest jak granat dla niektórych. Ale proszę się powstrzymać od personalnych wycieczek.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o personalne wycieczki tylko o rzetelność. W kwestii czy mógłbym odpalić akwa sam. Pewnie bym mógł ale nie mam na to czasu. Ja cały sprzęt mam (oprócz szafki)I ledów. Ale ktoś musi to złożyć i odpalić.

pozdr


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest miec jednego doswiadczonego mentora niz kilku doradcow. Wiec jezeli komus juz zaufales nie podwazaj jego dzialan. Zwlaszcza na forum. Kazdy ma wlasna droge na odpelanie i prowadznie baniaka. Taka osoba sie na tym zna a Ty nie.

Kij w mrowisku.

Nie wiem jak na obecna chwile w 3M, ale w kazdy ostatni piatek posoleni spotykaja sie na piwo. Kilka kolejek i baniak masz odpalony. Ale z drugiej strony, majac sprzet, chciec miec akwarium, a nie miec czasu......ehhh bedzie ciezko


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo filozofii w poście kolegi Dyzmy. Pytanie było proste i czytelne.Kolega Dyzma wie zbyt mało by twierdzić że podważam czyjeś działania.Uwag dotyczących nie przyjmuję bo każdy żyje jak chce.

Pan Maciej funkcjonuje na rynku jako podmiot gospodarczy świadczący usługi w wiadomym zakresie. Stąd było pytanie o to czy warto z nim współpracować i tylko tyle.


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to forum jest wlasciwe do takich ankiet, tu jednak przewazajaca wiekszosc sama zakladala akwaria :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem duzo czy ja wiem malo, zadna filozofia. Jak placisz to wymagasz. A Jak chcesz dowiedzic sie na temat rzetelnosci podmiotu gospodarczego to najlepiej to zrobic dyskretnie, lub zapytac go wprost o poprzednie projekty i osobiscie porozmawiac z ludzmi u ktorych firma swiadczy usugi.

Faktycnie offtopuje. Przepraszam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dyzma

Kończąc temat który zacząłem. Nie wiem dlaczego miałbym pytać o opinię o Rafie dyskretnie , skoro ta dyskretnie nie działa.I nie wiem czemu ta dyskrecja miałaby służyć. Jak facet jest dobry to jest dobry i tyle . A jak nie to naprawdę fajnie by było gdyby mnie ktoś tym oświecił. W kwestii pytań o opinie ludzi którym ta firma robiła jakieś projekty to może zbyt skrótowo ale jednak zapytałem o to na tym forum.(temat :referencje)

pozdrawiam


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj bazyl wystarczy wklepać w opcję szukaj słowo "Kostecki".Tam masz wiele wątków na temat zakładania zbiorników przez tą firmę choćby akwaria w płockim zoo.Masz cały przekrój opini począwszy od archiwalnych (makabryczny sklepp) do najnowszych.Ja osobiście mam duży szacunek dla tej firmy ze względu na ich wkład w rozwój akwarystyki morskiej w Polsce.Pozdrawiam:)


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304770 bazyl :W kwestii czy mógłbym odpalić akwa sam. Pewnie bym mógł ale nie mam na to czasu. Ja cały sprzęt mam (oprócz szafki)I ledów. Ale ktoś musi to złożyć i odpalić.

Sorry, że dokładam swoje trzy grosze, ale jeśli się nie ma czasu na odpalenie akwarium, to znaczy, że nie ma się czasu na jego prowadzenie. Odpalając zbiornik samodzielnie ma się niepowtarzalną okazję do nauki i przyswojenia zasad i prawideł rządzących morszczyzną, co bardzo procentuje w późniejszej eksploatacji. To tylko moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać, ale ja osobiście najwięcej się nauczyłem samemu odpalając najpierw 200 a potem 60l... no i tak szczerze mówiąc, robienie tego samemu to masa frajdy mimo nieprzespanych nocy, a trochę ich było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wygaszacz ekranu o tematyce morskiej :)

Proszę Cię Kmirko :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazyl to jeszcze ja słowo. Nie obrażaj się na nas za takie a nie inne wypowiedzi.

Firmy w większości przypadków zakładają zbiorniki albo duże albo w firmach świadcząc od razu usługę "doglądania".

Jeżeli Twoje akfa ma być ozdobą domu/firmy i nie masz czasu na obsługę to ok, wynajmij kogoś.

Ale zrób tak jak pisałem wyżej, zapytanie ofertowe i prawo rynku :)

Ale tak jak napisał Radek, robiąc to samemu lub z kolegami - łykasz taką dawkę wiedzy że ohohoho :) Dodatkowo w przypadku jakieś draki jesteś w stanie znaleźć usterkę.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi

pozdro


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić swoje zdanie to jeśli szukasz firmy do odpalenia i prowadzenia to jest to też dobra droga,ale jeśli tylko do odpalenia to blado to widzę.Już widziałem takie dwa zbiorniki odpalone przez firmę a potem pozostawione klientowi,już ich nie ma.Sam tak zakładałem firmie malawi,gdzie to jest chyba najprostsze akwarium i jak je zobaczyłem po miesiącu od przekazania im do prowadzenia to mnie szlag trafił.Prowadzę je dalej choć mi nie pasuje i nie chce mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja coś dodam, jeśli sam nie masz czasu na założenie to sobie nie zawracaj głowy stracisz czas i pieniądze ,to jest hobby dla cierpliwych ,jest tu ważny czas i nauka obserwacji zbiornika szkoda zwierzaków

orty do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ręce opadają. Żeby mieć akwa nie muszę go samodzielnie zmontować np.(nie muszę robić szafki i oświetlenia ).To jest chyba oczywiste. Chcąc uniknąć błędów mam zamiar współpracować w tym zakresie z kimś kto mi w tym pomoże. Tyle w kwestii sprzętu. I tego dotyczyło moje pytanie w temacie. Czy warto współpracować z tym a tym Panem.

pozdro

Poza tym nie sądzę żeby odpalenie akwa pod okiem profesjonalistów i pobieranie u nich nauki stanowiło gorszy rodzaj nauki niż zrobienie wszystkiego samodzielnie z założeniem że człowiek uczy się na błędach. Ja chcę ich uniknąć przynajmniej zminimalizować ich liczbę. Rozczaruję niektórych, domu też samodzielnie nie zbudowałem.

howgh

korzystamy z opcji "edytuj",

pkt. 6 Regulaminu


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Howgh!:) co do pytania zawartego w temacie to możecie sobie myśleć co chcecie, że jestem stronniczy czy cokolwiek, ale odpowiem stanowczo i zdecydowanie że nie warto. Kto zna historię pana K. ten przyzna mi rację. Co do Twojego podejścia bazyl to w sumie jest w nim sporo racji, chcesz mieć akwarium, a się nie znasz, to najmujesz firmę, naturalna kolej rzeczy:) Tyle że koledzy też mają rację, będzie Ci ciężko ogarnąć świeżo założony baniak nie mając o tym pojęcia, choć z drugiej strony nikt nie może stwierdzić że z chwilą założenia baniaczka i ujrzenia pierwszego robalka na żywej skale nie "zachorujesz" i nie zaczniesz szybko pogłębiać swojej wiedzy, wszystko jest możliwe i "nie święci garnki lepią":) Potrafię się postawić w Twojej sytuacji i zdaję sobie sprawę z tego że ogrom informacji może przerażać i zbić z tropu, ale powoli, pomalutku zaczniesz to sobie w głowie układać i będziesz wiedział co jest pięć. A co do tego że nie chcesz zaczynać sam to wyłącznie Twój wybór, powiem Ci że nie ważne jak, ważne żeby zacząć. Co do samego baniaka to stopień jego skomplikowania i automatyzacji mocno zależy od tego gdzie do planujesz, czy to będzie dom, czy firma czy jeszcze inne miejsce.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi Seb. Na takie liczyłem . Prawda jest taka że do tego akwa przymierzałem się już od dawna, w związku z tym czytałem , czytałem , również to forum .To nie jest kwestia ogromu informacji , ale kwestia tego żeby rurki poskręcał ktoś kto się na tym zna. :)

I nie rozumiem skąd to biadolenie , przecież to samo robi kolega z Gdyni:waving

Nie rozumiem dzielenia ludzi na tych lepszych co sami walczyli z silikonem i budową szafki oraz tych gorszych , którzy postanowili zatrudnić do tego fachowca. Są tacy co mają ogród bo sami go założyli oraz tacy którzy skorzystali z usług specjalistów. Dalej nie rozumiem tego podziału.

pozdr


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bazyl, ale ja myślę że kolegom o co innego chodziło.

Pomijając już firmę, o którą zapytałeś, często zdarzało się, że setupy firmowe, nie do końca pokrywały się z potrzebami zleceniodawcy. Efekt był taki, że firma akwarium odpaliła, a potem ... potem okazywało się że połowę sprzetu trzeba wymieniać.

Było kilka tematów, gdzie ludzie przedstawiali setup + kosztorys od firm (róznych) i pisali co chcieli by trzymać w takim akwarium.

No i raczej nie były to modelowe konfiguracje, często zaś zawierały rzeczy zbędne a kosztowne.

I tyle.

Nikt nie mówi żebyś sam kleił zbiornik, ale "prywatni" akwaryści bezinteresownie mogą rzucić okiem na setup, podpowiedzieć co i jak, a nawet pomóc poskładać hydraulikę.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika

Wszystko fajnie , bezinteresowność jest wspaniała , ale wymyśliłem sobie że zatrudnię kogoś przy kim przez wystarczająco długi okres czasu będę się uczył. I to wszystko. Fajnie że koledzy poskładają hydraulikę ale ja nie lubię porażek oraz chodzenia po omacku. Może i głupie założenie, pewnie kosztowne ale tak mam .

pozdr


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proponuję umowę pisemną,ale bardzo dokładną.Odpowiedzialność,zakres obowiązków,ilość poświęcanego czasu tygodniowo,opłaty......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Ja Ciebie rozumiem, naprawdę. i Twoje załozenia są jak najbardziej o.k.. Usiłuję Ci tylko powiedzieć, że realia, niestety sa często zupełnie inne. I wtedy założenia idą w ..... i wracamy do tego co napisałam wcześniej, że okazuje się, że trzeba wymieniać sporą część sprzętu.

Poza tym pamiętaj, że absolutnie nie jest w interesie firmy "uczyć" Ciebie-pozwalać Ci się uczyć, oni na tym po prostu zarabiają i ich prawo.

Ale szczerzę życzę byś był wyjątkiem i za jakiś czas opisał nam, jak fajnie kręci się baniak założony i prowadzony przez firmę X.

Naprawdę.

ps. może chociaż znajdziesz czas, by przeszukać forum. znajdziesz tam kilka historii zbiorników , które wystartowały dzięki firmom.

ich los był różny, niektóre po wymianie sprzętu, udało się postawić do pionu, wiele skończyło w dziale targowisko.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.