Skocz do zawartości
Garnella

240litrów - Relacja

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny baniaczek sie zapowiada.

ale te niebieskie krabiki wywalilbym do sumpa, bo lubia psocic i zjedza te czerwone spokojne :googleye ale to juz twoja sprawa pozdrawiam


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320813 ipe2 :

Ładny baniaczek sie zapowiada.

ale te niebieskie krabiki wywalilbym do sumpa, bo lubia psocic i zjedza te czerwone spokojne :googleye ale to juz twoja sprawa pozdrawiam

Dzięki :waving

Jeśli chodzi o te pustelniki , to mam już około 2 tygodni 4 sztuki Calcinus elegans (niebieskonogich) i sztuke Paguristes cadenati (czerwononogi) i nic się nie dzieje, w tej sprawie jak i w wielu innych jest mnóstwo zdań i opinii, jedna z nich jest właśnie taka że są agresywne, ale ja znam sporo wręcz przeciwnych zdań, ale jak każdy pustelnik może powalczyć z innym , czy ze ślimakiem o większy domek.

Nie zauważyłem jakichkolwiek przejawów u siebie, bo skoro tak by było to te 4 elegansy już dawno dopadłyby tego czerwonego .....

Ponadto moje korale są przyklejane na bierząco więc krabiki nie mają co zbroić.


330litrów w obiegu, "OceanLight"4x54W, Red Dragon 5000, 2x Tunze 6055, Deltec AFP600, Deltec FR509 + Filtr DIY dla Pelletek, ARM, Dolewka Aquatrend, Pompy dozujące Doser One, LR 40kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=33726

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ładne ułożenie skały, zasiedlanie ładnymi koralami, do tego ładne ryby - wszystko ładnie. Martwi mnie tylko tempo dodawania życia. Wychodzi na to że po 6 tygodniach masz więcej ryb niż ja po prawie roku :googleye Jak o korale jestem spokojny to osobiście poczekał bym chwilę z dodawaniem ryb. Pokolce oczywiście musiałeś wpuścić w krótkim odstępie czasu. Dlaczego jeden błazen ?? Wiem że planujesz ich więcej, nie było by lepiej z jednego źródła pary kupić ??

Co do korali - śliczne mam nadzieję że z tych pierwszych jesteś zadowolony. Zapisuję się na szczepkę czerwonych Zoa :waving

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniak, mój typ jeśli chodzi o ułozenie skały, trochę tylko moim zdaniem sporo lejesz różnych rzeczy jak na początek, no ale czas pokaże czy to była dobra droga czy nie, wszak kazdy baniak jest inny :googleye

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukiblack

Rybek już więcej nie planuje w najbliższym czasie , choć napewno na 4 sztukach się nie skończy. Błazenek jest tylko jeden gdyż żona chciała koniecznie mieć jak najszybciej a dostępna w ówczesnej chwili była tylko ta sztuka. W przyszłości kupię parke a tego oddam.

Dziękuje za miłe słowa i jestem zadowolony z tych szczepek od Ciebie......

Seb

Są różne szkoły (metody) startu baniaka jak zauważyłem, bo na dobrą sprawę każdy poleca zrobić to w inny sposób.

Ja wybrałem opcje znajomych z Niemiec którzy polecili mi użyć sporej ilości różnych bakterii w ilościach 20-30% do polecanych przez producenta, więc wydaje mi się że nie powinno się nic stać, to także oni polecili mi dołożenie jako dodatkowej filtracji pelletek w osobnym filtrze w ilości dużo mniejszej niż polecana - 90ml na mój litraż. Rozumiem Twoje obawy, ale narazie jest wszystko ok i oby tak dalej .....


330litrów w obiegu, "OceanLight"4x54W, Red Dragon 5000, 2x Tunze 6055, Deltec AFP600, Deltec FR509 + Filtr DIY dla Pelletek, ARM, Dolewka Aquatrend, Pompy dozujące Doser One, LR 40kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=33726

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się bardzo podoba ,gratulacje!


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I widze ze ktos sie znał na paletkach ,bardzo dobrze ci polecil ,w ilosci mniejszej niz sie zaleca a od kiedy te paletki chodza ? bo to tez jest istotne czy zaczeły działac ?

pozdrawiam


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega ma akwarium 6 tygodni a zakładamy że nie ruszył pelet w dniu zalania zbiornika. To znaczy że jeszcze za mało wody przepłynęło żeby odpowiedzieć na pytanie czy działają u niego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukiblack i ipe2

Pelletki chodzą od pierwszego tygodnia stycznia, więc obecnie to już około 4 tygodni.


330litrów w obiegu, "OceanLight"4x54W, Red Dragon 5000, 2x Tunze 6055, Deltec AFP600, Deltec FR509 + Filtr DIY dla Pelletek, ARM, Dolewka Aquatrend, Pompy dozujące Doser One, LR 40kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=33726

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 dzień (7 tydzień)

Parametry tylko delikatnie rotują i w tym tygodniu wyglądają w ten sposób.

PH 8.1-8,15

Zasolenie 1.022

Temperatura 25-25,5

Redox 365

NH4 <0,25

NO2 0

NO3 10

PO4 0.05 (Hanna)

Ca 390 (podnoszę wciąż deliatnie Microbe Lift Ca Koncentrate

Na dniach pierwsza podmianka do tego celu kupiłem beczkę 50litrową a także zwykłą pompę cyrkulacyjna na allegro JVP 101 do mieszania soli a także będzie służyć do przedmuchiwania skały w baniaku.

Dietę dla korali w tym tygodniu uzupełniły kolejne pokarmy i obecnie poza mrożonkami podaję również (na razie w mniejszych ilościach niż wskazane) Koralenzucht &


330litrów w obiegu, "OceanLight"4x54W, Red Dragon 5000, 2x Tunze 6055, Deltec AFP600, Deltec FR509 + Filtr DIY dla Pelletek, ARM, Dolewka Aquatrend, Pompy dozujące Doser One, LR 40kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=33726

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 dzień (7 tydzień)

Parametry tylko delikatnie rotują i w tym tygodniu wyglądają w ten sposób.

PH 8.1-8,15

Zasolenie 1.022

Temperatura 25-25,5

Redox 365

NH4 <0,25

NO2 0

NO3 10

PO4 0.05 (Hanna)

Ca 390 (podnoszę wciąż deliatnie Microbe Lift Ca Koncentrate

Na dniach pierwsza podmianka do tego celu kupiłem beczkę 50litrową a także zwykłą pompę cyrkulacyjna na allegro JVP 101 do mieszania soli a także będzie służyć do przedmuchiwania skały w baniaku.

Dietę dla korali w tym tygodniu uzupełniły kolejne pokarmy i obecnie poza mrożonkami podaję również (na razie w mniejszych ilościach niż wskazane) Koralenzucht &


330litrów w obiegu, "OceanLight"4x54W, Red Dragon 5000, 2x Tunze 6055, Deltec AFP600, Deltec FR509 + Filtr DIY dla Pelletek, ARM, Dolewka Aquatrend, Pompy dozujące Doser One, LR 40kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=33726

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezle:clapping


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezle:clapping


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 57 (8 tydzień)

Parametry nie dużo się różnią od tych poprzednich

PH 8.2

Zasolenie 1.021

Temperatura 25

Redox 320

NH4 <0,25

NO2 0

NO3 10

PO4 0.06 (Hanna)

Ca 400

Przez chwile myślałem że moja mała Hanka na PO4 jest zepsuta bo ciągle pokazywała 0.05-0.08, ale po kilka dniach mocniejszego karmienia korali suchymi pokarmami Reefpearls i zoothon , podskoczyła do 0.35 , ale już po 2 dniach było znowu 0.05 , czyli Hanka a także moja filtracja przeciw PO4 działa wyśmienicie.

Jutro pierwsza podmianka, którą ciągle coś odwleka , ale zasolenie jest coraz niższe więc trzeba je podbić koniecznie.

Cała obsada ma się dobrze , do rybek dołączył Mandaryn (Synchiropus splendidus), ale po wpuszczeniu do baniaka od razu umknął między skały i widuje go czasem między nimi, ale na razie o zrobieniu zdjęcia można zapomnieć, mimo że sporo osób wspominała że może być ciężko z przeżyciem &


330litrów w obiegu, "OceanLight"4x54W, Red Dragon 5000, 2x Tunze 6055, Deltec AFP600, Deltec FR509 + Filtr DIY dla Pelletek, ARM, Dolewka Aquatrend, Pompy dozujące Doser One, LR 40kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=33726

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu nieco zaniedbałem relacje , ale postaram się nadrobić tym razem.

Dzień 77 (tydzień 11)

PH 8.2

Zasolenie 1.023

Temperatura 25-25.8

Redox około 300

NH4 <0,25

NO2 0

NO3 10

PO4 0.06- 0.08 (Hanna)

Ca 410

Pierwsza podmianka miała miejsce w 9 tygodniu i dzięki niej podwyższyłem zasolenie do 1.023g i teraz ustabilizowało się już na tym poziomie, podmiankę wykonałem na mieszance soli tropic marin i reef crystals, korale nie odnotowały tego faktu żadną zmianą i nadal pięknie rosną i się pompuja.

W ostatnim czasie niestety straciłem jednego korala, ale pociesza fakt że koral już został kupiony w złym stanie na co zwrócił uwagę dużo wcześniej patrząc na zdjęcie Skiba mówiąc że on długo nie pożyje, jedno jest pewne że już więcej od tego Pana który sprzedał mi tego korala nic nie kupię.

&


330litrów w obiegu, "OceanLight"4x54W, Red Dragon 5000, 2x Tunze 6055, Deltec AFP600, Deltec FR509 + Filtr DIY dla Pelletek, ARM, Dolewka Aquatrend, Pompy dozujące Doser One, LR 40kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=33726

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne zwierzaki, naprawdę przepiękne! Bogactwo barw i form po prostu niesamowite. Mam nadzieję, że mimo niewielkiego stażu Twój baniak dzielnie zniesie taką obsadę. Wstaw jeszcze fotę całości, plizzz :) Będę kibicował Twojemu baniaczkowi :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Świetne akwarium i piękne koralowce, szczególnie zoa - nie będziesz może robił szczepek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupiłeś takie małe szczepki Acantastrei?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne nabytki. LPS -y marzenie.:) Czerwone Zoa tak samo rewelka.

Zwróć uwagę na te cieliste grzybki koło zielonych zoa. Czy to nie jest przypadkiem odmiana sławnej palythoa ( tej toksycznej?) Protopalyhoa, ma raczej inne kolory.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.