Skocz do zawartości
roofii1

Piana "mokra"czy"sucha"-jak ustawić odpieniek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie jak najlepiej ustawić odpieniek przy dojrzewaniu akwa?Na jaką pianę?Dzieki


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skała czysta to na suchą a jak z syfkiem to na mokrą.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ustaw na "mokro" będziesz widział ile "syfu" jest w skale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ogolnie ,piana sucha jest dla bardziej leniwych,czyli dla mnie...kubka mozna dluzej nie myc...przy dojrzewaniu dalbym na mokro,jak juz wspomniano wyzej...inna sprawa jest to ze piana ,pianie nierowna...mokra wyciaga troche inne dziadostwo a przynajmniej inne proporcje od suchej...gdzies byl na forum temat co i ile wyciaga piana sucha a mokra...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na mokrą,syfu co nie miara za 8 god.pełny kubek.Skała dopiero 3 dzień,więc świeżutka i pełno syfu wychodzi.Dzięki za odpowiedzi


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#306692 roofii1 :

Ustawiłem na mokrą,syfu co nie miara za 8 god.pełny kubek.Skała dopiero 3 dzień,więc świeżutka i pełno syfu wychodzi.Dzięki za odpowiedzi

i tak będzie przez najbliższy miesiąc lub dwa ;)

życzę powodzenia i cierpliwości przy starcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy sucha piana jest bardziej dla leniwych. Syf zamiast sie odpieniac do kubka zasycha wewnatrz calej rury reakcyjnej i w miejscu gdzie on sie zaczyna piana po prostu zanika, peka, nie formuje sie. (tak jest u mnie) I trzeba myc kubek co dwa dni, a jak ustawie na mokro to i tak trzeba myc co 2,3 dni bo w domu czuc koniem:D

Czasami potrafie godzine wpatrywac sie w odpieniacz i patrzec jak piana sie formuje i dalej nie wiem w czym tkwi tajemnica odpieniania.

Na razie odpieniam na srednio sucho mokro:D

Czyli piana nie zasycha na calej rurze reakcyjnej tylko moze z centymetr, dwa od krawedzi a w kubku zbiera sie nie kawa, nie lura a herbata.

Co z tego ze produkcji Made by Skiba jak nie wiem jak ustawic i generalnie moja rakieta to czesc akwarium ktora mnie najbardziej denerwuje

Przy swiezym baniaku po wsadzeniu skaly odpieniacz na pewo na mokro bym ustawil. Pewnie niewiele bialek, ale duzo organiki.

Zauwazyliscie roznice w klarownosci wody przy odpienianiu na sucho i mokro?

orty do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu post edytowany przez Nika

Poprawione. Nic nie zwalnia Polaka z pamietania i zasad pisowni rodzimego jezyka. Ale spontaniczne pisanie i 9 lat poza krajem robi swoje. Potknac zawsze sie mozna, ale zeby tak okladac rozowa miotla lezacego? .......mozna sie zniechecic


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306702 Grzegorz Dyzma :

No ja nie wiem czy slucha piana jest bardziej dla leniwych. Syf zamiast sie odpieniac do kubka zasycha wewnatrz calej rury reakcyjnej i w miejscu gdzie on sie zaczyna piana po prostu zanika, peka, nie formuje sie. (tak jest u mnie) I trzeba myc kubek co dwa dni, a jak ustawie na mokro to i tak czeba myc co 2,3 dni bo w domu czuc koniem:D

Czasami potrafie godzine wpatrywac sie w odpieniacz i patrzec jak piana sie formuje i dalej nie wiem w czym tkwi tajemnica odpieniania.

Na razie odpieniam na srednio slucho mokro:D

Czyli piana nie zasycha na calej rurze reakcyjnej tylko moze z centymetr, dwa od krawedzi a w kubku zbiera sie nie kawa, nie lura a herbata.

Co z tego ze produkcji Made by Skiba jak nie wiem jak ustawic i generalnie moja rakieta to czesc akwarium ktora mnie najbardziej denerwuje

Przy swiezym baniaku po wsadzeniu skaly odpieniacz napewno na mokro bym ustawil. Pewnie wiele bialek ale duzo organiki.

Zauwazyliscie roznice w klarownosci wody przy odpienianiu na slucho i mokro?

...Grzesiek,poruszyles temat na dobra,nowa rozmowe o odpienianiu...ja ostatnio obsesyjnie w tym siedze a stalo tak sie gdy zmienilem z tydzien temu odpieniacz...o ile poprzedni znalem o tyle nowy stozek mniej...zauwazylem ze stozki pienia zupelnie inaczej od tradycyjnych rur...podejrzewam tez ze kazdy odpieniacz inaczej reaguje na cos tam...poprzedni nie siadal podczas karmienia,nowy siada na krotki czas...kiedy zamieszalem w akwarium,poprzedni skimmer olewal to i powoli a dobrze robil swoja prace...ten nowy od razu reaguje i wyciaga sporo detrytusu co mnie cieszy...podobnie tak jak Ty odpieniam pol na pol nie bedac pewnym jakie reakcje tam wlasciwie zachodza i podobnie tak jak Ty potrafie sie wpatrywac w kotlujace sie mleko...Nigdy nie zauwazylem roznicy w klarownosci wody czy bylo to odpienianie na mokro czy na sucho...wiele by jeszcze mozna pisac...chcialbym kiedys zrozumiec co od czego zalezy w tym calym odpienianiu...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis pierwszy raz w zyciu wyplukalem mrozonki ( :/ ) i sie zdziwilem, bo odpieniacz nie siadl po karmieniu. Rybki dostaly 5 kostek na raz bo tak ladnie prosily, a normalnie dostaja 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#306753 KIDULT :

a ja dzis pierwszy raz w zyciu wyplukalem mrozonki

to mrożonki się płucze? ;):);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#306764 inmar :

Ja tylko 2 lata płuczę ;)

to ja mam jeszcze czas żeby zacząć płukanie :)

idę więc płukać i ja i do łożeczka, ;)

bo jak jeszcze wychylę 1 bezalkoholowego żywca to moje posty zrobią się różowe albo dostanę bana ;)

pozdrawiam i sorry za of top ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306699 DarekB30 :
#306692 roofii1 :

Ustawiłem na mokrą,syfu co nie miara za 8 god.pełny kubek.Skała dopiero 3 dzień,więc świeżutka i pełno syfu wychodzi.Dzięki za odpowiedzi

i tak będzie przez najbliższy miesiąc lub dwa ;)

życzę powodzenia i cierpliwości przy starcie :)

]

To sobie pobiegam z kubkiem do czyszczenia ;).Narazie 3 dzień dojrzewania,woda się jeszcze nie wyklarowała.Co do powodzenia nie dziękuję,bo zapeszę ;)


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu,więc mam pytanko odnośnie oświetlenia przy dojrzewaniu??lampa 150W HQI+aktynika 2X24W.Ile godzin świecić,którym światłem itd??


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306810 roofii1 :

Nie będę zakładał nowego tematu,więc mam pytanko odnośnie oświetlenia przy dojrzewaniu??lampa 150W HQI+aktynika 2X24W.Ile godzin świecić,którym światłem itd??

...witaj...proponuje HQI odpienic na sucho a aktynike na mokro...jest pare szkol jak zwykle w tym pieknym hobby,pozerajacym nasz czas i dusze...po wyposrodkowaniu roznych opini,dla mnie ma sens 9 godzin HQI i 1,5 godziny aktynika przed i za HQI...a dojrzewanie...?...nie wiem,tez pewnie tyle opini ilu akwarystow...ja swiecilem chyba po 4 godziny,zwiekszajac ten czas co tydzien...mozna tez wogole nie swiecic przy dojrzewaniu a nawet bylo to zalecane w starych szkolach...moze ktos inny ma jakas zlota regule jak i ile swiecic...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306702 Grzegorz Dyzma :

...

Poprawione. Nic nie zwalnia Polaka z pamietania i zasad pisowni rodzimego jezyka. Ale spontaniczne pisanie i 9 lat poza krajem robi swoje. Potknac zawsze sie mozna, ale zeby tak okladac rozowa miotla lezacego? .......mozna sie zniechecic

Grzegorz Dyzma[/b]]Mnie zastanawian dlaczgo dlaczego dlaczego ludzie maja problem z zaakceptowaniem zasad? Skoro jestesmy coraz wieksza spoleczoscia powinnismy bardziej dbac o porzadek. To jak przychodzenie w gosci i arogancke olanie zwyczajow wlasciciela domu. Sam robie byki i jak widze ten sexi rozowy to mam ochote walic ich tyle zeby zasluzyc na warna. Przynajmniej wiem ze chociaz jedna kobieta czyta moje posty

...

Co sprawiło' date=' że w ciągu trzech m-cy nastąpiła taka nagła zmiana w podejściu? temat z września

ps. przepraszam za OT ale chciałam odpowiedzieć Grzegorzowi.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[pink]Z calym szacunkiem do wszystkich, a w szczegolnosci do kobiet. Byki robie, robi je kazdy, a ze ja w szczegolnosci to co mam zrobic? przestac pisac? Nie robie tego specjalnie. Nie wstyd mi (ty patrz jaki analfabeta) i nie oznacza to ze nie akceptuje regulaminu. NR to jedyne miejsce gdzie pisze po polsku ktorego nie mam zamiaru zapomniec. Zreszta co ja bede sie publicznie tlumaczyl z wlasnych slabosci. Monika jak chcesz mi cos wytlumaczyc lub odpowiedziec to jest taka opcja "wyslij wiadomosc"[pink]


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306824 Iceberg :
#306810 roofii1 :

Nie będę zakładał nowego tematu,więc mam pytanko odnośnie oświetlenia przy dojrzewaniu??lampa 150W HQI+aktynika 2X24W.Ile godzin świecić,którym światłem itd??

...witaj...proponuje HQI odpienic na sucho a aktynike na mokro...jest pare szkol jak zwykle w tym pieknym hobby,pozerajacym nasz czas i dusze...po wyposrodkowaniu roznych opini,dla mnie ma sens 9 godzin HQI i 1,5 godziny aktynika przed i za HQI...a dojrzewanie...?...nie wiem,tez pewnie tyle opini ilu akwarystow...ja swiecilem chyba po 4 godziny,zwiekszajac ten czas co tydzien...mozna tez wogole nie swiecic przy dojrzewaniu a nawet bylo to zalecane w starych szkolach...moze ktos inny ma jakas zlota regule jak i ile swiecic...Pozdrawiam...

Dzięki za odpowiedz.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306836 Grzegorz Dyzma :

[pink]Z calym szacunkiem do wszystkich, a w szczegolnosci do kobiet. Byki robie, robi je kazdy, a ze ja w szczegolnosci to co mam zrobic? przestac pisac? Nie robie tego specjalnie. Nie wstyd mi (ty patrz jaki analfabeta) i nie oznacza to ze nie akceptuje regulaminu. NR to jedyne miejsce gdzie pisze po polsku ktorego nie mam zamiaru zapomniec. Zreszta co ja bede sie publicznie tlumaczyl z wlasnych slabosci. Monika jak chcesz mi cos wytlumaczyc lub odpowiedziec to jest taka opcja "wyslij wiadomosc"[pink]

...Grzesiek...wiem ze miales przejscia...zycie to dziwka sometimes...wiesz o tym i ja wiem o tym i oni wiedza o tym i wszyscy wiedza o tym...glupie ,nie...?... a moze nie tak glupie...co sie liczy w tej politycznej przescigance...?... akwarium,wlasny dream,taki typowo wlasny dream...Grzesiek,kiedys chcialem z Toba porozmawiac...nie zareagowalec,choc ja mysle ze moglo by to byc czyms pozytywnym...myslisz ze jestem okropny moze...?...nieee,jestem nawet gorszy...ale zawsze mozna porozmawiac...nie czepiaj sie powtorzen...pisze z Baden-Baden...Pozdrawiam...qr**,nie wiedzialem ze piszemy w tym kolorze...wiesz,bledy ortograficzne to poprawczak,gorsze sa bledy logiczne...te popelniamy wszyscy...chce dostac pierwsze miejsce za nie...Greatings from Strange France...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche glupio sie przyznac ale coz...pytalem ju o duzo rzeczy i jeszcze wiecej sam wyczytalem ale jednego dokladnie nie wiem....kiedy piana jest such a kiedy mokra?jak to sie ma do regulacji doplywu powietrza?u mnie jak dam powietrze na full to kubek sie szybko napelnia woda ale jest ona w miare czysta,a jak zamkne powietrze to napelnia sie powoli ale woda juz brudna...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332120 dziuso27 :

u mnie jak dam powietrze na full to kubek sie szybko napelnia woda ale jest ona w miare czysta,a jak zamkne powietrze to napelnia sie powoli ale woda juz brudna...

I sam sobie odpowiedziales. Piana mokra - szybka produkcja scieku ale jest on rozcienczony - dlatego czysty. Tu piana nie jest lepka i szybko sie uplynnia. Kiedy masz piane sucha, wtedy musi sie dlugo zbierac. Mam mala zawartosc wody, przez co taki sciek jest czarny i cuchnacy


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha..dzieki tester....no to teraz sucha czy mokra??ktora lepsza?sucha usuwa wiecej syfu ale dluzej...a mokra szybciej ale w mniejszych ilosciach....mysle ze to wszystko jedno jaka jest piana...srednio liczac to na jedno wychodzi...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.