Skocz do zawartości
guliwer777

Jaki telewizor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No to chyba Philips wraca do gry, jutro pojadę do sklepu i pooglądam jeszcze raz. Wyczytałem że LG LX9500 ma problem z banding'iem co by to nie było. W philipsie irytyje mnie, że tak zawansowany telewizor nie czyta napisów z USB.

Ciężka sprawa taki zakup telewizora, za duży wybór :)

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharp aquos polecam od siebie jeszcze rok temu byl to swietny i drogi telewizor 4 tys ok teraz juz polowa.

Im drozszy tym szybciej cena spada , na chwile obecna wogole nie oplaca sie nowosci chyba ze kogos na to stac, 3d dla mnie to totalna lipa widzialem i nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Przeglądam masę testów, oglądam sporo telewizorów na żywo i dla mnie wniosek jest taki, że nawet jeżeli 3D jest jeszcze słabe i niezdrowe to i tak najlepszą jakość przy normalnym obrazie 2D mają właśnie telewizory 3D oczywiście nie mówię o najtańszych 3D tylko o tych z górnej półki, co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze offtop ale wyobrazcie ze sobie zycie bez telewizora. Spedzilem 4 lata bez ekranu i co pamietam to to ile czlowiek mial czasu dla siebie i innych, o zyciu psychicznym. Nie ma co robic bo jest telewizor. Dla mnie ekran istnieje tylko na niektore wydarzenia sportowe i ciekawe filmy. Osobiscie juz niegdy nie kupie telewizora z gornej polki bo po roku jest taki sobie a po dwoch ma sie wrarzenie ze ma sie telewizor z ery kineskopu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat tv z ery kineskopu są calkiem niezłe , miałem taki i nadal mam bo działa i tylko jedna awaria była oryginalny sony KV-32FD1,najwyzszy model jaki był 32 cale 8 lat temu to był gigant , waga z 80 kg , dzwięk ma nadal lepszy od nowoczesnych telewizorów a obraz napewno lepszy od takich do 5 tys :) jak ktos kupuje tv radzę przeczytać forum HDTV , teraz liczy sie tylko rozmiar:)i jednak wg mnie plasma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Philips wprowadza najlepsze zmiany w jakości obrazu niestety kosztem jakości wykonania. Osobiście miałem dwa szkiełka tej firmy i non stop się psuły :) dlatego postawiłem na producenta monitorów LCD czyli Samsunga i mam spokój.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga i sharpa. POlecam Samsunga. Co prawda sharp jest produkowany tylko w Japonii i to bardzo duży plus, znają się na rzeczy. Kupując tv rozmawiałem z kilkoma fachowcami (nie tymi z marketów, czy producentów właściwych firm). Rozmawiałem z ludźmi, którzy handlują sprzętem za OGROMNE pieniądze (np najtańsze glośnniki do Kina bez subwofera mięli za 4 tyś!) amplitunery najtańsze za 12 tyś, TV 52 I WIĘCEJ CALI ZA OK 25-27 TYŚ. Panowie zdecydowanie polecali mi samsunga. Jeżeli decudujesz się na 3D to ZDECYDOWANIE polecali plazmę a nie żadne LED czy LCD! Głębia koloru oraz efekt 3D jest nie do podważenia w Plazmach! Sami w swoich domach nawet ledów nie mają, bez 3D oglądają na LCD-kach.

Reasumując kupiłbym jeszcze raz Samsunga, pośpieszyłem się z Sharpa ale mam na niego 5 lat gwarancji i jeszcze od firmy w promocji dostałem odtwarzacz BlueRey.

Jakiś czas temu w TV na programie TVN Tubro-gadżet był program na ten temat i to wszystko co opisałem potwierdzili, mówili tak jabym tych sprzedawcó słuchał.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guliwer777, ja z gamy telewizorów Philips polecałbym model PFL7605H. Miałeś już okazję przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu?

Jest to model z wyższej półki, który charakteryzuje się wysoką jakością obrazu i dźwięku. To sprzęt o wysokim zaawansowaniu technologicznym wyposażony w funkcję 3D Ready i Wi-Fi Ready. Decydując się na ten sprzęt nie będziesz musiał rezygnować z żadnych nowości technologicznych.

Jeśli będziesz miał pytania na temat modelu PFL7605H lub innego, pisz śmiało.

---

Ekspert Philips, udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z produktami marki Philips. Zapraszamy do dyskusji lub bezpośredniego kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego przy wyborze TV bym uniknął - rozmowy z przedst. różnych firm. Najlepiej idź do SONY CENTER w W-wie lub innej firmy, jak myślisz co Ci polecą??? Na pewno swój produkt. Słyszałeś aby przedst. np SONY polecił Ci firmę PHILIPS (niezależnie od modenu), sam sobie odpowiedz a ich wszyskich bez urazy miej tu :)

Najlepiej poczytaj odpowiednie forum TV, DVD itp. nie spiesz się, tam na pewno znajdziesz odpowiedź.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś kolejna runda po sklepach i Philips 46PFL9705 jest niekwestionowanym liderem dla mnie :)

Teraz tylko trzeba dobrą cenę na niego znaleźć :)

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem telewizor LCD SONY BRAVIA Full HD mod. KDL-40Z4500 z technologią Motionflow 200Hz i jestem bardzo z niego zadowolony pozdrawiam.


Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, każda pliszka swój ogonek chwali :). Wygląda na to ze czegokolwiek nie kupisz, to i tak tydzień później będziesz się zastanawiał czy aby na pewno nie mogłeś kupić lepiej :)

Ja z doświadczenia tylko dodam że wszystko co miałem z Philipsa się prędzej czy później zepsuło. Raczej prędzej. Osobiście, gdybym miał kupować, brałbym Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheeh jeśli chodzi o mnie to ja w życiu bym Samsunga nie kupił baa nawet za darmo bym nie wziął :) hihi u mnie cała rodzina jedzie na Sony telewizorach i ja będę to kontynuować :) Samsunga to do komputera jako monitor to tak ale nie telewizor :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chse nic mówić ale w sony to się płaci za marke a dostaje BUBEL .Kiedyś też myślałem że sony to coś ale...mając kilkanaście urządzeń tej marki i to z górnej półki zmieniałem zdanie jak kupowałem inną marke.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi zgadzam się po części, gdyż ja nic prócz telewizora z marki sony bym nie kupił a nie sorka bym kupił jeszcze kamerę :) ale reszta a zwłaszcza sprzęt grajacy to moim zdaniem porażka jakich mało... :) hheh ale widac z postów wyżej że każdy ma swoje marki :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie jestem fanem firmy SONY , powiem wiecej dla mnie sony i panasonic są na końcu listy. Era dobrego obrazu skończyła się dla sony na modelu HQ100. Jednak profesjonalny sprzet robią super. Miałem okazję byc na wystawie sprzętu profesjonalnego w USA i tam rzutnik Sony zrobił na mnie ogromne wrażenie , bo na ekranie o podstawie 6 metrów obraz był tak detaliczny że niewiele ustępował wyswietlaczom. Cena ponad 200 tyś $ , wiec tylko dla najbogatszych , ale trzeba przyznać że jednak potrafią. Generalnie nie ma firmy która robi szystko dobrej jakości. Moim zdaniem japończycy nie potrafią zrobić dobrych głośników , nawet te drogie grają kiepsko. Philips tylko telewizory robi rewelacyjne nic wiecej, Pioneer blu ray robi rewelacyjny , a 91 to poprostu pocisk. Ten odtwarzacz połączony z telewizorem HI END Philipsa daje taki obraz że 3D możemy sobie odpuścić. Oczywiście to moje zdanie , każdy ma inne upodobania dotyczące obrazu i dżwięku dlatego najlepiej samemu na żywo ocenic przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "mając kilkanaście urządzeń tej marki " miałem właśnie na myśli zwłaszcza TV i kamery .Co do sprzętu grającego ...faktycznie bez zachwytu ale jakościowo zawsze było ok i zawsze Made in Japan.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#309309 daimen :

heheeh jeśli chodzi o mnie to ja w życiu bym Samsunga nie kupił baa nawet za darmo bym nie wziął :) hihi u mnie cała rodzina jedzie na Sony telewizorach i ja będę to kontynuować :) Samsunga to do komputera jako monitor to tak ale nie telewizor :)

jak myslisz czyje panele montowane są w tv Sony ? :) własnie Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji coraz mniejszej widzialności czegokolwiek na ekranie nadeszła chwila odesłania 20"-ej bańki do lamusa. Ponieważ nie jestem maniakiem wszelkich nowinek technologicznych, a telewizyjnych w szczególności, liczę na Waszą pomoc.

Telewizję oglądamy raczej rzadko, średnio z godzinkę dziennie albo i mniej. Nie oglądam filmów nastawionych na efekty, kina akcji itp., więc cudów w postaci 3D czy innych bajerów nie potrzebuję.

Co ma być:

- rozmiar ok. 46" - niestety ponad 4m do "oglądaczy", więc to chyba optymalna wielkość

- przyzwoity obraz, również dla TV analogowej, matowy ekran (lusterka odpadają)

- możliwość bezprzewodowego dostępu do netu, wifi nie musi być wbudowane (można dokupić za 150-200 zł dedykowane adaptery, jeśli nie-wyprowadźcie mnie z błędu ;)) - nie mogę pociągnąć kabla, a chcę mieć dostęp do muzy i filmów z kompa, youtuba itp.

- może mieć slot do dekodera tv cyfrowej (nie musi)

- o ile nie podniesie to strasznie ceny-może mieć podświetlenie LEDowe

Czego ma nie być:

- Samsunga (z różnych przyczyn moje zaufanie do tej marki jest zerowe)

- 3D (nie wykorzystam, więc po co dopłacać)

Myślałem nad Toshibą Regza (nie jestem pewien, czy ma wifi), Sharpem i Philipsem (chociaż słyszałem, że wycofał się ze sprzedaży TV w Europie), ale w modelach się gubię zupełnie.

Budżet ok. 3-3,5 k (do lekkiej weryfikacji).

Co możecie polecić? :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat - rzeka (jak "jaki aparat, komputer, samochod) :-) Przede wszystkim, jesli chcesz docenic zalety full HD, to przy 4m do ekranu minimum 50 cali, niestety. Jesli jestes milosnikiem filmow i dobrego, naturalnego obrazu - tylko plazma. Jesli wsio rawno, co ogladasz, moze by LCD. Co do 3D, do niedawna bylem zacieklym wrogiem - ale jak zobaczylem Avatara na plazmowym Panasie, to zostawilem szlaczek zrujnownych paneli podlogowych (od dolnej szczeki)... IMHO najfajniejsze LCDki robia teraz Sharp i LG a plazme Panas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Radek Ch sam używam plazmy Panasonica 50 cali oglądam ją z 3-4 metrów obraz przy dobrym sygnale powala na kolana

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, plazma 50 cali panasa to mistrz świata. Jakościowo i cenowo. Tylko jest to jednak trochę lusterko. Ja oglądam tylko filmy wieczorami więc to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marbecz, możesz coś więcej o swoim TV napisać?

Przeglądam właśnie instrukcję od tego modelu, wygląda ciekawie. Przeraża mnie trochę pobór prądu (max. 320W), jak to wygląda u Ciebie? Działają funkcje typu TV guide, podłączenie do neta? Za adapter wifi zdzierają (ponad 3 stówki).

Poguglałem trochę w Sharpach i niestety wygląda na to, że wszystkie mają lustrzany front :(

Ciekawa jest jeszcze ta Toshiba, chociaż faktycznie przy HD może być ciutkę mała...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.