Skocz do zawartości
guliwer777

Jaki telewizor ?

Rekomendowane odpowiedzi

panasonic 50g30e :) tylko :) wypas szkielko :) uwierz nie bedziesz zalowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy: pamiętaj że ten pobór prądu pojawi się jedynie wtedy gdy będziesz oglądał białego niedźwiedzia na biegunie. Plazma zużywa prąd wtedy gdy świeci, LCD pobiera prąd zawsze do podświetlenia całej matrycy. Stąd pojawiło się podświetlenie LED. W realnych warunkach różnice w zużyciu energii pomiędzy LCD a plazma nie będą tak drastyczne. Poza tym plazma ma sporą przewagę przy słabszym sygnale a poziom czerni generalnie jest nieosiągalny dla LCD.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy z racji tego, że na co dzień sprzedaje tv myślę, że mogę się udzielić w temacie :)

Tu popieram przedmówców i poleciłbym Ci tv plazmowy Panasonica. Jeśli plazma to tylko tej firmy. Jeśli chcesz odbierać dobrze analog to od razu daruj sobie lcd i ledy, niestety oglądanie tego na 46" to porażka. Toshiba i Philips w tej chwili to wielka porażka...pierwszy nigdy nie miał nic ciekawego do zaoferowania, a philips sprzedał się dla chinoli. Jeśli jednak lcd to sharp-dobra matryca ale wolna elektronika co mnie bardzo wk...denerwuje znaczy. Ewentualnie Sony, matryca sharpa a elektronika sony i hula aż miło...tylko droższy. Co do plazmy to polecam model panasonica tx-p46g30 mały podgląd. Myślę, że ma to wszystko o czym piszesz i obraz na nim będzie najlepszej jakości w porównaniu do tej półki cenowej z innymi lcd i led. :) Pozdrawiam Paweł

Ale mnie wyprzedzili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapuhy mój model nie ma internetu bo używam dysku multimedialnego "popcorn hour a200" co i Tobie polecam zamiast dopłać 500 zł do tv z takimi bajerami kup sobie takie urządzenie naprawdę super zabawka ,a prądu moja 50-tka pobiera średnio 200W

chyba te 50-tki z internetem maja lepsze matryce ale ja różnicy nie widziałem

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie :)

LCDka Philipsa (32") mają rodzice i mówiąc szczerze analog wygląda na nim bardzo przyzwoicie, przynajmniej w porównaniu do totalnej kaszanki ciut starszych modeli. U mnie jest osiedlowa kablówka z analogiem, część programów jest w cyfrze, na razie z 10 w HD (za całe 25 zeta wszystko :thumbup: ), ale starszych filmów też mam sporo i nie chciałbym oglądać ich rozpikselowanych na całym ekranie.

Plewek01, rozumiem, że model który podałeś jest taki sam jak z mojego linka, tylko 46"? Jak wygląda w nim współpraca z netem i zasobami kompa (mp3, filmy, zdjęcia), zgrabnie to działa? Na przeglądanie stron się nie nastawiam, chociaż np. taki grooveshark by się przydał. Czytałem, że youtube działa słabiutko (niska rozdzialka).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sonego 32''kineskop i jak na razie za żadne skarby nie zamienię go na lcd ..polecam ci sklep na rzgowskiej przy górniaku ..kino w domu ... mały budyneczek dobre ceny i duże doświadczenie

i jeszcze jedna sprawa nie patrz na recenzje i opinie musisz na własne oczy zobaczyć jak odbiera tv to jest najważniejsze żeby obraz się tobie podobał :) a nie innym


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to dokładnie ten sam model. Tak na większe przesyły to Ci nie potrafię powiedzieć...na tyle ile dałem rady sprawdzić w robocie to wszystko dosyć płynnie śmigało...sporo też zależy od routera, najlepiej jakiś już w technologii przesyłu n oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam swoje "trzy grosze" :)

plazma Panasonic, kupilem, kilku znajomych wpadlo na piwko i... tez kupili ...

niestety u mnie na zakupie tv sie nie skonczylo :/

zobaczysz cos w HD raz, drugi i...

kamera FullHD, BluRay...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG z wyższych modeli, ale polecam porównać w sklepie telewizory przed ostatnią decyzją. Mi osobiście bardziej podoba się obraz na LCD, na plazmie może obraz jest bardziej podobny do prawdziwego (realnego) ale ładniejszy jest na LCD. Jeżeli zdecydujesz się na plazmę to tylko Panasonic.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli LCD to tylko z podświetleniem ledowym full led(nie żadna krawędziówka) i lokalnym wygaszaniem ledów. Czerń jak w plazmie i jest b. oszczędny. Ja mam Philpsa z takimi funkcjami i mogę go z czystym sumieniem polecić. Odbiór analogowej przy dobrym sygnale nie jest zły. Niestety ceny są zaporowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko plazma. Posiadam Kuro Pioneera i bije wszystko. Jedynie właśnie plazma Panasonica mogła się w niewielki sposób do niego jakościowo zbliżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam plazmę Panasonica. Ja mam jeden, rodzice 2 i ze wszystkich jesteśmy bardzo zadowoleni (55, 50 i 42 cale). Nie wiem, czy są teraz telewizory z matowymi ekranami, ale przy plaźmie jest to w zasadzie zbędne, bo ma dużo większy kontrast, więc nawet w słoneczny dzień można ją spokojnie oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Toshibą Regza (nie jestem pewien, czy ma wifi)

Witam.

Posiadam starszy model regzy 40" sprzed 3 lat i bardzo sobie chwale


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz L tylko że teraz ciężko coś znaleźć z podświetleniem full led bo prawie wszystko krawędziówki...i do tego ta cena?! W miarę tanie i dobre rozwiązanie to właśnie panasonic...co do kuro i pioneera to ok tylko znów wraca temat cena...uważam że złotym środkiem jest właśnie panasonic ze swoją plazmą, czy to 3d czy nie. Ledy nie radzą sobie wg mnie z odświeżaniem obrazu przy 3d. Zresztą samo za siebie mówi, że do tej pory w tvp używali tylko tv plazmowych, bo lcd i led nie dało się dostroić do kamer aby nie migotały...te które widać obecnie w studio tv sony to też ponoć plazmy które nie są dostępne na polskim rynku...a i używają kabli component, bo na długie dystanse hdmi nie daje rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pionieer Kuro juz dawno nie produkuja :crybaby: .... Panasonic ma matryce LG .... jak ktos napisal sam sobie popatrz co ci odpowiada nie sugeruj sie opiniami innych .... wystarczy ze inaczej bedziesz mial okno w pokoju i wrazenia z ogladania beda zupelnie inne ... wlasne oko podstawa


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dodam jeszcze...

idac do sklepu i porownujac TV nie zapomnij poprosic o wlaczenie trybu "dom", bo w wiekszosci przypadkow w sklepie jest wlaczony tryb typu "sklep", czy "demo" (czy jak tam sie te profile nazywaja) z max podbiciem obrazu :)

a to juz inna para kaloszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dodam jeszcze...

idac do sklepu i porownujac TV nie zapomnij poprosic o wlaczenie trybu "dom", bo w wiekszosci przypadkow w sklepie jest wlaczony tryb typu "sklep", czy "demo" (czy jak tam sie te profile nazywaja) z max podbiciem obrazu :)

a to juz inna para kaloszy...

Co do podbicia obrazu w trybie sklep nie wiem czy jest taka różnica.

Tak jak większość forumowiczów polecał bym plazmę Panasonic a jak nie plazmę to LED tylko i wyłącznie Sharp Quattron.

Pozdrawiam

Mateusz

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie full LED czy jak tam zwał zdecydowanie odpada ze względów cenowych.

Poza tym jak sobie podliczyłem, to przy naszym użytkowaniu plazma zeżre prądu może za 10 zł miesięcznie (godzina dziennie oglądania to jakieś 3 zł/mc), więc LEDami sobie specjalnie nie pooszczędzamy ;)

Na razie skłaniam się ku plazmie, chociaż niepokoją mnie narzekania na buczenie zasilacza. Jak to u Was wygląda?

Zmierzyłem dokładnie odległość od TV, faktycznie jest ciut bliżej niż pisałem - 3 do 3.8 m. Czy przy takiej odległości od 50" obraz w analogu będzie zjadliwy, czy lepiej zostać przy 46"?

Oczywiście porównam sobie jeszcze obraz na żywo, ale w marketach wszystko wydaje się mniejsze niż w rzeczywistości :)

Pozdrówka.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic ma matryce LG

Bzdura - Panasonic produkuje wlasne matryce na bazie technologii... Pioneer a. Matryce LG sa miedzy innymi w Sony i Philipsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie full LED czy jak tam zwał zdecydowanie odpada ze względów cenowych.

Poza tym jak sobie podliczyłem, to przy naszym użytkowaniu plazma zeżre prądu może za 10 zł miesięcznie (godzina dziennie oglądania to jakieś 3 zł/mc), więc LEDami sobie specjalnie nie pooszczędzamy ;)

Na razie skłaniam się ku plazmie, chociaż niepokoją mnie narzekania na buczenie zasilacza. Jak to u Was wygląda?

Zmierzyłem dokładnie odległość od TV, faktycznie jest ciut bliżej niż pisałem - 3 do 3.8 m. Czy przy takiej odległości od 50" obraz w analogu będzie zjadliwy, czy lepiej zostać przy 46"?

Oczywiście porównam sobie jeszcze obraz na żywo, ale w marketach wszystko wydaje się mniejsze niż w rzeczywistości :)

Pozdrówka.

Ja bym ci polecał 42" a nie 46".Masz racje w sklepach telewizory zdają się mniejsze ponieważ jest większa powierzchnia niż w domu,w moim sklepie jak paczę na 60" to jest dla mnie mało.

Pozdrawiam

Mateusz

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zyciu 42 cale na 3,8 metra. Zaleznosc dla HDTV jest prosta - odleglosc podzielic przez 2,5 i mamy przekatna. Zreszta ja jestem za kupowaniem najwiekszego mozliwego - Sam kupilem 50, a teraz wolalbym 60 :thumbup: Bo obraz dobrego filmu ma mi wypelnic pole widzenia w jak najwiekszym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zyciu 42 cale na 3,8 metra. Zaleznosc dla HDTV jest prosta - odleglosc podzielic przez 2,5 i mamy przekatna. Zreszta ja jestem za kupowaniem najwiekszego mozliwego - Sam kupilem 50, a teraz wolalbym 60 :thumbup: Bo obraz dobrego filmu ma mi wypelnic pole widzenia w jak najwiekszym stopniu.

Jeżeli chodzi o odbiór Full HD to się z tobą zgadzam co do HD lub zwykłego nie.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek z tego co wiem to w sony jest matryca samsunga :) ale mniejsza z tym tak jak wczesniej napisalem 50 to minimum :) kupisz 46 bedziesz zalowal ze za maly :( kupisz 50 to po jakims czasie bedzie tak samo :) ale 50 do ciebie bedzie w sam raz :) kosztami pradu sie nie przejmuj bo sa prawie takie same jak lcd , jesli plazma tylko panasonic i nie baw sie w nic innego . mam panasonica od 4 lat i mam jeszcze 50hz i hd ready a i tak z polsatu cyfrowego mam obraz bajka :) wczesniej napisalem ci o modelu 50g30e i moim zdaniem to naprawde udany model , sam myslalem zeby zmienic moj na wlasnie ten :) pozdr ps i nie baw sie w zadne 3d :thumbdown: pozdr :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z uporem maniaka polecam 46EX500 LCD ale za to jaki obraz :D bajka LED może się schować :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46ex500 to model wyprzedazowy i coraz ciezej go kupic :( to to samo co samsung 46c650 :) ale jest mniej awaryjny os samsona, kosztuje ok 3000 zeta o po dolozeniu kilku stow masz o niebo lepsze tv :) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.