Skocz do zawartości
ejerzyk

50 gallon nano reef cube

Rekomendowane odpowiedzi

Już od jakiegoś czasu planowałem przeprowadzkę. W trakcie remontu nowego mieszkania znalazłem też trochę czasu na przygotowanie nowego zestawu dla moich zwierzaków. Około lutego zamówiłem u szklarza nowe szkiełka, wcześniej też gromadziłem sprzęt, m. in. odpieniacz od Staniego oraz inne cudeńka takie jak np. pompki cyrkulacyjne. Udało mi się skonstruować niesamowicie solidny stelaż z belek drewnianych i zaraz po tym jak duży pokój było gotowy zacząłem wszystko składać. Po pierwszej fazie prac wszystko wyglądało tak:

dsc3346resize.jpg

dsc3349resize.jpg

dsc3353resize.jpg

dsc3354resize.jpg

Akwarium ma wymiary 60x60x50h, komin zewnętrzny 30x10x30h z dwoma otworami pod przeloty 32 mm oraz półokrągłym wycięciem na grzebień. Sump 48x48x40h z dwiema komorami. Pierwsza na sprzęty (na razie Deltec AP600 i grzałka, może w przyszłości jakiś filterek), a druga na trochę skały i pompę obiegową. Spływ rozdziela się na zrzut do sumpa i spływ do odpieńka (regulowane osobnymi zaworami), a rewizja prosto do sumpa. Za powrót wody odpowiada pompa NJ3000. Stelaż zrobiony z belek 4.5x7 cm, każda noga z dwóch belek. Blat na górze i na spodzie, drewniany. Zbiornik na dolewkę 50x20x35h.

Po sklejeniu wszystkiego i przetestowaniu szczelności na kranówce (były małe przygody), przyszedł czas na obicie szafki i tym zajął się stolarz, który robił też inne meble.

dsc3420resize.jpg

Do akwarium trafiło pierwsze wiadro H2O:

dsc3425resize.jpg

a po pewnym czasie większa ilość, która została posolona solą Reef Crystals

dsc3426resize.jpg

i w takiej formie akwarium czekało na przeprowadzkę.

W sobotę, 23 czerwca 2012 roku, dobrzy ludzie pomogli mi przetransportować moich podopiecznych. Bardzo dziękuję: Romanowi (BAU), Jackowi (jacekberetłódz), Kamilowi (kapuhy) oraz Adamowi (adam_s) za wielką pomoc sprzętową, fizyczną i mentalną :unworthy: , a trochę mniej dziękuję Darkowi (Czerest) za pomoc jedynie mentalną. :) Żałuję, że nie robiłem zdjęć całego tego przedsięwzięcia, bo aparat był naszykowany, ale ja jakoś nie pomyślałem o nim mocząc paluchy w słonej wodzie... Wszystko poszło super, świetnie i sprawnie, bo już mieliśmy trochę doświadczenia po przeprowadzce oceanu Adama sprzed tygodnia. Po około 3h wszystko było powkładane i pływało w nowym akwarium. Mnie jedynie zostało poukładanie koralików na miejsca i zawieszenie lampy LED oraz wyregulowanie hydrauliki i odpieńka. Nad akwarium wisi zasłużona lampa LED 150W prosto z Chin i wspiera ją w zakresie widma niebieskiego 2x24W ATI Blue Plus.

Dzisiaj rano, tj. 25 czerwca, wszystko razem wygląda tak:

dsc3454resize.jpg

dsc3458resize.jpg

Do akwarium wlałem nieco większą niż co dwa tygodnie dawkę bakterii i wszystko się kręci. Jeszcze nic nie jest poklejone i w najbliższej przyszłości może niektóre koraliki pozabezpieczam przed upadkiem z wysokości, czy np. dokleję Euphyllce podstawkę, ale to już sprawy kosmetyczne.

Skała jest ustawiona na sposób "rafowe urwisko" i całkiem mi się to podoba. Nigdzie nie dotyka do bocznych szyb i można je łatwo czyścić. Jest sporo półek i SPSy się cieszą dużą ilością światła. Na razie nie planuję skały przestawiać, bo tak mi się podoba. Lampy ustawione są lekko pod kątem, żeby wszystko ładnie oświetlały. Cyrkulacja to 2 razy JVP-201, co daje pewnie trochę mniej niż 12000 l/h i dmucha na skały od tyłu i trochę bokami, co daje dobry przepływ wody i nie za silny prąd.

Jeszcze raz dziękuję Morszczakom z Łodzi za wspaniałą pomoc! :unworthy:

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko pozazdrościć :thumbsup: Fajne ułożenie skały :clap:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna kostka. Zostawiasz bez tła czy coś planujesz?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na razie będzie bez tła i zobaczę jak będzie wyglądać za jakiś czas. Postaram się jeszcze pochować przewody, a powrót dałem na bezbarwnym wężu, żeby się nie rzucał w oczy. Jeżeli jednak zdecyduję się na tło, to pewnie dokleję czarną plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na razie będzie bez tła i zobaczę jak będzie wyglądać za jakiś czas. Postaram się jeszcze pochować przewody, a powrót dałem na bezbarwnym wężu, żeby się nie rzucał w oczy. Jeżeli jednak zdecyduję się na tło, to pewnie dokleję czarną plexi.

Bez tła bez tła zdecydowanie.A jak już to coś na zasadzie struktury żeby przypominało ściane z żywej skały problem z czyszczeniem tylnej szyby by się sam rozwiązał.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda ale mam jedną uwagę: na spływie nie masz żadnego zabezpieczenia przed dostaniem się do sumpa/pdpieniacza zwierzyny. Może sitko z AM załatwiłoby sprawę. Z tego co czytam posty ludzi, którzy mają akwaria dłużej to że jakieś stworzenie będzie chciało zwiedzać komin/sumpto tylko kwestia czasu...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada naprawde super!

Fajne jest takie ustawienie, gdy rybki moga plywac dookola skaly. :thumbup:

Ta czystosc daje po oczach. B)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na rafie w Discovery :clap:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, kolejny zbiornik też robię bez tła :clap:


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci tydzień, trzecia przeprowadzka - musimy jakąś firmę otworzyć :)

Całkiem fajnie wyszło to ułożenie, zamaskowanie pomp super, bardzo dobrze wpływa na efekt końcowy. Zdecydowanie dodaje lekkości, pomimo sporej ilości skały.

Obsada się odliczyła? :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iekna kosteczka, piekna robota! :unworthy::thumbsup: bede obserwowac temat z ciekawoscia :)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda ale mam jedną uwagę: na spływie nie masz żadnego zabezpieczenia przed dostaniem się do sumpa/pdpieniacza zwierzyny. Może sitko z AM załatwiłoby sprawę. Z tego co czytam posty ludzi, którzy mają akwaria dłużej to że jakieś stworzenie będzie chciało zwiedzać komin/sumpto tylko kwestia czasu...

Dzięki za podpowiedź, takie rozwiązanie podpatrzyłem u snocho, który (tak mi się wydaje) ma tylko uciętą rurę, ale skoro jest niebezpiecznie, to pomyślę nad sitkiem.

Cieszę się z Waszego pozytywnego przyjęcia nowego zbiorniczka. :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wole zbiorniki które są bardziej podłużę niż kwadratowe, ale ten jest świetny, ta czystość, lekkość.

Doskonale to wszystko wygląda zarówno od strony wizualnej jak i technicznej

Chyba jednak polubiłem kosteczki :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Pietrek (wyświetl historię edycji)

175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci tydzień, trzecia przeprowadzka - musimy jakąś firmę otworzyć :)

Całkiem fajnie wyszło to ułożenie, zamaskowanie pomp super, bardzo dobrze wpływa na efekt końcowy. Zdecydowanie dodaje lekkości, pomimo sporej ilości skały.

Obsada się odliczyła? :)

Dzięki Kamil, wszystkie zwierzaki żyją i mają się świetnie. Jedynie co, to C. tominiensis chyba trochę walczył o miejsce w skałach i ma mały ubytek w płetwie grzbietowej, ale pewnie szybko się zagoi. Z Twoją pomocą poszło gładko i bezpiecznie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium, tak trzymaj:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ustawienia skały - nich sie mury pną do góry... :lol:


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo świetnie to wygląda :) sam się zastanowię czy nie zrobić jednak takiego Akwarium zamiast normalnego za jakiś czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek dobrze ze to ode mnie nie wyszło :harhar:


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywca te korale tak świecą :)), ze odchodzić się nie chce :p


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał aż się prosi o stado błaznów ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kostka :thumbup:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.