Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

Nie za szybko podniosłeś Ca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Czyli chyba z niego zrezygnuje, bo szczepki na podstawkach nie poprzyklejane do skały...

Pozdro Michał

p.s.: Masz jeszcze babki? Zastanawiam się nad ich zakupem, ale słyszałem, że są dość trudne w utrzymaniu.

Edytowane przez mickeangello (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Lizard po pierwsze super RM. Mam do Ciebie również pytanie, mianowicie czy pompki które masz to TUNZE 6015, bo ja takowe posiadam i za żadne skarby nie mogę ich dobrze ustawić - jak bym ich nie ustawiał to mi robią małą pralkę; szkoda mi błazenków bo machają nimi na lewo i prawo. Może dasz mi jakąś podpowiedź jak je dokładnie ustawiłeś, no chyba że u Ciebie też robią pralkę , chociaż po zdjęciach nie wydaje mi się tak.

Pozdro.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus! Więc początkowo też miałem problem i tak się zastanawiam jak Ci pomóc, bo nie da się ustawić tak samo cyrkulacji w 2óch różnych zbiornikach (inne ułożenie skał). Ja u siebie obie pompy skierowałem po przeciwnej, lewą bliżej przedniej szyby dmuchająca tak jakby po owalu frontowej szyby w linii prostej, ok 5cm od lustra wody a przeciwległą na tafle wody w stronę grzebienia, tylko uważaj by woda nie chlapała Ci po szybie, ma dmuchać w stronę tafli, a nie wywalać wodę ponad nią :). Na początku miałem problemu z piaskiem w rogach akwarium, ale dosypałem grubszego i problem się skończył. Generalnie pompki rewelacja, czekam tylko aż ktoś wymyśli pompki z odłączanym kablem gdzieś ok. 10cm od pompki, tak by do czyszczenia wyciągnąć samą pompkę, a nie demolować pół domu w poszukiwaniu który to był kabel :) Postaram się w najbliższym czasie coś zaktualizować jakimś zdjęciem! Dzięki za miłe słowa, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką radę :smiling: . W piątek (muszę odpocząć i odstresować się :veryangry: ) w takim razie się znowu "pobawię" ustawianiem pomp. Do momentu wpuszczenia rybek nie widziałem problemu z ustawieniem, niestety teraz dopiero widzę jak dmuchają. Wczoraj siedziałem do 24-tej i szlak mnie już trafiał, niby coś lepiej ustawiłem, ale i tak nie jest to to czego bym oczekiwał. No nic kończę i czekam na dalszą fotorelację :thumbup: .

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rośnie i uspokoiło się, glonów nie ma, cyjano nie ma, TFU!

DSC00318.jpg

Tu różnica, zdjęcie z 15 kwietnia:

532706_392536697434271_100000338310026_1306899_83576041_n.jpg

DSC00313.jpg

DSC00312.jpg

Najszybciej rośnie Seriatopora caliendrum, muszę jeszcze upolować hystrix'a i kilka innych sps. Korcą mnie też szczepki ZOA, czerwone w prawym rogu pięknie zarastają skałę. W planach podnieść wszystkie korale z piachu i wrzucić je na skały, powinno dać fajny efekt.

Edytowane przez SkoczekPL
poprawiłem linki do zdjęć (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1qj0oh.jpg

2yxex51.jpg

r1izyo.jpg

5zł i skrzynka piwa ;]

Panie Lizard weź Pan na drugi raz użyj normalnego hostingu a nie wynalazku jakiegoś :alien:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czad, wyszło bajecznie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard - elegancki zbiorniczek :)

Ta favia czerwono zielona... zanotowales u nie jakies przyrosty? Wiecej polipow? Pytam bo mam identyczna juz prawie rok i mimo ze sie pieknie pompuje i polipuje w nocy to nie bardzo ma przyrosty.

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie oddają kolorów, kilku korali w ogóle na nich nie widać, ale chodzi o jakąkolwiek dokumentacje.

Bartku z faviami/favitesami mam dziko od samego początku, ta favia czy favites zielona max z lewej to koral który mam najdłużej z wszystkich. Nie wiem ile już będzie 4 lata?- 0 przyrostu, 0 ubytków, następna jest ta z czerwonymi pkt'ami o której piszesz u niej to samo, ale mam jeszcze jedną odmianę:

35hk4mb.jpg

( powyżej winno znajdować się zdjęcie

:D )

Ta odmiana rośnie jak szalona, dostałem skrawek, okruszek tego korala, miał może 2x2cm, teraz już ma 6x6 oblewa skałę i leci dalej. Nie wiem od czego to zależy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też koral z ostatniej foty ładnie rośnie, ale znalazłem go w wielu miejscach pod nazwą platygyra - może tutaj tkwi rozwiązanie?

Jedno z wielu zdjęć bardzo podobnego koralowca:

GreenPlatygyraMazeBrainAussielg.jpeg

Widzę, że baniak wyszedł już na prostą. Bardzo ładnie się prezentuje, gratulacje :)

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lizard podrzuć mi na odhodowanie te favie ;) u mnie favia zwiększa swój rozmiar w zastraszającym tempie. Z 3 oczek od czerwca mam już korala wielkości pieści + jedną szczepkę ponad 10 oczek już pusciłem, a następna już rośnie i przybywa jej w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Kamil, że to bardzo możliwe, jeszcze nie formują się takie wyraźnie widoczne linie, póki co mam klastry jak na favii, ale kolory te same :)

Te linie nie zawsze są mocno widoczne, głównie po zestresowaniu i wypompowaniu korala. Jak jest ładnie nadmuchany, to mocno przypomina favię (a właściwie favites), ale z częścią oczek połączonych ze sobą.

LPSy potrafią dość mocno zmieniać wygląd, do tego na reeflexie jest przeróżnych odmian już taka masa, że z precyzyjną identyfikacją będzie coraz trudniej. Ale to dobrze-im więcej LPSów, tym lepiej :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.