Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

Lizard dobre filmiki: powiedz czy masz jakiś tajny sposób na to że quadri ci się tak pompuje ??


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to nie ma sposobu, jak mają dobre warunki to się pompują, myślę, że błazen który wiecznie w nim siedzi też w czymś pomaga.

Ze swojej strony od czasu do czasu wrzucę mu coś do gęby i siedzi grzecznie w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kilka dni temu, w pierwszych dniach stal gdzie go posadziłem potem uciekł w dziurę schował nogę i wystawił takie cienkie farfocle.

W drugim dniu zjadł nawet krewete a teraz pluje nimi ; chyba przeszedł na diete :))


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karm go jeśli się aklimatyzuje, będzie się oczyszczał w szoku, lepiej jest odczekać, zresztą wcale nie trzeba dokarmiać, znam takie baniaki gdzie quadri rosną na potęgę a nic nie dostają do żarcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Coś mi się wydaje że się przejedziesz na AF.Obym się mylił.

Zbiorniczek ładny ale w mojej pamięci dalej tkwi Twoja wypasiona 52 -ka.

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ja też pamięcią czasami wracam do baniaka z biurka :) Co do AF póki co wszystko pięknie polipuje, woda kryształ, ale wiadomo, jest zbyt wcześnie żeby cokolwiek mówić, zadajmy sobie to samo pytanie za rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o co chodzi z solą AF? jakieś problemy ktoś miał?


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko nie jest, gdybym miał zaczynać od nowa, na pewno nie byłby to reefMAX ;) Jak się wkurzę to .. a szkoda gadać, pożyjemy zobaczymy, póki co buja dobrze, trzeba tylko pilnować :)

witaj kolego, piękny ten Twój baniaczek gratuluję, odnośnie tego cytatu to jestem ciekaw od czego byś zaczął gdybyś miał zaczynać od nowa?? chcę założyć swój pierwszy baniaczek niewielki i co byś mi poradził?. Z góry wielkie dzięki


160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiaj baniak jak najwiekszy jesli chodzi o mozliwosci Twojego lokum z sumpem i prosta szyba. Latwiej z parametrami, nie martwisz sie, ze tak naprawde to nie ma co w malym trzymac. wolalbym kupic szklo,stelaz, dobra lampe, cala reszte sprzetu i zbierac na to wszystko chocby rok albo dwa lata :-) i starsi koledzy nie beda sie smiac, ze masz reefMAXa :-P

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko to piękne, ale jeśli można wydać te minimum 5k pln na Reefmaxa w zasadzie w pierwsze 3 miesiące, to ile trzeba na wieksze? jak nic 2x tyle żeby to miało ręce i nogi ;)


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję ;)

Póki co 2gi tydzień na Aquaforest, podmiana co tydzień 10l wody, do tego dozowanie suplementów narazie bajka, wszystko polipuje, nawet szyby, brak wysypów czegokolwiek, tylko czegoś do kopania w piachu brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna podmiana na AF. Wszystko pięknie gra. Za sprawa firmy Aqua-Trend trafił do mnie dziś fajny chwytak na wężyki z moich dozowników. Badyle wyleciały z panelu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

post-9227-1354222092,3_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziw, ze tak dlugo byly!

ja na początku rozkminialem jak zastapić to wata (bo mam w trzeciej komorze tunze 9002)

i dawalem poczatkowo wate, no ale pozniej z braku czasu to tam luzny przeplyw i cykliczne odwiedziny ryb w panelu

babka standardowo, czy mandaryn ktore w obie strony sobie kursowaly :)

Kabelki ladne


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak one Ci tam przyjacielu wskakiwaly? Grabie na wylocie tez wywaliles? :D

Jako, ze baniak jest w tej chwili typowo lps i sps, a ze teskno mi za niefoto, do baniaka za sprawa sklepu Skrzydlica trafil ostatnio taki osobnik. :rolleyes:

Wysyane z mojego GT-I9100 za pomoc Tapatalk 2

post-9227-1354226637,19_thumb.jpg

post-9227-1354226648,27_thumb.jpg

Edytowane przez Lizard (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i grabie i kołnierz wywalilem

by odpieniacz wszedl

co do niefoto

chetnie wpadne przyciąć Ci tą skałkę :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś za sprawą wizyty u Oliviera zakupiłem nowego lokatora, Plectranthias inermis, póki co siedzi w norce i trochę boi się wyjść, ale myślę, że przejdzie mu i lada dzień będzie leżakował na jakimś LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś mikołajki w skrzydlicy, więc pojechałem.. no i oczywiście mikołaj nie pozwoli wyjść z pustymi rękami a na wszystko fajny rabat no i prezenty :D

Do akwa trafiło kilka rodzynków z LPS, acany etc. itd. :D Jak chwila i czas pozwoli to postaram się zrobić w końcu jakieś normalne zdjęcie. ;)

Edytowane przez Lizard (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę pomyśleć nad czymś do przesiewania piasku, miałem ostatnio na próbę puellarisa, ale wrócił do sklepu bo jak tylko zbliżyłem się do akwarium gonił i szalał, wyskakiwał ponad lustro wody, dobrze, że szyba jest .. nie wiem, nawet próbowałem się ogolić, ale nie pomagało.

Zrobione też zostało miejsce pod nowe SPS, te typowe trafiły do nowych właścicieli. Ostatnio trochę wyjałowiłem wodę, ale zacząłem więcej karmić i NO3 znów zaczęło być wykrywalne.

Zastanawiam się nad wyciszeniem swojego lambo, wymieniał ktoś wiatraczki w obudowie? jest coś godnego polecenia? Wiem, że jest kilka firm/modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyciszeniem swojego lambo, wymieniał ktoś wiatraczki w obudowie? jest coś godnego polecenia? Wiem, że jest kilka firm/modeli?

Wymieniał, wymieniał - popatrz tutaj.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam musiałem podłubać, głównie w okablowaniu, ale to mały problem. Wiatraki Scythe poza obudową są niesłyszalne. Po zamontowaniu w pokrywie jest głośniej, bo dochodzą szumy generowane przez kratkę, mocowania świetlówek itd. - ale i tak nie ma porównania z oryginalnymi wentylatorami. Różnica jest bardzo duża.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.