Skocz do zawartości
robi

Co z tym Po4 ???

Rekomendowane odpowiedzi

Co do odpienka to mam DIY ATI 180 budowa jak model 200 tylko rura główna 180 a nie 200 .Chodzi doskonale i to może być problemem w moich 400 litrach. Ok , zwiększe też amino do wartości nieco większych niż proponuje producent zobaczymy co to da.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie płucze, mrożonki to Ocean Nutrition.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak Stani powiedzial - zostalo Ci dozowanie wodorofosforanu sodu. Popytaj w sklepach o jakies nawozy do zbiornikow roslinnych, tylko zaznacz zeby nie bylo azotanow.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Robi...poogladalem Twoj zbiornik z golym dnem...wlasnie dzisiaj wywalilem resztki piasku,ktory doprowadzal mnie do szewskiej pasji...na razie pojade na golym dnie ale na pewno jezeli bede chcial miec podloze nie bedzie to piasek...niby nie byl brudny a smrod sie po domu ciagnal jak za zgnila ryba...Patrzac na to co wyciagnalem nie dziwie sie ze wyciagnalem pewnie caly PO4...moze Twoj problem lezy wlasnie w braku podloza i mocnym odpieniaczu...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi możesz napisać jak tam walka??? Mam podobny problem i zastanawiam się co najlepiej zastosować.....


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlcze i czekam ,odpieniacz na max otwarty czyli piana extra sucha, amino i pokarmy "kotłuje" chyba już tak to z tydzień trwa i nic może w końcu ruszy ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 tyg. i nic, po karmieniu 0,02 a po 30 min. od karmienia 0,00.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porusze zamarły temat, Po4 mam teraz w nosie teraz No3 wali mnie po oczach ,testy pokazyją nawt 100 ! i co robić ? siadać i płakać?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy testowales ostatnio ?

Podnosiles sztucznie ?

Nie wypisales w profilu jaki masz zbiornik i technike. Jakas ciekawa filtracja, plyny, kulki ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, wódka, wódka i tylko wódka. Część do gardła a cześć do szkła. Ja właśnie wódką wyprowadziłem zbiornik ( nie mój) - gdzie w szczytowym momencie NO3 było na poziomie 148!

A potem można załadować kulki na utrzymanie NO3 w ryzach.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314683 robi :

Po4 mierzone Hankami (duża i mała , dom i sklep )zawsze taki sam wynik.Co do filtracji to oczywiście odpieniacz (DIY) i może 10 kg LR w sumpie (na 400 L wody w obiegu )W akwarium ceramika od 2 lat. Ok 30 cm wszystkich ryb , dwie krewetki STENOPUS , ślimaki - może 15 szt.

To mój wcześniejszy post .Niczym niczego nie podbijałem,żadnich kulek ,płynów poza amino, no i podniany.RO wyeliminowane , karmie ciut więcej aby podnieść Po4 ,no i podskoczyło do 0,01 - 0,02 ,ale No3 teraz 30 do 100 zależy jakim testem mierze.Odpieniacz chodzi na sucho.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi - wlasnie testuje "domowa" metode podniesienia PO4. Warunkiem zbijania NO3 jest jednoczesne zbijanie PO4. Czyli fosforany musza byc wykrywalne. Przeczytaj mój post o wodce.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg poruszyl dosc wazny temat, a mianowicie brak piasku w twoim zbiorniku. Ja bym nasypal piasku w kazdym razie, moze przyjrzal sie skale, czy nie pozarastala za mocno glonami wapiennymi i nie wyrabia z NO3...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasku - brak ale za to nic w nim nie osiada ,kiedyś w starym akw był piach to wiem co to jest a raczej co w nim jest.Co do skały to 100 % ceramika Aqua Roche a glonów wapiennych praktycznie zero.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowiedź Robi, bez skaly, bez piasku, nie da się na dłuższą metę prowadzić baniaka... Moim zdaniem albo dasz skałę, albo skałę i piach, albo baniak prędzej czy później wyleci w powietrze...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

Robi, w akwarium mamy za zadanie jak najlepiej sie da odtworzyc dany biotop, w tym przypadku biotop rafy koralowej. Skoro na rafie jest woda, jony, swiatlo i ruch wody - próbujemy to odtworzyc. Ale te czynniki fizyko-chemiczne nie wystarczą! Musimy odtworzyc takze warunki biologiczne, czyli m.in. potrzebujemy kawałki rafy koralowej i piasek. Bez tego bardzo trudno o utrzymanie równowagi biologicznej, i u Ciebie sie prawdopodobnie ta rownowaga biologiczna rozjechala...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego kompletnie nie zachodzi proces denitryfikacji, bo nie ma gdzie i jak zachodzić, stąd kosmiczne NO3.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert wiem że temat stary jak świat ale mam teraz to co u ciebie się działo co prawda podbijam po4 łyżeczka od saliferta KH2PO4 przy każdym uzupełnieniu dolewki (czyli raz na tydzień) ale coś mi strasznie zeruje po4 i wynik jest praktycznie cały czas 0,00

Jak wyprowadziłeś swój baniak ???

Czy pomagało lanie aminokwasów ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.