Skocz do zawartości
eskarino MOON KILLER

Tylko bez WOJNY.

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

Mam pytanie do was, pragnę skorzystać z waszej wiedzy i doświadczenia ALE nie chciałbym wywołać jakieś awantury moim pytaniem ( co czytając forum ma często miejsce ). :waving

Zakładam nowy zbiornik 500l ( ryby, miękasy - twardych korali się boją, że brak mi doświadczenia -> może później ), wiec zbiornik + sump do tego ( jaki waszym zdaniem optymalny uważacie?).

I moje pytanie.

Odpieniacz ( do 1300zł ) jaki byście polecali?

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA KONSTRUKTYWNE ODPOWIEDZI.


startuje 130L minifloter tunze 6045 12kg skały kilka A. ocellaris x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć do budżetu 200pln i kup Delteca APF600, jest to skuteczna i sprawdzona maszyna.

Na 500l będzie tak na styk, ale za podobne pieniądze ciężko będzie znaleźć coś wyraźnie lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APF 600 bardzo rozsądne rozwiązanie, a jeżeli jeszcze uda ci się kupić używanego to będzie naprawdę jakościowo bardzo dobrze i cenowo też.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodasz te 200zł to ja bym kupił to

http://www.histoiresdeaux.be/Boutique/Article.aspx?Id_Article=17649&topic=0

i to bez zastanawiania się!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317256 robi :

Jak dodasz te 200zł to ja bym kupił to

http://www.histoiresdeaux.be/Boutique/Article.aspx?Id_Article=17649&topic=0

i to bez zastanawiania się!

Miałem przyjemność trzymać to cudo dziś w rękach i powiem że fajowski. W/g mnie troszkę duży - ale naprawdę piękny. Oczywiście - pienił :waving

APF - dobry wybór.

Ja na razie wyleczyłem się z firmówek - DIY jaki dostałem jest superowski i pieni 100x lepiej od KZ-S jaki miałem.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317256 robi :

Jak dodasz te 200zł to ja bym kupił to

http://www.histoiresdeaux.be/Boutique/Article.aspx?Id_Article=17649&topic=0

i to bez zastanawiania się!

ja jestem za deltekiem-miałem świetny, a co do powyższego to słyszałem że walnięte wirniki są...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba istnieje lobby firmy deltec - w szczególności APF600.

A przecież jest wiele innych lepszych i na pewno nowszych konstrukcji nie mówiąc o DIY.

Kolego - podczas kupna zwróciłbym uwagę przede wszystkim na pompę odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#317264 UNSU :
#317256 robi :

Jak dodasz te 200z? to ja bym kupi? to

http://www.histoiresdeaux.be/Boutique/Article.aspx?Id_Article=17649&topic=0

i to bez zastanawiania si?!

ja jestem za deltekiem-mia?em ?wietny, a co do powy?szego to s?ysza?em ?e walni?te wirniki s?...

pzdr

To fakt juz sprawdzony, trzeba miec zapasowy wirnik w rezerwie

Najslabszym elementem tego odpieniacza jest wirnik

Lubi sie urwac (znam to z autopsji)

W tej cenie APF to dobry wybor, moze bez szalenst ale powinien dac rade

Z ciut drozszych wzialbym pod uwage jeszcze BLAU-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez innego bym nie kupil niz ATI POWER CONE, nawet gdybym mial do wydania 3-4 tysiace na odpieniacz, to bym wolal zainstalowac 2 sztuki zamiast dragona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam znów zamieszanie w głowie. Mam zamówiony tank i stelaż, rurki i zawory to nie problem, ( właśnie zrezygnowałem ) z kupna skały od naszego kolegi bo przekroczyłem budżet - więc może poczekam z miesiąc i wydam więcej na odpieniacz.

Zamierzam ( bez wojen proszę ) zrobić filtr na algach -> ale od razu czułem, że będę miał metodę mieszaną czyli algi i odpieniacz ( on/off ) okresowo.

Musze się przespać w tym temacie bo nowy pachnący odpienicz jest super ale cenna to już pieni moją żonę, więc albo używany albo DIY.

Czy macie moi drodzy wypróbowanych - sprawdzonych kolegów robiących DIY, może link jakiś :waving.

Sam nie zrobię, choć jestem techniczny nie mam czasu aby samemu to zrobić.


startuje 130L minifloter tunze 6045 12kg skały kilka A. ocellaris x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eskarino MOON KILLER - Zmień tytuł tematu na prawidłowy, bardziej domyślny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chlopaki pisza ze apf600 na styk przy tych 500litrach, to nie chcac przekraczac budzetu szedlbym w DIY na Tunze-Hydrofoamer Silence 9420.040 z materialem i robocizna chyba wystarczy:goofy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apf 600 to bodaj najlepszy odpieniacz Delteca, ale do 500 litrów hmmm... Przy miękkich może i jakoś se poradzi ale jak znam życie to z czesem pójdziesz w twarde i tutaj już moim zdaniem troszkę może mu zabraknąć "mocy przerobowej".

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj do blue.wawe - Piotrek. Za niedużo wiecej jak 1300 zł. zrobi Ci taki odpieniacz, że i 800 l. pociągnie. User unkas - Jacek - ma ten odpieniacz i kilku innych. Ja też mam ale do zbiornika 1000 l.

:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.