Skocz do zawartości
sPRYTny

Jakie sporty uprawiają morszczaki?

Rekomendowane odpowiedzi

tomasz a ile ty na zwykłym skrzydle oddałeś skoków. Ja jakbym skoczył jeszcze z 1000 razy, uznałbym że jestem do dopiero zaawansowany - do skoków samych oczywiście, a to wyżej super, ale tylko dla garstki ludzi na świecie, żadnego polaka nie znam, który uprawiałby ten sport. Nie mówie o skoku w kombinezonie i "robienia" fikołków...

JAk ktoś chce spróbować polecam na początku same soki na spadochronie, tak z 4 km :googleye


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo na spadochornie to bym sobie poskakał, kolejne marzenie które kiedyś na pewno zrealizuje. :googleye Tylko nie wiem jak z strachem jak już będę miał skoczyć hehe


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla relaksu bilard a na rozładowanie BMX :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach się pojawi dopiero przy 2 skoku....uwierz mi. Po 1 będziesz tylko podekscytowany


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś "zwykłe" spadanie w dół mnie nie bierze. Sztuką jest lecieć w górę na czymś co powinno właśnie spadać. A szybowanie swobodne w kombinezonie daje jeszcze inne doznania (tak sądzę). Skoków oddałem tyle ile musiałem na treningu bezpieczeństwa i nie służyły one zdobyciu mistrzostwa świata w skokach tylko nabyciu umiejętności wyjścia z sytuacji podbramkowych. I kilku Polaków "lata" w ten sposób, wystarczy pojechać do np. St. Hilary - a szkolą tam Czesi, chyba nr jeden na świecie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, e tym sporcie błąd popełnia się tylko RAZ.

Myślę, że przelatując (jak było widać) tak szybko tuż przy drzewie i delikatnie skręcić to bardzo szybka śmierć.

Albo to, lecimy, swędzi nas nos i zapominamy że lecimy, drapiemy się.... ale jaja :googleye:waving:clowning


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, powiem tak, mam do Ciebie wielki żal o ten filmik, uświadomiłem sobie przez niego jak strasznie szarym człowiekiem jestem, mam depreche ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej. To już jest mistrzostwo świata, ale tak lata niewielu na świecie. Nie mam ambicji im dorównać, samobójcą nie jestem. Tak jak z paralotnią - latam spokojnie, rekreacyjnie i to mi wystarcza. Inni natomiast mają dwa razy mniejsze skrzydło i w spiralę wchodzą dopiero na wysokości na której ja już z niej dawno wyszedłem... też fajnie ale ja się tak boję, i może to i dobrze.

PS. Gotterdammung przepraszam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ja Was podziwiam! Wszystkich! Za chęci, za znalezienie czasu na takie pasje i jeszcze znalezienie w nich radości, ekscytacji!

@tomasz :kapelusz


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz : Ty nie przepraszaj, a ja poważnie Ci dziękuję, samo oglądanie tego to przeżycie...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na koniec, żeby Was nie zanudzać. Ostatnio w Bassano nabrałem szacunku dla lotniarzy. Pierwsze zdjęcie pokazuje wyczynową pochylnie do startu na lotni. Tam jest w dół ok 1100m. Jest tylko jedna próba i koniec, nie ma odwrotu. Zdjęcie tego nie oddaje,ale odczucie jest takie jak stanie na szczycie skoczni mamuciej. Obejrzeliśmy, pełny szacun. Pojechaliśmy wyzej latać. Po ok 2 godz. przeleciał śmigłowiec ratowniczy na światłach ostrzegawczych. Później przelatywałem tam i zobaczcie co się stało. Słoweńcowi się niestety nie udało, złamanie kręgosłupa, wózek do końca życia. Bardzo sympatyczny chłopak, szkoda. Jak się przypatrzycie to tam na samej górzy zobaczycie taką malutką tą właśnie pochylnię startową z pierwszego zdjęcia.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz : stary, Ty nas rozbudzasz, a nie zanudzasz. A co do wypadku, to powiem tak, każdy spoty to jakieś ryzyko. Wiem że nie ma tu porównania za bardzo, ale ja jak idę w góry to mam świadomość tego że mogę nie wrócić, robie co mogę aby się udało, ale świadomość mam. Ale siostra kokainy i heroiny, o nazwie adrenalina, każe nam iść, wam każe skakać, komuś każe jeździć i tak chyba zwyczajnie musi być...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rzucam młotem, dyskiem greckim, młotem szkockim i ciężarkiem 25 kg:>


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy skakniu za pierwszym razem czlowiek po prostu nie wie co go czeka. Jest podekscytowany. Patrzy w to niebo i nie moze doczekac sie swojego momentu. Lekka adrenalina i smiech zaczyna sie jak wyciagaja samolot z hangaru. Zazwyczaj stare gruchoty, opony flaki, jednym slowem TOO to nie ma prawa poleciec. A jednak na poklad zabiera 14 ludkow i zaczyna sie zabawa. Sraczka dopiero przychodzi jak otwieraja wlaz, ktory wyglada jak dziura w kadlubie. Wierzcie mi otwarte drzwi samolotu to naprawde niecodzienny widok, a ryk silniki i zimne powietrza wdzierajace sie do kabiny sprawia ze czlowiek mysli tylko o jednym. Czy na pokladzie jest pilot? K***a ladujmy juz. Ja chce do mamy.

A tu wlasnie instuktor podchodzi z Twoim kolega do wlazu i plum paszli. Moja kolej nabieramy dystansu czuje sie jak przed roztrzelaniem. A jak to bedzie wlasnie ten jden na milion. Nie jednemu pampers by sie przydal. Instruktor w srodku trzyma sie relingow a ja na uprzezy zwisam na zewnatrz samolotu. Looo matko po co mi to bylo. Daje mi znak, glowa do tylu i hlas. Ponad dwie paki, ogrom przestrzeni i ped powietrza. Za drugim razem czlowiek boi sie jeszcze bardziej jest bardziej swiadomy i dokladnie co go czeka. A co pcha czloweka do takich wyczynow.......tego i tak sie nie da opisac.

.....napewno czowiek patrzy inaczej na swiat


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie napisane...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko skromnie rowerem po ścieżce:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x00056743687474703a2f2f.jpg

celga.jpg

seria 10 strzalowa 50m zoom x7 zoom

silka.jpg

To było 5 lat temu aktualnie niewiele mam z tym sportem wspólnego .... niewiele też zostalo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiem tak, moment obejrzenia filmiku o Wingsuit Basejumping był chyba jakimś przełomem w moim życiu. Po przeczytaniu posta Grzegorza Dyzmy gwóźdź został wbity do trumny. Postanowiłem zapisać się na kurs spadochroniarski :clowning Pozostało uzbierać 4400zł, kupić loperamid, dobre pampersy, i można iść na śmierć. :)

Wielkie dzięki Panowie za tą chyba nieświadomą sugestię, jakby co macie duszę na sumieniu. W zasadzie wychodzi pół duszy na głowe, więc nie tak źle :)

Pozdro!


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage celowałeś w tą 5-cio groszówkę? Jeśli tak to znosi Ci trochę w górę i na lewo.:clowning


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sportowo wkurzam Nike:tongues


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322417 Gotterdammung :

Dobra, powiem tak, moment obejrzenia filmiku o Wingsuit Basejumping był chyba jakimś przełomem w moim życiu. Po przeczytaniu posta Grzegorza Dyzmy gwóźdź został wbity do trumny. Postanowiłem zapisać się na kurs spadochroniarski :clowning Pozostało uzbierać 4400zł, kupić loperamid, dobre pampersy, i można iść na śmierć. :)

Wielkie dzięki Panowie za tą chyba nieświadomą sugestię, jakby co macie duszę na sumieniu. W zasadzie wychodzi pół duszy na głowe, więc nie tak źle :)

Pozdro!

Gotter Ty się tak nie ciesz ... w 2009 mój kolega niestety ale KLIK


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322424 tomasz :

Ben_sage celowałeś w tą 5-cio groszówkę? Jeśli tak to znosi Ci trochę w górę i na lewo.:clowning

Nie, 5gr to punkt odniesienia celnosci/skupienia wiatrówki w pozycji lezacej.

W chwili obecnej zamknołem rozdział na jakiś czas.

Poszedlem bardziej w sport zwiazany z motoryzacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrozikulus - powiem tak, szkoda człowieka, nie ma co do tego wątpliwości. Ale nie zniechęca mnie to. Zresztą, i tak nie mam za wiele do stracenia, a jakoś umrzeć każdy musi... :clowning


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gotter Ty się tak nie ciesz ... w 2009 mój kolega niestety ale KLIK

Agusta z linka też już zresztą ś.p.

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.