Skocz do zawartości
malyyniak

Jaka pompa na rynku jest naprawde cicha ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, musze troche wyciszyc akwa ( nacisk ze strony malzonki ). interesuje mnie cos w granicach 2000 - 3000 l/h, obecnie posiadam aquaone 2900 l/h i nie wazne jak ja wyczyszcze i zamortyzuje to i tak strasznie buczy. prosze o wasze opinie, zwalszcza forumowiczow ktorzy mieli doswiadczenie z roznymi pompami. Z gory dziekuje.


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o obiegowa.


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy obiegowe Red Dragon, Deltec typu HLP są niesłyszalne, ale za taki komfort trzeba trochę zapłacić.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A myślałeś nad tym, żeby szafkę wyciszyć?

to juz dawno zrobione i zamortyzowane, ale dalej slysze, po prostu moja pompa to traktor :)


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam New Jet 6000 i jej nie słychać a duża jest. A pompę masz wężem podłączoną czy na sztywno?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest podlaczona wezem ''harmonijkowym''


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na harmonijce straszne straty musza byc. Ja polecam Eheim, Tunze i Rio. Kazda cicha. Mysle ze jak pompa nie jest uszkodzona to tylko kwestia ustawienia na odpowiednim podkladzie i waz gumowy zeby wibracje nie przenosily sie na konstrukcje.(szafka, szyby sumpa, akwarium)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, popieram w stu procentach Grzegorza Dyzmę w kwestii pokombinowania ze sprzętem który posiadasz. Moim zdaniem pokombinuj bo za naprawdę cichy sprzęt trzeba zapłacić b dużo. Może okaże się że podłączenie miękkiego węża pod wylot pomoże a kupić RD każdy potrafi ale moim zdaniem troszkę kombinacji pomoże ci zaoszczędzić sporo kaski. Ja zainwestowałem w RD ale czy mam idealnie ciche akwarium? Jak chcę ciszy to sobie wentylatory w lampie zwalniam a normalnie jest buczenie takie że czy mam BK, RD czy inny sprzęt i tak jest głośno przez lampę. Zastanów się czy czasem to jedyny powód dla którego chcesz kupić drogą pompę ponieważ może się okazać że następny do wymiany będzie odpieniacz lub lampa i tak bez końca.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje jak moge:)) chlodzenie u mnie jest nieslyszalne. odpieniacz chodzi tylko od 08:00 do 20:00. cyrkulacja jvp idealnie cicha jak dla mnie tylko ta obiegowa pompa :)( tak jak pisalem wszystko zamortyzowane, sprawdze jeszcze na innym wezu, moze rzeczywiscie stwarza opory dla pompy, ale swoja droga i tak chce ja zmienic bo jest naprawde glosna.


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wydanie takiej kasy na produkt wysokiej klasy nie jest dla ciebie problemem to mogę ci gorąco polecić produkty RE które posiadam jednak może masz możliwość pożyczyć od kogoś taką pompę i zobaczyć czy po kilku dniach nie będziesz jej słyszał. Możesz też spróbować coś co Grzegorz ci polecał ale ja z tymi produktami doświadczenia nie mam więc ci nie pomogę. Możesz zobaczyć w stopce wyposażenie mojego zbiornika i zadawać pytania, chętnie odpowiem. Możesz jeszcze popytać w sklepach akwarystycznych co oni maja w swoich zbiornikach i posłuchać. Ja tak robiłem tylko pamiętaj że to niekoniecznie będzie to czego oczekujesz bo w sklepie jest dużo hałasu. Jeszcze jedna rzecz mi przyszła na myśl, wspominałeś że pompę dobrze umyłeś a mimo to była głośna. Z doświadczenia wiem że pompy cichną w miarę upływu czasu więc może to jest problemem.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinek odpal gg. Zostawilem ci newsa jak uzyskac bloga cisze :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc Lukasz, gdzie te niusy ? jestem na gg.


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat bo również jestem zainteresowany, Chodi może napiszesz na forum co masz

na myśli pisząc "błogą ciszę" bo dla mnie jest to bardzo interesujące :p_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam oc2500, ab 2000 i 3000 i każda niesłyszalna, gdy podłączone wężem silikonowym.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to pompy eheima z serii 10xx i 12xx,są bardzo ciche i wytrzymałe,tylko jeden minus biorą trochę watów.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...mam NJ 2300 juz dlugo i jest nieslyszalna...tania i dobra,choc i inne pompy maja dobre opinie,jak chocby tunze silencer (czy jakos tam)...Byl tez ostatnio temat kolegi z Wloch (zapomnialem nick),ktory proponuje nakrecic teflon na koncowki pompy by pewniej lezala...moze warto sprobowac,co Cie kosztuje tasma teflonowa...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesłyszalne pompy nie istnieją. Przerabiałem ten temat przez długi czas i powiem że biorąc pod uwagę stosunek ciszy do ceny to bezkonkurencyjny jest New Jet 3000. Mam takiego i przy dobrze wyciszonej szafce jest praktycznie niesłyszalny a kosztuje około 2 stówek. Dla mnie rewelacja. I jeszcze weź pod uwagę że każdy ma akwarium gdzie indziej . Jeden w salonie drugi w garażu i jak ktoś mówi że nie słychać to traktuj to w przymrużeniem oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NJ-4500. Jeśli chodzi o poziom głośności, to rewelacja - słychać jedynie "szum wody". Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. Zaznaczam, że szafka nie ma drzwiczek i śpię zaraz przy akwarium. :p


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, temat jest drażliwy ponieważ dla jednego ciche dla drugiego jest głośne :p.

Mam New Jet`a 4500 i fakt jest cichy ale nie bezgłośny, może dzisiaj założę szafkę i sprawa się wyjaśni. Moim zdaniem pompa obiegowa to nie problem ponieważ można wyciszyć szafkę i tak pewnie zrobię, koszt minimalny a efekt murowany.

Interesują mnie najcichsze pompy cyrkulacyjne i z tego co wyczytałem to drogie Tunze wcale nie są takie najcichsze. Każdy chętnie wyda kasę ale żeby był sens dopłacać do np Tunze, chciałbym zeby faktycznie było ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie bezglosne, bo slysze szum odpieniacza :p


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem że jest bezgłośny :p Napisałem, że słychać szum wody :p Powiem inaczej. Czy pompa obiegowa chodzi, czy jest wyłączona, nie ma żadnej różnicy. Odpieniacz i pompy cyrkulacyjne maskują pracę pompy. Co innego gdyby chodziła tylko ona, wtedy rzeczywiście słychać ją.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :p Też latam, słucham, wyłączam, włączam. Tak to jest jak sie w głowie poprzewracało i bije na dekiel. :p Musze się ogarnąć, przetestować kilka rozwiązań i wybrać najcichsze, napewno napisze jak mi idą testy z cyrkulacyjnymi, z NEW JET`a jestem zadowolony jest naprawde cichy (bez szafki!). Wiem że są Red Dragony, ale myślę że sprawę załatwi szafka a różnicę lepiej zainwestować w coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.